TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

13.juuni klubis

Go down

13.juuni klubis Empty 13.juuni klubis

Postitamine  Valdo Teis Aug 08, 2017 2:51 am

Mis? Kus? Talgujate Võimaluste Värava Virtuaalklubi 47.kokkusaamine Skype´is
Millal? 13.juunil 2017 kell 21.00 – 21.43
Kes? Agu, Ene, Juss, Jüri, Mati, Ülar ja Valdo
Millest? https://www.online.ee/sharefile.php?shareid=bebc1f7a-7bbc-4018-9221-455b098a096a
EESSÕNA
Talgujate Võimaluste Värava Virtuaalklubi plaaniline suvevaheaeg ja ka Talguakadeemia ettekavatsemata koolivaheaeg on kohe-kohe läbi saamas. Jaanist sai vahepeal Juuli, aga ka sellest lillelisest preilist on nüüdseks saanud marju-seeni- vilja küpsetav August.
Jaanikuu klubiõhtu jäi minu pärast enneolematult lühikeseks. Õnnekombel märkasin 36-minutilise audiofaili salvestada.
Nagu meie klubiõhtutel ikka, on ka selles lühikeseks jäänud arutelu salvestuses peidus musttuhat võimalust, millisel moel või millises „võtmes“ seda kajastama hakata. Alustan seekord „lehviku“ markeerimisest, millega meie klubimeister vestlusringi käima tõmbas:
1. JUSSI ALGHÄÄLESTUS ( 0min20sek – 5min30sek):
1)Ene ettekandest Märdimetsal inspireeritud turgatused: Ene välja toodud holistilist mõõdet võiks siduda Margus Oti nägemusega: Vabaduse väljak on tühi. Mis on tühi? Tühjust täita kõiksusega. Inimeste tühisust täita tuumakate mõtetega. Veel Ene ettekandest: Teadmisi saame täiendada oma teadmatuse teadvustamisega, sh sellega, et Vaakum pole tühi, vaid täis teadmata aineid (virtuaalseid osakesi, mis tekivad ja annihileeruvad –V.R.) -taas holistiline asi.
2) Võim ja Vaim. Mõlemal oma mõttemaailmad ja nad toimivad eri seaduste järgi, võivad ehk vaid külgneda. Vaimul tuummõtted, Võimu mõttemaailmaga neid seostada ei mõista. Maslow püramiid : ehk sellele Ene poolt pähe pandud mütsis võivad Vaim ja Võim kokku saada.
3) Maailmavalumeenutus. See on alalõik Talgujate maiklubi kajastuse esimesest osast: https://www.scrib+d.com/document/348492823/Maiklubi-Toe-Ja-Vae-jarjest-1
Selle osa motoks on Valdo luuletuse „Lähenemised Jaakobi teemale“ II salm:

Maailma
kõigest hoolimata
püüda muuta
küll juba ette teades -
kõik saab hoopis muuks
kui seks mis ihkasid
ja samas suuta
algpõhimõtetele
jääda truuks
Maailma muutmise tahe peab jääma sisse ja see on luuletuses ära öeldud.
2.JÜRI OPONEERINGUD DISKUSSIOONI KÄIVITAMISEKS (salvestuse 5min39sek ja edasi)
1) Jüri märgib, et Juss alustas küll holismist, aga Vaimu ja Võimu juurde liikudes läks kohe sellega vastuollu. Holistliku lähenemise korral ( kõik on seotud kõigega – V.R.) on kindlasti ka neil kahel seosed olemas. Vaimu ja Võimu lahus vaatamine on üks vaatenurk, aga kusagil (teistsuguse lähenemise korral –V.R.) nad ikka lähevad kokku.
2) Maailmamuutmise küsimuses peab Jüri end pigem Hando Runneli parteisse kuuluvaks, mida ta iseloomustas Runneli luuletuse „Muuda ennast, muutub maailm“ järgmise tõlgendusega: Kui tahad maailma muuta, siis muuda iseennast. Kui me midagi muud üritame muuta, siis me tegutseme lootusetult.
3. JÜRI ALGATUSTE KÄEKÄIGUST (Salvestuse 10min27sek ja edasi)
Jüri on lisaks kaasa löömisele valimisliidus „Tartu Heaks“ teinud rahvaalgatuse korras ja ajakirjanduses ettepanekuid, kuidas …. luua inimestele võimalusi enese muutmiseks http://www.ohtuleht.ee/809772/juri-ginter-miks-riik-ei-taha-toetada-tervislikku-eluviisi
https://uuseakus.rahvaalgatus.ee/initiatives/b06d9d1e-2d1a-438a-a709-3fffc4b162b8
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/oleskleda-ristluslaeval-voi-olla-jareltulijate-kanderakett?id=78295064
Nende algatuste läbiminekuks on vaja saada rahvalt 1000 toetavat häält, mida aga Jüri peab ebareaalseks. Põhjus? Miks inimesed ei huvitu? On ju tuttav küsimus, mille Jüri tõstatas tema juhitavas Mõttekojas 2015.a. Tagurpidi ajurünnakul. https://www.scribd.com/document/294887660/Mottesoela-inversioon
Edasi loe Scribdist: https://www.scribd.com/document/355751555/Las-Jaan-Jaab-Jaaniks-Ja-Juuli-Juuliks

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele