TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1.juuni – konverents ja dekadnik

2 posters

Go down

1.juuni – konverents ja dekadnik Empty 1.juuni – konverents ja dekadnik

Postitamine  Valdo Kolm Mai 30, 2012 6:08 pm


Talgujaid kutsuti osalema konverentsil, kus päevakorras Moskva Metodoloogiaring ja metodoloogilise mõtlemise iseärasused. Huvilised saavad Štšedrovitski fondi kodulehelt http://www.fondgp.ru tutvuda selle huvitava konverentsi materjalidega. Nagu kombeks, on lisatud ka asjassepuutuvaid allikaid varasemast ajast. Mulle pakkus eriti huvi O.Genisaretski ettekanne 1997. aastast G.P. kolmandatel mälestuslugemistel, kus ta toob välja nn metodoloogide „figuurid“. Teen sellest lähiajal lühireferaadi. Muide, ka selles ettekandes toob Genisaretski välja tema leiutatud transfessionaali mõiste.
Sealsamas, fondi kodulehe avalehel on ka kättesaadavad 15.-16.mai konverentsi materjalid, sh ka Ene Sarve ja minu ettekande teesid ja presentatsiooni slaidid. Tutvuda võika ka meie vana tuttava A.Burjaki (Harkov) ettekandega superkoolidest ja Nikitini nägemusega muutustest hariduses ( Tema on S.Norkini lemmik seetõttu, et on „teistsuguse“ (inoje) lähenemise propageerija.
EURA peab samal, 1.juuni õhtul kell 17 Skype´is oma 84ndat dekadnikut, kus peaksime jõudma päris konkreetsele Ene Sarve juhtimisel läbiviidava Jekaterinburgi noorpoliitikute rotaatori kavale. Meetodi kirjelduse ja konkreetse ürituse venekeelsed tekstid läksid Uurali poole teele möödunud nädalal.
Eelmisel dekadnikul hakkasid hargnema ka teemad, mida pidasime õigeks võtta järgmiste seminar-dekadnikute kavasse. Lähteimpulsiks oli väljavõte G.P. ettekandest Novoutkinskis aasta enne sealsamas korraldatavat ajaloo esimest ODI-t. Seal oli juttu vajadusest ajal, kui tõdesid on palju, loobuda situatsioonide paljususest. Minu viide seejuures ajastule kui katastroofilisele tõstis ka selle väite õigustatuse küsimuse. See ärgitas mind oma väidet täiendama uuemate S.Pereslegini lähenemistega kriisile ja katastroofile. Selle minu repliigi leiab Google docsis:
https://docs.google.com/document/d/1aZwfHAa3eekVxbv65LfdnXUJlRgXkbbSZHhUGGOUUeg/edit

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

1.juuni – konverents ja dekadnik Empty Re: 1.juuni – konverents ja dekadnik

Postitamine  agu Nelj Mai 31, 2012 2:10 am

Panin GoogleDocsis üles oma täienduse Popovi teksti kohta, oma lepituse Valdo suunas - olen üle rõhutanud üht võimalikku arusaamist nimetatud tekstist.

https://docs.google.com/document/d/1AxmG_HpRF20H8ITV8cv4HqbsXFql929LHDS2hWJiUBM/edit

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele