TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuidas me arutama hakkame

Go down

kuidas me arutama hakkame Empty kuidas me arutama hakkame

Postitamine  Jüri Ginter Esm Aug 10, 2009 9:00 pm

Kuna laupäeval on aeg piiratud, siis võiksime juba eelnevalt kokku leppida, kuidas me arutama hakkame. Saadan kommenteerimiseks esialgse projekti.

Sissejuhatus.

Tutvumisringi 50 inimesega ei jõua teha. Tutvumisring tuleb aga igal juhul teha rühmades. Inimestel on rinnasildid ja lauasildid. Need võetakse üldistungi ruumist rühmaruumi ja tuuakse tagasi.

Igaüks paneb registreerimisel kirja probleemid ja eesmärgid ning korraldajad moodustavad selle alusel rühmad sel ajal, kui toimub kohvipaus ja keegi annab ülevaate senisest arengust.

Rühmatööaeg peaks olema 1,5 tundi või veidi rohkem, kuna sinna sisse kuulub ka tutvumine.

Peale rühmatööd peaks olema teine paus.

Ettekandes peaks lisaks probleemile (see võib olla muutunud võrreldes esialgse sõnastusega) olema ka lahendused, täitjad ja tähtajad.

Ettekannete aeg peaks jälle olema limiteeritud 5 minutiga, kuid seekord lubaks aega vaid selgitavatele küsimustele tingimusega, et kommenteerida saab hiljem foorumis.

Sellega peaks jääma aega lõpuringiks (formaat:" mida hakkan tegema ja mida soovitan teistel teha" võiks juba varakult välja kuulutada) ja sellele eelnevaks üldiseks aruteluks mõnel tõusetunud probleemiks. Lõpus peaks olema laul ja sellega oleks ka arutelu lõpp kohapeal. Edasi läheb juba foorumis jm. Nii peaks küll viie tunniga hakkama saama.

Peale seda oleks tore, kui saaks teha ka reflektsiooni. Loodame, et huvilised varuvad selleks ka aega.

Kuna osalejate arv on suurem, on ka reeglid karmimad, kui soovime sisulist tulemust ja ei piirdu vaid avatud ruumi efektiga, kus inimesed saavad oma mured paberile kirja panna ja sellega auru välja lasta.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

kuidas me arutama hakkame Empty Re: kuidas me arutama hakkame

Postitamine  Jüri Ginter Püh Aug 16, 2009 3:00 am

Igas rühmas peaks arutama ka selle üle, kas ollakse huvitatud osalemisest klubist ja seminarist ning millised on osalejate ootused. Lähemalt on sellest kirjas https://talgujad.forum.co.ee/25juulil2009a-tartus-haridusuuendus-teemaks-f1/klubi-ja-seminar-t71.htm
Seal võiksime ka kommenteerida. Nii hoiame kokku rühmatöö aega.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele