TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks!

2 posters

Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks!

Postitamine  Valdo Esm Sept 17, 2012 5:16 pm

15.-16. septembri nädalavahetus oli Jekaterinburgi kolleegidele väga teguderohke. Seekordne ODI kavandajate väljasõiduistung toimus klubilises vormis looduslikult kaunis kohas Tšusovaja turismibaasis Koera ribide nime kandvate kaljude juures. Eesti lugejale ehk erilisi tundeid äratav võiks olla see, et mõlema päeva kavas oli ka „Ülemaailmnne koristus“, mis Vene riigis 15.septembriks kokku lepitud oli. Seega sai teoks ettepanek, et Jekaterinburgi rahvas võiks ka liituda talgujate töö- ja mõttetalgute ühendvormi traditsiooniga, mida meie Märdimetsas kolmel kevadel viljelenud oleme. Teine meilegi tähtis päevakorda võetud küsimus oli ODI-9 formaat ja arhitektuur. Siin loeti üles sellised alaküsimused nagu internet-osaliste hulk, virtuaalsed grupid, grupid-stuudiod ja satelliitgrupid, internetosaliste enesemääratlus, nende osaluse viisid mängus, autonoomsed ettekanded, vastastikuste suhete skeemid reaalrühmade ja internetosaliste vahel jms. Kuidas nende küsimuste arutelu läks ja mida sellest järeldada EURA eestipoolsel seltskonnal, seda saame teada laupäeval 22.septembril kell 17 eesti aja järgi webinaris algaval EURA dekadnikul. Kõik huvilised väga oodatud!Klubi programm neil sääl Tšusovaja jõe kallastel oli kadedustäratavalt mitmekesine: lisaks ühismõtlemisele rühmades ja plenaaristungeil ning koristustalgutele veel omavalmistatud õhtusöök lõkke ääres ja loominguline õhtu sealsamas, videokroonika vaatamine, südaöine observatooriumi külastus, matk metsahiiglaste juurde ja onu Vova hobusetallidesse.
Korrates lõpetuseks veel ülekutset talgujatele osaleda 22.09.12. kl 17 webinaris EURA dekadnikul, lisan, et ODI-9 algab tänavu 10.novembril, mis tähendab, et meil on üsna varsti vaja hakata meie kaasalöömise plaane tegema.


Viimati muutis seda Valdo (Nelj Okt 11, 2012 4:41 pm). Kokku muudetud 1 kord

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty VIRTUAALRÜHM ODI-9s: KELLEGA JA KUIDAS?

Postitamine  Valdo Esm Okt 08, 2012 10:08 pm


Eelmised kolm dekadnikut on kujunenud tegelikult „voskresnikuteks“ – 10-päevaste intervallide asemel on kogunetud pühapäevaõhtuti – 22.ja 30.septembril ning 7.oktoobril.
22.septembri kokkusaamisel läks põhiaeg Jekaterinburgis aset leidnu kokkuvõtetele ja sealt EURA jaoks olulise väljasõelumisele. Nagu ikka ODI eelsel ajal on ka seekord Uurali rahval palju arupidamisi eelseisva mängu teema ja korralduse ümber. 30.septembri EURA meetingul (Vt https://docs.google.com/document/d/1YZr3pV9L4UT9gQd7hdDOooIo-gVUfKBPHZRMDOo3RAQ/edit )oli üle hulga aja kohal ka ODIde asendamatu mängujuht Aleksei Sokolov, kes ka seekord paneb suuri lootusi virtuaalsele rühmale /klastrile. Mingil momendil lülitus arutellu ka talgujate vana tuttav Sergei Norkin Vologdast, kes temale omase intensiivsusega hakkas tüürima senist üksteise ärakuulamist temale sobivaks tema seisukohtade ärakuulamiseks. Seekord vaidlustas ta kõigepealt meil sõna „klaster“ kasutamise ja nõudis selle vastavusseviimist Vene Föderatsiooni seadusandluses kindlaksmääratud klastri mõistega. Teiseks polnud ta päri sellega, et internetis tööle hakkav rühm kannaks virtuaalrühma nime. Ja kolmandaks avaldas ta kahtlust, kas ikka kavandatav ODI-9 kujuneb sündmuseks. Mõiste „sündmus“ määratlemisel võttis ta enesele vabaduse defineerida seda kui „arengu juhtimise subjekti“, mis kohe sai negatiivse vastuvõtu osaliseks nii Filippõtši kui Aleksei Sokolovi poolt. Kuna oleme talgujate seltsis pidanud sündmusi inimese elus, inimese poolt oma saatuse kujundamisel ülioluliseks, siis olen paari aasta jooksul päris palju ka selle kohta lugenud. Sestap pakkusin spontaanse vaidluse asemele võtta „sündmuse kontseptid“ teemaks järgmisel, 7.oktoobri dekadnik-seminaril, andes arutelu „seemneks“ viite ühele N.Voronina huvitavale artiklile http://www.phil63.ru/kontsept-sobytiya-u-m-mamardashvili-i-zh-deleza
, kus kõrvutatakse kahe suure mõtleja , prantsuse postmodernisti J. Deleuze´i ja grusiinist MMK ühe alustala M. Mamardašvili sündmuse kontsepte. 7.oktoobri seminaril said need kaks teineteisega minu meelest täiendussuhtes olevat kontsepti seotud Georgi Petrovitši situatsiooni kontseptiga . Huviline saab sellest arutluskäigust osa läbi seminari protokolli ja fonogrammi, aga panen varsti foorumisse üles ka väikese eestikeelse referaadi viidatavatest artiklitest.
7.oktoobri protokollis https://docs.google.com/document/d/1vPqwzQrGQn1eMF5zhmsJKQQ2tgnZP9Z2Q-U21iPl_Mc/edit
on toodud ka Agu vaatenurk virtuaalklastri võimalikest rühmadest (või rühma tegevusliinidest). Leppisime kokku , et sellele protokollile hakkame käesoleva nädala jooksul lisama mõtteid ja ettepanekuid virtuaalrühma tegevuse kava ja korralduse kohta. Üldine seisukoht on, et hakkame tegutsema küll lõimitult põhimänguga, kuid suhteliselt suveräänse seltskonnana, kes töötab ajalises nihkes põhimängu suhtes ,saab sellelt ideid ja impulsse, mille pinnalt kujundab oma tegevust nii sisult kui vormidelt ( teeb kas ettekandeid, „multikaid“, rotaatorit või improvisatsiooniteatrit). Järgmisel dekadnikul, so pühapäeval 14.oktoobril kell 17 eesti aja järgi saame webinaris selle edasiarutamiseks kokku. Olete muidugi teretulnud! Ja veelkord meeldetuletuseks: ODI-9 toimub 10.- 17.novembril 2012.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty HÄÄLESTUSEKS MEIE VIRTUAALSELE ARENGURUUMILE ODI-9 EEL

Postitamine  Valdo Teis Okt 23, 2012 2:55 amMinu totalistliku mõttestambi põhjal on virtuaalne kaasalöömine Jekaterinburgi ODIdes jõudnud sinnamaale, et ees peaks seisma tõus uuele kvalitatiivsele tasandile. Kolme eelmise ODIga sai läbi esimene „tees-antitees-süntees“ tsükkel. Ehk siis päris hegeliaanlikult väljendudes: ODI-8ga sai läbi see tsükkel, mis algas ODI-6s kokkukõlamise (созвучие) ideega , tõusis sealt selle idee „mittemuusiklalisse teisitiolemisse“ tekstilise arengutesauruse loomise näol ODI-7s ja pöördus tagasi muusikasse džässansamblilise improvisatsiooni kujul ODI-8 „muusikakallakuga“ TSKA rühma esituses.
Kõigi nende kolme virtuaalrühma/klastri enesemääratlus oli üheselt seotud „suure“ ODI kui nö baasmänguga. Kokkukõlamise all pidasime silmas harmoneerumist sellega, mis toimub reaalselt sääl kaugel Verhni Tagili puhkekompleksis. Asi puudutas nii protsessi kulgemist kooskõlas kavandatud päeva- ja tunniplaanidega (sestap ka siin Eestis tööpäevade alustamine lausa kella viiest hommikul) kui ka oma panuse andmist kogu mängu vahe- ja lõpptulemustesse või „produkti“.
Kokku võtvalt on need kolm ODId olnud virtuaalsetele, st internetis osavõtjatele võimaluseks kindlal piiratud ajavahemikul sisse lülituda ühte suletud süsteemi, laiendades küll osaliste geograafiat nende konkreetse füüsilise asupaiga mõttes, aga samas nähes nendele ette konkreetsed „kambrid“ , kus kokku tulla ja mida ka teised, kohapealsed mängupartnerid külastada saavad.
Sellised suletud süsteemid, milliseid lõi NLiidu totalitaarsesse tegelikkusse GP, on talgujate sisulise mõistmise astmete baasskeemi järgi Arendavad süsteemid, mis on ühed kunstlikud süsteemid ja loodudki selleks, et inimene vähemalt mõttetegevuses saaks läbi elada seda, mis Isearenevates süsteemides võib teoks saada nö loomulikul teel. Meie uus mõttekaaslane Uurali Föderaalülikoolist Dima Popov on ära tabanud, et selline suletud „klaaspärlimäng“ on avatud ühiskonnas muutunud anakronismiks ja ta solidariseerub Agu poolt 14.oktoobri dekadniku eel väljapakutud ideega, mida mina kirjeldaksin kui mobilistlikku väljumist Avatud ruumi. Agu sõnastas seda küll veidi teisiti. Agu järgi seisab Navigatsija ja selle ODIde (ODI-laadsete mängude?) piiratus selles, et siin ei tegeleta mitte käsitletava valdkonna arendamisega, vaid üksnes selle täiustamisega. Niisuguste väidete peale polegi ju muud oodata, kui haavumist nii Sokolovi kui Filippõtsi poolt. Kui neilt küsida, millega Navigatsija liidrid tegelevad, siis pole ju muud oodatagi kui GP põhiteesi kordamist: tegeleme arengu juhtimisega! Sest just selles nägi GP tema poolt kasvatatava Venemaa eliidi põhiülesannet. Kogu sügava austuse juures GPsse tikub siin vägis pähe mõte, et ka juhul, kui GPst oleks saanud Venemaa president ( nagu unistasid perestroikaaegsed odišnikud), oleks Venemaast saanud ikka katsepolügon SMT metodoloogide poolt juhitavale demokraatiale (управляемая демократия ).
Kui kavandada neljandat virtuaali kui tõusu järgmisele, iseareneva süsteemi tasemele, siis on talgujatel juba selle taseme kogemusi. Meenutagem mullust üle kolme kuu väldanud TSKA meistriklassi, eriti aga sellekevadist Jüri käivitatud Avatud Virtuaalset Arenguruumi (AVAR). Esimene neist oli ka avatud ruum, millesse “mahtus“ kenasti ära ODI-8 kui selle üksiksündmus. AVAR kõlbab aga prototüübiks internetis ellukutsutavale risoomlikule elavale ajakirjale. Siit oleks üle võtta klassikaliste on-line mängurühmade transformeerumine offlainis arenevate mõttevahetuste toimetusteks. Mõttearendustes ilmutab siin ennast delööslik nomaadlus - mõtted ja kujundid sünnivad kord offlainis ja kanduvad onlaini, kord vastupidi. Kord ühes, kord teises saab alguse jam seasonlik improvisatsioon. Paljuski hakkab aimuma sarnasust Butch Morrise conductioniga, eriti selle sõnaiise-poeetilise versiooniga https://www.youtube.com/watch?v=Ykkp3F2bjRQ&feature=share
Kas mitte just selliselt ei võikski realiseeruda SAE (Jekaterinburgi mängujuht Sokolov, Aleksei Jevgenjevitš) unistus internetis tuhandete osaliste liitumisest ODIdega. Kas mitte ka siin, nagu 32 aastat tagasigi, ei tule taas olla „kaksmeelne“ vene partneriga ja öelda, et just seda tuleb ja ka saab teha, ainult et - vastupidi sellele, kuidas seda Venes tehakse või kavatsetakse. Kui ODIde asemel mõttetalguid hakkasime korraldama, siis seisnes see „vastupidi“ konfliktidele ülesehitatud mängude asemel positiivse dialektika põhiste mõttetalgute arendamises. Nüüd, neljanda ühise ODI künnisel, terendub kujutluses pilt piiritus avatud „arenguruumis“ ajutiselt moodustuvast orgaanilisest kehandist („keha ilma organiteta“). See „organiseeritus“ (организованность oli üks GP lemmiktermineid ) hakkab sealt kiirguvate signaalide tõttu pakkuma huvi tema leviulatusse jäävatele „organiseeritustele“ ja kasvab tõenäosus , et mõned neist häälestuvad kokku kõlamisele algallika ja/või teiste lähtesignaalidele reageerinud organiseeritustega. Lihtsasse keelde tõlgituna võivad nendeks organiseeritusteks olla mitmesugused huvikonnad - ühiste huvide alusel suhtlevad tihedamad või hõredamad, püsivamad või ajutisemad kooslused. Kuidas see suhtlemine (polüloog) konkreetselt hakkab kulgema, seda ei saa isearenevate süsteemide puhul hakata ette kirjutama ega orgprojekteerima.

Neile mõtetele sain toetust tänasel EURA dekadnikul. Eriti hea meel oli Aleksei ema Jelena Bogneri poolehoiu üle. Tulemas on põnev november!Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Rahvusvaheline AVAR? Teeme ära!

Postitamine  Valdo Kolm Okt 24, 2012 10:47 pmEeloleval EURA dekadnikul on vaja otsustada, kas talgujad avavad novembris koos oma Jekaterinburgi kogukonnakaaslastega rahvusvahelise Avatud Virtuaalse Arenguruumi (AVAR) või taanduvad 10.-18.novembril toimuva ODI-9 vaatlejateks /rühmade kaugliikmeteks. Otsustav on just nimelt talgujate suhtumine, sest sellise formaadi läbiviimise kogemus uurali osapoolel puudub. Sestap ootan ja loodan meie rahva arvukamat osavõttu . Järjekorras 99. dekadnik toimub webinaris esmaspäeval, 29.oktoobril kell 16 eesti aja järgi (NB! Pühapäevast hakkavad meie kellad erinema 4 tunni võrra!).
EURA eelmise dekadniku protokoll, kus AVARa võimalikkusest juttu: https://docs.google.com/document/d/1vPqwzQrGQn1eMF5zhmsJKQQ2tgnZP9Z2Q-U21iPl_Mc/edit
Selle protokolli kommenteerimisel on Vologda mees S.Norkin pannud järjekordselt „keelumärgi“ sõna „virtuaalne“ kasutamise juurde meie internetis kokkusaavate seltskondade kohta. Vaatasin wikipeediast järele ja märkasin, et slaavi keeltest tõepoolest kaks keelt –vene ja poola- on siin erandid. Kui „virtual community“ vastena on vene Vikis kirjas „интернетное сообщество“, siis nii ukraina, valgevene, tšehhi, serbo-horvaadi, sloveenia jne keeltes on „virtuaalne“ igal pool tarvitusel. Translaatori abiga uurisin vapustavalt põhjalikku sloveeniakeelset ülevaadet.
Neile talgujatele, kes kevadisest Jüri käivitatud AVARast kõrvale jäid, panen siia minu selle formaadi esimeste taktide järgse refleksiooni.
UUE MÕTTETALGULISE VORMI ISEÄRASUSED
Reflekteeriva metodoloogi positsioon
Valdo Ruttas
7.04.2012:
1. Nn eesti internetitalgu algus annab märku sellest, et uus vorm on kohe algusest peale võtnud iseareneva süsteemi suuna: rühmad jätkavad tööd ilma rühma (talgu-) juhita, võetakse jooksvalt juurde uusi liikmeid, off line vaiksed vaatlejad asuvad kommenteerima teiste rühmade vaheprodukte - nt rühma ettekande toormaterjali, eri rühmade liikmed asuvad omavahelisse Skype-dialoogi, teiste rühmade protokollid inspireerivad lisama protokolli off line vaatlejalt oma luuletusi, arutelu jätkub google docsis rühmatööde välisel ajal jne
2. Orgprojekteeritud ODI, aga ka klassikalise mõttetalgu raamides tähendaks kõik eeltoodu, et „mäng läheb selle juhil „käest ära““. Reflekteeriva metodoloogina väidan aga, et SEE mäng on arenemas uude, avatudruumilisse faasi, kujunemas Virtual Open Space Forumi`iks. Väga oluline on, et see järgiks kohe algusest peale positiivse dialektika seadusi ja oleks konstruktiivselt koonduv, millegi konkreetse ja osalistele olulise, tähtsa, suure asja ärategemisele suunatud (mitte hajuv, vaid koonduv).
3. Selleks, et ta selliseks saaks ja jääks, on üliolulised iga üldistungi järgsed (ei pea vast lausa otsekohe pärast üldistungit toimuma, aga enne järgmist kõige varasemat rühmatööd kindlasti) ÜLDREFLEKSIOONID, mida juhiks reflekteeriv metodoloog. Võib-olla on isegi vajalik siin terve metodoloogilise meeskonna paralleelne käigusolek, kes „jälgivad mängu“ ja on midagi analoogset meie virtuaalgruppidega ODI-7s ja ODI-8s. Vist midagi sellist pidas silmas ka Jüri, kui ta pakkus Tallinna mängudeteemalise konverentsi ettekannet ettevalmistavale talgujate meeskonnale algavas virtuaaltalgus sellelaadset rolli. Sellest ei saadud päris hästi aru, aga vist pole veel tuleval nädalal hilja sellise rühma moodustamiseks. Protokollid jms on ju olemas.
4. Alanud talguvormi omapäraks on ka see, et pooled selle osalised on Eesti haridusfoorumi liikmed ja aktiivsed selle internetifoorumis esinejad. EHF internetis on kujunenud (minu kui selle foorumi vaikse vaatleja mõne aasta vältel kujunenud arvamus) suurel määral negatiivse dialektika seaduste järgi toimivaks- teeme ära põhimõtteid on harva märgata, küll aga vohab ärapanemise mentaliteet („klassivõitlus“, eituse eitus, kvantiteedi prevaleerimine kvaliteedi üle, st palju loba, jama, hala, mana). Samas on EHF tänuväärne sellepoolest, et temas on varjul tohutu vaimse kapitali potentsiaal, mis hingelt igatseb positiivse dialektika vormide ja meetodite järele.
5. Positiivse ja negatiivse dialektika vormide paralleelne olemasolu annaks võimaluse nende mõlemate positiivsete külgede ärakasutamiseks. EHFlt ei maksaks maha võtta nn „negatiivi“ väljaelamise koha rolli (meil TSKA meistriklassis olid alguses „negatiivi“ väljavalamise minutid ja hiljem mõnikord palus mõni osaleja „eraldada“ veidi aega isiklikuks negatiiviks. See vorm võiks olla positiivse foorumi jaoks „valupunktide diagnoosi laboriks“, kust neid transleerida positiivse programmi keelde ja ühtlasi leida kaasalööjaid selles programmis.
6. Erinevalt ajas ja ruumis (ka virtuaalruumis) kokkusurutud , kindla ja muutumatu koosseisuga mõttetalgutest kui „intensiivarenguringidest“ on alanud internetitalgu puhul tegemist ekstensiivarenguvooga (?)

Ja lõpuks veel üks tekst nende jaoks, kes seda Arendava ja Iseareneva süsteemi värki tahavad põhjalikumalt ette võtta:
https://docs.google.com/document/d/11WmxZ99LzS6BQo5ftOi8fuU8R5cTF3d2sCK7RVV_u4Q/edit


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty EURA kavadest ODI-9l

Postitamine  Valdo Reede Nov 02, 2012 12:04 am


EURA 99. dekadniku teisel tunnil liitus meiega ODI-9 mängujuht Aleksei Sokolov. Selle arutelu fonogramm: http://91.201.55.234/playback/slides/playback.html?meetingId=c1dfd96eea8cc2b62785275bca38ac261256e278-1351519139380
Saime tõsise jutuajamise käigus selgeks, et selle mängu „virtuaalse tiiva“ (Sokolovi määratlus) saatus on EURA tuumiku kätes. Väga ahvatlev oli Jelena Borissovna ettepanek võtta meie lähteteemaks mitte Julgeoleku aspektide arvestamine …arengus («Учет аспектов энергобезопасности в развитии энергетики (региона)»), vaid selle ODI tsentraalse teema parafraseering, mille ma eelmiseks dekadnikuks sõnastasin nii: „Опасения и опасности развития. Способы и средства предвидения, преодоления, предвосхищения, переживания,пренебрежения итд итп“ ( vabas tõlkes „Arengu hirmud ja ohud. Vahendid ja viisid neist jagusaamiseks“). Samavõrd huvitavad olid ka Agu ettepanekud laiendada internetikeskkonda /seltskonda Živoi Žurnali jms kaudu, venitades ajavahemiku virtuaali jaoks pikemaks kui ODI, seda nii ettepoole kui tahapoole . Aleksei ja eriti Filippõtš võtsid tuld ja seega on EURA tuumikus kujunenud vaimne valmisolek käima lüüa Avatud Virtuaalne Arenguruum (AVAR) , mis oleks küll ODIga seotud , samas aga mitte kammitsetud kui ODI allüksus (подразделение).See muidugi ei meeldi Sokolovile, kes just selliselt , allüksuslikult mõistab sõna „kooskõlastatus“(„согласованность“) ODI ja AVARa vahel.
Järgmine dekadnik, mis tuleb laupäeval , st 3.nov. kell 15 eesti aja järgi (seekord, nagu ka kogu ODI ajal keskkonnas BBB : http://connect.navigo.su/public_meeting/6 ) on selles mõttes otsustav, et siin „antakse start“ meie virtuaalsele „tiivale“. Kui jääme AVARa lähenemise juurde, siis hakkame ODI eelsel nädalal läbi Interneti koguma mõttekaaslasi elavat ajakirja tegema. . Selle AVARa eripäraks on, et pikki rühmatöid tuleb kolme nädala kohta mitte üle kuue. Põhiline on igaühe võimalus enesele sobival ajal ja määral kaasalöömine off line mõttevahetustes. Igaühele sobivaid osalusvariante võimaldavat ajakava hakkame samuti laupäeval koos kokku panema. Aga töölaud Google docsis on juba huvilistele avatud: https://docs.google.com/document/d/1vPqwzQrGQn1eMF5zhmsJKQQ2tgnZP9Z2Q-U21iPl_Mc/edit

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty 100. DEKADNIK =AR-ODI-MT START

Postitamine  Valdo Püh Nov 04, 2012 7:37 pm


Eile, 3.novembril 2012 sai EURAl sada dekadnikut täis. Alustasime Georgi Petrovitš Štšedrovitski 81. sünniaastapäeval 23.veebruaril 2010. Tuhande päeva plaan sai täidetud 985 päevaga ! 
Hea meel on aga sellest, et see juubelidekadnik oli väga põnevaks kujuneda tõotava ürituse stardipauguks. Idee siduda Uuralis 10.novembril algav 8-päevane noorte energeetikute ODI formaadis kulgev foorum selle eel algava virtuaalse Avatud Ruumiga ja sellele järgneva Mõttetalguga sai eile energeetikute ODid üheksandat puhku juhtima asuvalt Aleksei Jevgenjevitš Sokolovilt aktsepti. Ega see kergelt tulnud.
Nüüd siis konkreetselt: Kolmefaasilise kolm nädalat kestva internetis ja vahetus silmast silma suhtluskeskkonnas kulgeva protsessi lähteteemaks on „„Опасения и опасности развития. Способы и средства предвидения, преодоления, предвосхищения, переживания,пренебрежения итд итп.Надежды и надежность“ ( vabas tõlkes „Arengu hirmud ja ohud. Vahendid ja viisid neist jagusaamiseks. Lootused ja kindlus“) Täna 4.nov., kell 17 ja/või homme 5.nov kell 18 ootame talgujaid aktiivselt kaasa lööma virtuaalse Avatud Ruumi (AR) laadse formaadi avataktis. Erinevalt klassikalisest AR-st , kus iga ruumiastunu võib välja pakkuda oma küsimuse, mille ümber kaasamõtlejate ring koguneb, on sedapuhku huvilisi oma ringidesse kutsujaks EURA. Kuna selle AR keskkonnaks on internet, kus suhtlus hakkab toimuma nii on line kui off line, siis leidsime, et ühendavaks formaadiks võiks olla nn Elav Ajakiri. Ajakirjal aga võiksid olla erinevaid vaatenurki silmaspidavad kolleegiumid. Silmas pidades asjaolu, et protsessi järgmises faasis toimub lõimumine ODIga, jõudsimegi üksmeelele, et ODiga (sinna kavandatud rühmade ja ODI enda etappidega) hästi haakuvateks kolleegiumiteks oleksid nn Roheline kolleegium, Kultuurikandjate kolleegium ja Pedagoogiline kolleegium.
Tänase-homse päeva jooksul tahaks jõuda selleni, et nende kolleegiumite tuumik on ennast määratlenud ja on võimalik hakata kokku leppima nende kokkusaamise aegades AR perioodil ( 6.-8. novembrini). Iga kolleegium avab oma vaatenurgast lähtuva „lehviku“ arenguga seotud kartustest ja ohtudest ja ärgitab läbi sotsiaalmeedia ( valida on Facebook, Livejournal, Google+, Google docs vm) arutelus kaasa lööma.
Reedel, 9. novembril, päev enne ODI-9 algust, tegelevad kolleegiumite esindajad ühiselt ODI-9 oma ettekande ettevalmistamisega ODI esimesel plenaaristungi l 10.novembri l.
Oluline on märkida, et Avatud Ruumi faasis kehtivad selle põhireeglid: hääletamine jalgadega (ehk siin siis hiireklõpsuga) ja lendlemine mesilasena. St igaüks võib vabalt tulla ja minna ja ka lennelda kolleegiumist kolleegiumisse.
ODI faasist järgmises kirjatükis.
Tänaseks/homseks aga teretulemast kolleegiumite asutamisele ! Täna kell 17 -19 ja/või homme kell 18-20 http://connect.navigo.su/public_meeting/6

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Kolmikürituse grupp näoraamatus

Postitamine  Valdo Esm Nov 05, 2012 10:06 pm


Aleksei asutas facebookis avatud rühma, kuhu lahkesti palutakse liitujaid igast ilmakaarest
https://www.facebook.com/groups/523862560975568/
Seal saab juba lugeda ka ühe liitunu vaadetest arenguohtude kohta. Ma omalt poolt tegin sinna ka eeloleva kolmiksündmuse kohta väikese sissejuhatuse.
Osalisi, kes tahavad liituda Rohelise, Kultuurikandjate või Pedagoogilise kolleegiumiga (vt eelmine kirjatükk siin foorumis), ootab registreerimisleht google docsis :
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmyUoLDAlCendGNZdHNRbUNGTnRrcS1TTjlRZUduM1E#gid=0

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty LOOME INGLISKEELSE GRUPI!

Postitamine  Valdo Teis Nov 06, 2012 5:04 pm

Jüri initsiatiivil ja Uurali kolleegide heakskiidul on loomisel inglise keeles suhtlema hakkav grupp, millega on liitunud juba neli eesti talgulist. Facebooki õunakese pildiga rühm on avatud! https://www.facebook.com/groups/523862560975568/

Ka registreerimislehe aadress on eespool kättesaadav-
Kolleegiumite istungid, kuhu kõik soovijad teretulnud, toimuvad teisipäeval 6.nov (Roheline kolleegium), kolmapäeval 7,nov(Kultuurikandjate kolleegium) ja neljapäeval 8.nov ( Pedagoogiline kolleegium) kõigil päevadel kell 15 - 18 eesti aja järgi. Esialgne kogunemiskoht on http://connect.navigo.su/public_meeting/6
Edaspidi saab iga kolleegium Big Blue Buttonis oma toa.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Rohelise kolleegiumi I päev

Postitamine  Valdo Kolm Nov 07, 2012 7:23 pm


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Re: Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks!

Postitamine  agu Nelj Nov 08, 2012 11:36 pm

Ma proovisin facebooki panna neid amimatsioone, mille tegin 7. nov rühmatöö järel. püüan siin intrigeerida mõtteid teemal: KULTUUR ja kaasaegne hüpe kultuuris.
Aga Fcebook poob liikumise kinni....

Koleeriku silmeläbi seletatult

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! HolerikznaetO2Sangviiniku silme läbi nähtult

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! SangvinikznaetO2vViimati muutis seda agu (Laup Nov 10, 2012 5:39 pm). Kokku muudetud 1 kord

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Avatud Ruum läheb üle ODIks!

Postitamine  Valdo Laup Nov 10, 2012 5:18 am

Homme hommikul kell 7 eesti aja järgi läheb meie AR üle ODIks. Siis teeb Aleksi Sokolov Verhnii Tagilis häälestava ettekande
Info sellest üritusest on Navigatsija koduleheküljel, sh eelseisva 8 päeva ajakava http://odi.navigo.su/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=54
Virtuaalrühm koguneb avapäeva lõpus, st meie aja järgi kell 18 ikka oma EURA töötuppa, kuhu ka head lugejat healmeelel ootame.http://connect.navigo.su/public_meeting/6


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Jüri Ginter organiseerib ingliskeelset gruppi

Postitamine  Valdo Laup Nov 10, 2012 4:00 pm


Täna veel Belgiast, aga juba pühapäevast koju naasnuna hakkab Jüri juhtima ODI 9 virtuaalse tiiva ingliskeelset rühma.
Kollektiivse mõttetegevuse kontserdil ( nagu juba 3.novembril alustanud EURA seda sündmust on hakanud kutsuma) on Jüri avanud google docsis vastava töölaua
https://docs.google.com/document/d/1Ivt4ooJI12X1u5u1cU0aWeAQsqWENnAe6wu3fMXVg1I/edit
Kutsun üles sellel end väljendama neid, kel vene keeles end raske väljendada.
Selleks mänguks valmistudes tegelesin vahepeal mõnede mõistete kohta käivate wikipeedia artiklitega väga erinevates keeltes , sh virtual community vastetega kõigis seal olevaates slaavi keeltes ja tõdesin, et translaatorist oli siin päris tõhus abi. See on vihje, et ka venekeelsele materjalile saab tahtmise korral pihta seda abimeest kasutades.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Haakuvat lugemist

Postitamine  Valdo Püh Nov 11, 2012 12:56 pm

Jüri leidis väga hea artikli, Uue ilmumisest kaasaegses vene ühiskonnas http://www.polit.ru/article/2012/11/09/new/

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty AVARa refleksioonide periood

Postitamine  Valdo Kolm Nov 21, 2012 11:20 pm

Pärast ODI-9 lõppu BBB internetikambris kohtunud virtuaalrühma elujõulisem koosseis kuulutas välja personaalsete refleksioonide perioodi.
Agu on siin väga head eeskuju näidanud. Vt tema https://docs.google.com/document/d/1HsgLtkVw-__MWKo1Z-n6r9oh5stp6DxsIQs5XALzk2Q/edit
Et tegu on tõesti huvitava mõttearendusega, sellele annab värvi juurde Vologda mehe Sergei Norkini väga positiivne replligikimp ja valmisolek Agu teksti keeleliselt lihvinult laiemale avalikkusele ilmutada.
Minul hakkas toimunu üha enam assotsieeruma barokiajastul „leiutatud“ concerto grossoga, kus omavahel „võistlesid“ suur orkester ja pisike solistide ansambel. Vähemalt Aleksei Sokolovi juttu ODI lõpurefleksioonil kuulates tekkis tunne, et see meie väga muutliku koosseisuga ja juba algselt end avatudruumilisena defineeritud virtuaalrühmake sai kaalutud selliselt, et ühel kaalukausil oli kogu see suur reaalselt ühes majas asuv mänguseltskond ja teisel meie pisike ruumis ja ajas hajali punt. Meie mängijate soolod hinnati väärtuslikeks. Samuti märgati, et vaid virtuaal tegi üldistungite ettekandeist ülevaateid. Selle valguses kõlas naljakalt SAE väide, et virtuaal „oli seljaga mängu poole“.
Aleksei kutsub facebookis üles jätkama kollektiivse mõttetegevuse kontserti mõttetalgulises vormis, lõpetades selle edasise tegevuse programmi põhiliste sammude väljasõelumiseks mõttesõelaga. Siit tikub pähe mõte minna refleksioonietapilt üle ettemõtluskerilauale (rotaatorile), kus vaateplatvormeiks võiksid olla reaalilm , virtuaaalilm ja inimese siseilm . ODI ja virtuaalrühma situatsioonid võiksid siin olla konkreetsete näidete baasiks, mis illustreeriksid tänapäeval ilmnevaid trende, nende dünaamikat jne.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks! Empty Re: Uurali sõbrad valmistuvad ODI-9-ks!

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele