TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fututuba -Arengufondi blogi

2 posters

Go down

Fututuba -Arengufondi blogi Empty Fututuba -Arengufondi blogi

Postitamine  Valdo Püh Sept 25, 2011 4:46 pm

Märtsist on Arengufondil tulevikutrende tutvustav blogi, mis pakub huvi ka talgujatele. Meie Foresight-sessioni , samuti varasemate töötubade ja TLÜ rotaatoritega XXI sajandi väljakutsetest haridusele haakub hästi http://www.fututuba.ee/2011/08/tulevikutoo-kumme-votmeoskust.html
Ka selle materjali kujunduslikule küljele tasub tähelepanu pöörata.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Fututuba -Arengufondi blogi Empty Me hakkame nii mängijateks kui mängu loojateks

Postitamine  agu Esm Sept 26, 2011 3:36 pm

Mulle ka jäi silma see materjalikimp, millele Valdo osutab.
Iseäranis sealt esimesest lingist avanev Tuleviku Uurimise Instituut
http://www.iftf.org/2010Ten-YearForecast
Seal seitsmes materjal on neli forsighti õnnele, saab oma arvutisse laadida pdf faili

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Fututuba -Arengufondi blogi Empty Stsenaarium 4, MUUTUV MAAILM

Postitamine  agu Kolm Okt 12, 2011 3:55 pm

Püüdisn siin tõlkida ära viimatiosutatud neljast tulevikuõnne variandist ära neljanda, kõige huvitavama tekstijupi.
Stsenaarium1.Kasvav maailm...
Stsenaarium2.Elukvaliteedi piirangute maailm...
Stsenaarium3.Kollapsi maailm....
Stsenaarium 4. MUUTUV MAAILM.
Õnnelikkus on kollektiivne aktiivsus ja seda on võimalik korraldada väga suurel määral.
„Õnnelikkus on meeldiv tõmme.“
See on läbv idee, mis võib ühel päeval muuta meie arusaamise õnnest kui individuaalsest olekust teiseks anda sellele kollektiivse püüdluse tähenduse.

Nicholas Christakis, meditsiini-sotsioloog ja arst Harwardis ja James Fowler, politoloog California Ülikoolist, San Diego, on arenenud õnnelikkuse käsitlemiseks „sotsiaalse nakatumise teooria“, uurides 20 aasta jooksul 4739 isiku suhtlusvõrgustikku. Nad uusisid, kuidas levib üksikisiku õnnelik olek sotsiaalvõrgustikus. Neis uuringutes selgus näiteks, et kui Sinu miili kaugusel elav sõber sai õnnelikuks siis kasvas tõenäosus Sinu õnnelikkuseks 25%, vahetult naabruses elava sõbra õnne päevad kasvatasid sinu õnne tõenäosust 34%.

Peamine järeldus sellest tööst:
"Inimeste õnn sõltub neist teistest, kellega nad on seotud. See annab täiendavaid põhjendusi käsitleda tulevikus õnne, sarnaselt tervishoiule, kui kollektiivset nähtust."
Tõepoolest, ümberkujundamise stsenaariumi kohaselt on õnn vaadeldav üha enam kui rahvatervise probleem.
Niisiis, kuidas saame aidata õnne levida?
Kohalikud õnne pilootprogrammid on peamised vahendid protsessis, et korraldada õnnelikkust riiklikul, või isegi ülemaailmsel tasemel. Nene programmidega püütakse parandada elukvaliteeti konkreetses geograafilises piirkonnas, eesmärgiga toetada ja levitada edukaid strateegiaid teistesse piirkondadesse.
Programmid seovad sageli õnne selgesõnaliselt head tervise ja pikema elueaga.
Kavas on korraldada Minnesota osariigis Albert Lea linnas õnne strateegiate katsetamine. Rohkem kui kakskümmend protsenti linna 18.000 elanikust on kirjutanud alla lepinhule osalemiseks ELUJÕU PROJEKTIS „Vitality Project", mille eesmärgiks on suurendada kollektiivset heaolu
kogu linnas. Osalejad sooritasid regulaarseid õnne tegevusi, näiteks nagu kõndimise moa“des (kõndimine rühmad koos kuue kuni kaheksa naabriga, moa - iidsete skulptuuride grupp Jõulu saarel ); istutustööd kogukonna aias ja sotsiaalse töötoad loodud "Avasta oma eesmärki." Eesmärk: siduda nakatav õnn ja kollektiivne tervis.

Nagu räägib Leslie Lytle, arst Minnesota ülikoolist ja pilootprojekti kaasdirektor "Me kavatseme lisada 10.000 aastat prognoositud eluiga kogukonnale, mis võrdub välja vähemalt kaks aastat prognoositud eluiga iga osaleja jaoks. "
Need pilootprojektid on osa suuremast trendist "sotsiaalses uuendustegevuses"-protsessis, mille eesmärgiks on avastada maailma muutvad lahendused sotsiaalsetele probleemidele prototüüpide tasemel ja katsetada uut ja loovat mõtet kohalikul tasandil. Niimoodi hajutatakse esialgne risk paljude erinevate pilootprogrammidega ja vähendatakse kulusid uute ideede proovimisel, sotsiaalne innovatsioon võimaldab katsetada ebatavalisi ideid ja õppida kiiremini, lõpuks kiirendada protsesse äärmuslikult laias ulatuses. Värske kogemus kinnitab pilootprojektide seda rolli, et head ideed on ka nakkavad.
Nagu õnngi, levivad sotsiaalsed lahendused nagu viirus, mis lõpptulemusena viib muutusteni riigi ja ülemaailmse kogukonna.
Omavalitsuste ja kogukonna organisatsioonide osa on leiutada ja kohapeal katsetada uusi sotsiaalseid mudeleid eesmärgiga on suurendada meie kollektiivset heaolu. Sotsiaalne nakkuse teaduslik käsitlemine võib viia uue valdkonna "Õnn korraldamise," kujunemiseni, mis sünnitab tooteid ja poliitikat, mille eesmärk on korraldada positiivsete emotsioone levikut. Korporatsioonid, mittetulundusühingud ja valitsused saavad kõik leida võimalusi, et käivitada viirusliku õnne kampaaniaid.


„Õnne geograafias“ (The Geography of Bliss) kirjutab selle väliskorrespondent Eric Weiner: "Meie õnn on komplekkselt ja täiesti põimunud teisete inimestega: perekond ja sõbrad ja naabrid. Õnn ei ole nimisõna või verb. Ta on koostoimes, sidekude. "Järgneva kümnendi suurimaid läbimurdes elu kvaliteed osas on tõenäoline, et kasvab välja just arusaamine, et me oleme kõige kättesaadavamad õnnele siis, kui tegutseme mitte üksikisikuna, vaid pigem osana sotsiaalsest võrgustikust.

asjakohased lingid:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Geography_of_Bliss

http://www.edge.org/3rd_culture/christakis_fowler08/christakis_fowler08_index.html


Viimati muutis seda agu (Kolm Okt 12, 2011 7:39 pm). Kokku muudetud 1 kord

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Fututuba -Arengufondi blogi Empty Õnnematka varustus

Postitamine  Valdo Kolm Okt 12, 2011 6:14 pm


Nelja õnnetee (millest üks küll suisa õnnetusse viib) kirjeldajad on selle poolest vahvad, et nad kutsuvad üles igaüht asuma õnneleidmise matkale, pakkudes selleks ka vastavat „varustust“. Kohe teekonna alguses antakse soovitusi, kuidas toimida ja iga „õnneraja“ juures on kaardid asjade seisu kirjeldamiseks ja uuenduste väljapakkumiseks. Tartu Sotsiaalkapitali Arengukeskuses tegime venekeelse koolitusprogrammi osalistega väikese eelluure sinna õnneradade väljale ja leidsime , et mingis mõttes ja mingil määral on meil kõigil asja kõigile radadele. Talgujaid, kes Agu märguande on seni kahe silma vahele on jätnud, kutsuks küll seda linki avama http://www.iftf.org/2010Ten-YearForecast (Happiness Kit)

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Fututuba -Arengufondi blogi Empty Re: Fututuba -Arengufondi blogi

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele