TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAIKLUBI KÄDVA JA MÄRDIMETSA VAHEL

Go down

MAIKLUBI KÄDVA JA MÄRDIMETSA VAHEL Empty MAIKLUBI KÄDVA JA MÄRDIMETSA VAHEL

Postitamine  Valdo Reede Mai 18, 2018 8:30 pm


Mis? Kus? Talgujate Võimaluste Värava Virtuaalklubi 57. kokkusaamine Skype´is
Millal? 8.mail 2018 kell 21.00 – 21.55
Kes? Agu, Ene, Juss, Jüri, Margus, Mati, Ruuta, Ülar ja Valdo
Millest? https://www.online.ee/sharefile.php?shareid=caeef78c-841c-4b42-8641-c73f2d548d30
Tänavune maiklubi juhtus sattuma Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaali õhtule. Kuna seekord esindas Lissabonis Eestit meile kõigile sümpaatne klassikatäht, koloratuursopran Elina Nechaeva, siis kärpisime meie kokkusaamise vaid ühele tunnile.
Päevakord sai samuti lühike:
1. Tagasivaade 29.aprilli Kädva kärajatele
2. Edasivaade 19.mai Märdimetsa IX töö- ja mõttetalgutele
Salvestuse ülekuulamisel märkisin ära järgmised mõtteavalduste alghetked:
5min41sek: Agu hinnang Kädvale kogunenuile – sümpaatsed inimesed.
Agu põhjalikku ülevaadet Kädval toimunust saab lugeda Kihelkonnakogujate foorumist: http://kihelkonnakogujad.forumotion.com/t54-29-aprill-kadval
9min29sek: Ruuta kriitika kärajate avaringi liigse venimise kohta.
Ettepanek kutsuda Talgujate aruteludele (talgutubadesse) edaspidi Maakogu liikumise üks liidreid Aare Kasemets.
Ettepanek talgujate eestvedamisel võtta ette stsenaariumide tegemine , et haarata kaasa neid Raikküla liikumisega liitunud, kes on huvitatud sisu kallal töötamisest. Praegune Maakogu põhiprobleem selles, et aeg kulub organisatsiooniliste küsimuste arutamisele ja sisuni ei jõuta ega jõuta.
Kokkulepe, et stsenaariumide küsimus saab ette võetud 19.mai Märdimetsal ja sellele järgneval 22.mai Talguakadeemial.
23min42sek Valdo: Eelmisel kokkusaamisel sai räägitud sellest, kuidas inimestest mitte „üle sõites“, vaid nende valmisolekut arvestades tasa ja targu juurutada meie mõttetalgulisi väikevorme ja nii kasvatada nende kasutajaid.
Selle kõrval vääriks taaselustamist 2012.aasta kevadel Jüri käivitatud mõttetalguline suurvorm – AVAR (Avatud Virtuaalne ArenguRuum): Paarikuulise kestvusega kord nädalas rühmatöid tegev ja üldistungeil osalev paarikümneline seltskond peaks olema kokku kutsutav küll ( Vt aprillis-mais 2012 korraldatud AVARa ülevaadet „Talgud internetis“: https://docs.google.com/document/d/1VsgxkLKZowbvZFJOG_fokOMGkieS0KTPIJKRSS264vA/edit Ka Talguakadeemia näoraamatus on omaaegsest AVARast meenutused üles pandud). Jüri Virtuaalse kihelkonna idee ja mõnede maakogulaste postitused Maakogu FBs kõlavad sellega hästi kokku.
28min57sek Jüri: Eesti 200 manifestiga välja tulnud väikesele seltskonnale on ette heidetud, et neil pole välja pakutud lahendusi. Aga tegelikult pole neil ka analüüsitud ja välja toodud, mis on probleem.
31min 41sek Ruuta : Eesti 200 kirjeldab olukorda, et kõik on halvasti. Maakogul on tähelepanu all üksikud teravad kohad ( RB, mets jms). Vaja on laiemat nägemust.
32min 27sek Valdo: Rooma Klubi 50 raport ja Kaupo „Lokaalravitsus“ selliseks laiemaks vaateks alusena sobivad, kui RK50 meie olukorrale vastavaks „kodustada“. Ruuta: Agult paluks RK50 raporti faili, et oleks võimalik enne Märdimetsa talgut läbi lugeda.
36min 36sek: Ruuta: Sisuliste probleemidega tegelda tahtjaid on Maakogu ümber koondujate hulgas küll ja nendega on võimalik asju koos ette võtta.
Edasi käis jutt sellest, kes kuidas, kellega ja millega Märdimetsale tuleb ja millised tööd-tegemised siin ees ootavad.


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele