TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Märdimetsa IX töö ja mõttetalgud

Go down

Märdimetsa  IX töö  ja mõttetalgud  Empty Märdimetsa IX töö ja mõttetalgud

Postitamine  Valdo Esm Mai 21, 2018 7:27 pm

19.mai talgud möödusid looduse ja mõttemaailma kaunimaks ja harmoonilisemaks kujundamise tähe all. Kui Maia hinnangul oli enne talguid „õues kõik täiesti korrast ära“, siis pärast Ene, Elle, Kai, Anette, Ruuta, Ülari, Jussi, Marguse, Mati, Agu, Aivari ja Pärdi töörabamist oli maastik planeeritud, puud ja põõsad istutatud, kuivanud oksad lõigatud, muru niidetud ja võsa trimmerdatud, puud lõhutud, kastmisvee süsteem tööle ja aiapingid paika pandud. Märdimetsa vanadel jäänd muud kui talgurahvast tuhandest tänada ja talgusupile paluda. Muidugi eelnes sellele traditsiooniline lipuheiskamine ja talguloits, mis seekord käis lausa kahe šamaanitrummari – Jussi ja Marguse seatud rütmis.
Mõttetõises osas tuli esmalt välja see, et ka 9 senitoimunud talgut on käinud hämmastavalt selgelt välja joonistuvas 3x3 rütmis. Nii et nende paigutamine või õigemini isepaigutumine meie traditsioonilisse konfiguraatorisse ei tekitanud mingeid kahtlusi. Samas oli iga järgneva kolmiku puhul täheldatav delösiaanlik iga uue korduse riietatus üha uutesse rikkalikkemaissse rõivaisse.
Senise viimase, st selle üheksanda talgu üheks kandvatest kujundeist sai Sohail Inayatullahilt kodustatud neljakorruselise jäämäe visuaalne metafoor, millel veepealseks osaks igapäiselt massimeedias korratavad "litaaniad" ja süvatasandil aegade hämarusest meieni oma hingust kandvad müüdid. Teiseks, selle visuaalse metafooriga „üks ühele“ kokku kõlavaks kujundiks said Sergei Peresleginilt ära aetud neli „S-kõverat“ ristkoordinaatides „minevik-tulevik“ ja „sügavus-kõrgus“. Ja nagu Inayatullahi jäämäel oli ka Pereslegini kõige mastaapsemal graafikul minevikusügavuses säärased märksõnad nagu muusika, matemaatika, Hylae teeoriline maailm, Platoni müüt, mis tulevikku ulatusid transensuslikku kõrgusesse küündivate sündmuste läbi. Ja nagu jäämäee veepealse osa „probleemid“ , nii ka madalaima haardega graafik piirdus vaid ressursside hankimisega nende kähku ärakasutamiseks jooksvate projektide käigus.
Sellest mõtlesimegi edasi minna oma pisitasa edenevas koostöös Raikküla kärajailt alguse saanud Maakogu liikumise inimestega tulevikustsenaariume kavandama hakates.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele