TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaanuarikuu klubiõhtust

Go down

Jaanuarikuu klubiõhtust Empty Jaanuarikuu klubiõhtust

Postitamine  Valdo Püh Jan 31, 2016 8:40 pm

Mis? Kus? Talgujate virtuaalklubi 31. kokkusaamine Skype´is
Millal? 12.jaanuaril 2016 kell 21.00 – 23.20
Kes? Ene-Silvia, Agu, Jüri, Margus, Marko, Juss ja Valdo
Millest? https://www.dropbox.com/s/6ozpxeaomp30p2m/klubi%2012jaan16.wma?dl=0
1. Talgujate dessandist Paide Arvamusfestivalile 2016 (kuula klubiõhtu salvestuse 18.- 51.minutit)
2. Talguakadeemia esimesest meistriklassist ( 51.- 88.minut)
3. V3 KLUBI XXX. Jussi ja Valdo tagasivaatavaist ettekandeist ( 96. – 103.minut)
4. Täiendavusest (minutid 88 -90)
5. Märkamisest ja märkimisest (minutid 90 – 96 ja 103 -127)

1. ARVAMUSFESTIVAL JA MEIE
Väga hea meel on siin märkida, et klubirahva valmisolek aktiivseks kaasalöömiseks tänavusel arvamusfestivalil on täitsa olemas. Võeti vastu otsus, et seekord minnakse Paidesse korraldama kas oma rotaatorit või, kui õnnestub kokku saada sobiva suurusega ja tahtmisega seltskond, siis oma mõttetalguid. Jüri avas ka kohe Google docsi lehe, kus me kõik saame jaanuari lõpuks Paide korralduskomisjonile saadetavasse ideekavandisse oma täiendusi pakkuda:
https://docs.google.com/document/d/1d0H8OFVBKxWG69rF3J-9GDdAc7AzqEX55fBfnIBwta8/edit
Ka Talguakadeemia avaüritusel 20.jaanuaril tuli meie dessant Paidesse jutuks:
https://docs.google.com/presentation/d/1TM8TA1WkP6itLScaxrnkjf4jRYtmP0DneqfJBx9ypPk/edit#slide=id.p15

Pakkusin seal välja, et Paides võiks kasutada mõtesõela ja rotaatori sünteesi, mida me 2010.aastal Ene ja Margusega edukalt kasutasime Pärnu haridusosakonna poolt tellitud „Õppekava kodustamisel“ ja mis kandis nime HEI-generaator (heade eesti ideede generaator): https://docs.google.com/presentation/d/1ZqxDxDLe5cdtdYqQ_x9w9HhCDyeD0tglIScwwZ6RV0o/edit#slide=id.i0
2. TALGUAKADEEMIA 20.jaanuar kell 21 presentatsioon
Sellest, mis toimus, saab huviline teada presentatsiooni slaididelt ja räägitu salvestust üle kuulates:
https://docs.google.com/presentation/d/1TM8TA1WkP6itLScaxrnkjf4jRYtmP0DneqfJBx9ypPk/edit#slide=id.p4 (Presentatsioon)
https://www.dropbox.com/s/hcfdj4hnvtqqdla/TA%2020jaan16.wma?dl=0 (Helisalvestus)
Vahepeal on Jüri teinud tänuväärset tööd presentatsiooni olulisemast nn konspekti koostamisel https://docs.google.com/document/d/13L5aCcw4rXlk2NmLOk0qmbkB1jEkIrdkGSuFTt8Z_Yc/edit
3. KÜÜNLAKUUKLUBI KAVAST
Küünlakuuklubi ähvardab klubilaste tungival ja korduval nõudmisel samuti tüüpiliste klubiõhtute rivist välja langeda. „Rahvas nõuab“ mult meie virtuaalklubi kolmekümne õhtu kohta üht pikemat kokkuvõtvat ettekannet. Ma olen selle ülejõu käiva ülesande üle maru palju mõtelnud ja lõpuks ka mingi mitte päris tapva lahenduse praeguseks üldjoontes silme ette saanud. Olime aga Aguga seda teemat tema ExInimese kokkusaamistel arutades jõudnud mõttele, et hoopis teine tera oleks krooksuda möödunud klubiõhtute lugu kahe mätta otsast J Ja minu arust me saimegi näärikuu klubiõhtul klubimeister Jussile augu pähe rääkida, et ka tema räägib, mis talle tema Klubimeistri kõrge mätta otsast neist möödunud õhtutest silma, kõrva, mällu ja südamesse on tulnud ja jäänud. Õigemini, mitte nii et kõigepealt kõnelen mina ja siis Juss kah, vaid vastupidi: kõigepealt Juss ja siis Valdo kah.
4. TÄIENDUVUSE MITMEPALGELISUS
Täienduvuse teemale pühendasime nääriklubi õhtul vaid mõned minutid. Aga, nagu ka klubiõhtul märkisin, läks mul tänu Jüri ühele pisikesele kommentaarile käima tõeline hasart järgi uurida, mida täienduvusest on arvatud ja arvatakse. Paari nädalaga kogunes mul selle sõnaga rohkem või vähem seotud tekste 54 lehekülje jagu . Praegu arvan end pädevaks kirjutama ühe pisikese „Traktaadi täienduvusest“. Aga teen seda siis, kui need lubadused, mille olen kukile võtnud, kaelast ära saan.
See Jüri kommentaar, mis mind sedavõrd üles keeras, on järgmine:
Jüri: Täienduvuse osas on mul teadmine, et selle sõna mõtlesime välja Jõhvis toimunud haridusfoorumi rühmatöö ajal. Sealt läks see ka haridusfoorumi lõppdokumenti. Seosed Lotmani jt lisandusid sellele hiljem.

Kui te nüüd arvate, et oma tulevase „Traktaadi täienduvusest“ pühendan ma selle tõestamisele, et sõna „täienduvus“ ei mõeldud välja 2006.aastal Jõhvi haridusfoorumi rühmatöö käigus, siis peate pettuma. Sõna ise oli muidugi „natuke“ varem olemas ja päris tõsiselt võetavalt kasutuses. Küll aga tuleb sellest traktaadist välja, et see tähendus, mis sellele sõnale kas nüüd just selles rühmatöös, aga kindlasti juba samal aastal Jüri ja Viktoria poolt sotsioonika konverentsil Kiievis anti, on väga hästi neid paljusid tähendusi täiendav.
5. MÄRKAJA versus VAATLEJA
Viimase punktina selle klubiõhtu kokkuvõttest palun ette võtta väike võrdlus:
Kuulake meie klubiõhtu helisalvestuse neid minuteid, kus me arutlesime märkamisest (minutid 90 – 96 ja 103 -127).
Ja seejärel vaadake ja kuulake seda lõiku Vladislav Redjuhhini (VIR), Agu ja minu Hangoutsi kokkusaamisest , mille VIR on nummerdanud kui Mõsletoloka 7 , kus ma salvestuse 40.- 47. minutitel tõstatan sama küsimuse ja järgneva 10 minuti jooksul VIR asub seda küsimust temale omasel viisil lahkama. https://www.youtube.com/watch?v=vOwjFn1Iwyk
Ka edasi, kui Agu oma pildiga välja tuleb, läheb asi järjest huvitavamaks. Miks ma seekord nii teen? Et ehk muutuvad klubilaste ekskursioonid Agu ExInimese blogisse seejärel veidi tihedamaks. Agu korraldatavate internetikohtumiste arv jõuab meil neljapäeval 55ni.
Täisversiooni klubiõhtu ülevaatest saad lugeda Scribdis:
https://www.scribd.com/doc/296631198/NAARIKLUBI-MARKAMISI

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele