TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jõulukuu klubiõhtust

Go down

Jõulukuu klubiõhtust Empty Jõulukuu klubiõhtust

Postitamine  Valdo Kolm Dets 18, 2013 12:55 am

Jõulukuu teise teisipäeva hilisõhtul pani klubimeister Juss aruteluvärtna veerlema mitmevärviliste mustriliste mõttekangaste teemal. Inspiratsiooniallikaks sedakorda siis kirjatükid tekstiilsest mõttetegevusest, mõttekangaspuudest ja nendes kootavatest mõttekangastest. Pilt mõttetalgutest, kus rühmatöödel punutud paelad vahelduvad üldistungite triipudega ja mida edasi, seda enam omavahel läbipõimuvate mustritega.
Siit edasi sidus Margus kangru ja visionääri / käsitöölise ja kunstniku erinevused lineaarse ja mittelineaarse lähenemisega. Jussilt järgnes seepeale harmoonia kõige laiemas mõistes esiletoomine, mis mitte üksnes muusikas, vaid ka poeesias, kunstis ja mõttemängudes liikumise, dünaamiliste kujundite kaudu avaldub. Kõikjal võib märgata ka “süstiku” liikumist keerukuselt lihtsusele, olgu näiteiks kasvõi jaapani haiku või meie Arvo Pärdi “tintinnabuli”(kelluke).
Kui Jüri Jussi mõtte täienduseks lisas, et meie nähtav pilt sõltub ka sellest, milline valgus sellele paistab ja meie Matiga omalt poolt lisasime, et eks ka sellest, kes seda vaatab ( näiteks kümneid valge värvuse toone eristada suutev eskimo), siis tuligi Ene välja selle klubiõhtu säravaima mõttelõngaga - Johann Wolfgang Goethe vaateviisiga valgusele ja värvidele.

Meie koosolemisel tuli juttu veel nii mõnestki asjast, mis maailma ja mõnda, mis seal sees lähemal või kaugemal ajal ees võib oodata. Juttu oli jätkusuutlikkuse ideoloogia enese jätkusuutlikkusest. Juttu oli ka netipõhistest ühiskondliku arvamuse trendide ja tendentside väljapeilimise võimalustest. Ka sellest, et I.Asimov on midagi sellist oma Asumi-raamatuis ette aimanud.

10.detsembri klubiõhtu kajastuse täisversiooni loe:
http://www.scribd.com/doc/192055628/ADVENDIAJA-ARUTELU

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele