TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jürikuu klubiõhtul

Go down

Jürikuu klubiõhtul Empty Jürikuu klubiõhtul

Postitamine  Valdo Nelj Apr 30, 2015 9:44 pm

Jürikuu klubiõhtu sattus künnipäevale, mis on meie rahvakalendris üks suure maagilise tähendusega päevi. Kuna künnipäevast algas töine suvepoolaasta, siis seostasid meie esivanemad selle päeva rituaalsed toimingud nende tööde õnnestumisega.
Üheks kindlasti künnipäeval ettevõetavaks toiminguks oli algaval hooajal vajaminevate tööriistade ülevaatus, läbikatsumine ( kasvõi lumme, aga ühe künnivao ajamine) ja kohendamine.
Midagi sarnast leidis minu meelest aset ka talgujate 14.aprilli klubiõhtul. Künnimaaks ikka see meie vana armas Eestimaa hariduspõld, millel hoogu võtmas järjekordne uuenduste aeg – UUS ÕPIKÄSITLUS.
Kuna talgujate ridades on haruldane kombinatsioon omaaegsetest 1980ndate aastate hariduse uuendajaist kuni päris noorte haridustegelasteni, siis peaksid veteranid pakkuma huvi kui omapärased järjehoidjad, kellelt tänastel noortel hariduse uutjail on võimalus pärida neid töövahendeid ja -võtteid, mis tollal meile kaheldamatut edu tagasid! Asi on seda vahvam, et nii mõnigi tollastest tegijaist on veel tänagi füüsiliselt ja vaimselt täiesti tegus ja „kasutuskõlbulik“.
Künnipäeva koondmeeskond oli selline: Marko, Margus, Viktoria, Agu, Jüri, Ene, Valdo, Juss, Mati. Klubiõhtu salvestus on taaskuulatav siit: https://www.dropbox.com/s/aa0676i26kku1r5/klubi14apr15.wma?dl=0

Künnipäeval kõneldust andis taas kokku panna ühe kenasti süsteemi mineva terviknägemuse. Ütlen taas sellepärast, et ka kahest eelmisest, st veebruari ja märtsikuu klubiõhtul kõneldust joonistusid nagu iseenesest välja temaatilised tasemed (või üksteist hõlmavad sfäärid) kõikehõlmavast aja ja ruumi käsitlusest haridussfääri ja tagasi.
Aprilliklubi arutelus eristusid selgesti välja kolm metodoloogilist tasandit :
• Kommunikatsiooniprotokollid
• Mõttetalgulised meetodid/vormid
• Metodoloogilised lähenemised
Neile tasandeile jõudmiseks tuleb Sul ümber kolida Scribdi:
https://www.scribd.com/doc/263648465/KUNNIPAEVAKLUBI-KOHENDUSED

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele