TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu

3 posters

Go down

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu Empty talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu

Postitamine  Jüri Ginter Püh Nov 22, 2009 2:22 am

Järjekordne klubiõhtu toimub 2. detsembril kell 18 Tartus Salme t 1a. Kui on rohkem huvilisi, siis püüame luua ka videosilla Tallinnaga.

vt https://talgujad.forum.co.ee/klubi-f15/

Päevakord:
1. Muljeid virtuaalsest osalemisest Venemaal toimud org-tegevuslikust mängust. vt
https://talgujad.forum.co.ee/talgujate-logiraamat-mis-teoksil-f11/virtuaalselt-ehtsas-vene-orgtegevuslikus-mangus-t154.htm#404
2. Kokkuvõte 6.-8. novembril toimunud mõttetalgutest
vt https://talgujad.forum.co.ee/6-8-nov-2009a-hariduse-mottetalgud-f14/
3. Mida arutati mõttetalgutega seoses 20 aastal tagasi (videosalvestuse alusel)

Registreerimine jyri.ginter@gmail.com


Viimati muutis seda Jüri Ginter (Püh Nov 22, 2009 7:11 pm). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : täiendamine)

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu Empty Üks 1990.a. video lõik on delfis vaadatav

Postitamine  Valdo Reede Nov 27, 2009 12:50 am

2.detsembri klubilistele teadmiseks: üks lõik 1990.a. Kadrina metodoloogiatalgul peetud ettekandega, kus Jüri räägib talgufilmide eri variantidest, on näha Delfis:

http://video.delfi.ee/video/qzSu8pSl/

Selle ettekande tegi Jüri. Leitud lindil on aga veel Jussi, Ivari ja Valdo ettekanded, üks Kadrina kooli mõttetalgu üldistung ja Ülenurme sovhoosi mõttetalgu lõppistung. Klubiõhtul teeme neist muidugi valiku.

Vene mõttemaratonist veidi laiema eelpildi soovijaile soovitan enne klubiõhtule tulekut heita pilk ka

http://talgujad.tartu.ee/uralest

ja seltavatavale blogile.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu Empty Iisraeli ja Eesti metodoloogidest veel.

Postitamine  agu Nelj Dets 03, 2009 6:43 am

Endrik Pikksaar rääkis klubiõhtul Iisraeli metodoloogist Igor Fischmanist.
Selgub, et tema lähema kaastöölisena nimetatakse ka Armen Tõugut.

Kirjapanijaks sageli Поляк Владимир Сергеевич

http://www.fondgp.ru/gp/personalia/1980/82
http://www.circleplus.ru/content/communicarium/projects/0
Gordienko tekstis ka metodoloogia ja antroposoofia kokkupuutekogemustest:
http://www.fondgp.ru/gp/personalia/1980/52

Lõik ühest tekstist.
5. ОТ ПОЛИТОКРАТИИ К РАЦИОКРАТИИ
Искреннее желание братства и верная процедура разрешения сложных противоречий, существующих между братьями, — вот два компонента, которые позво лят перейти от принижающего компромисса к возвышаю щему консенсусу.
Принижающий компромисс — единственная процедура принятия решений, действующая сегодня во всех областях: от Кнессета до бизнеса. Суть компромисса — вынужденное согласие на минимальной общей по зиции, которая, естественно, не удовлетворяет ни од ну из сторон.
Технология перехода к возвышающему консенсусу известна, в частности, как система МДМ (мыследея тельностная методология). Разработанная группой философа Щедровицкого, эта система успешно приме няется в процедуре принятия решений широким спектром компаний: от общественных организаций до НАСА. Русскоязычные последователи Щедровицкого в Израиле, в частности, мои коллеги по группе ЕСОД —психолог Арон Березницкий, которому принадлежит термин «духовный хайтек»; др Владимир Поляк, автор книги «Израиль и Россия в XXI веке», и методолог Игорь Фишман — успешно применяют данную систему в консультировании различных общественных движе ний в Израиле и за рубежом.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu Empty Kuidas ma 2.detsembri klubiõhtul rikastusin

Postitamine  Valdo Esm Dets 07, 2009 11:55 pm

Lubades talgusõprade 2.detsembri klubiõhtust kokkuvõtte kirjutada, ei olnud mul plaanis avalikustada oma rikkaks saamise saladusi. See mõte sündis õigust öeldes Alari süül. Nimelt õnnestus Alaril meie klubiõhtu telesild kenasti toimima saada, mistõttu lisaks meie viisikule ( Jüri Ginter, Alar Randoja, Agu Vissel, Valdo Ruttas ja uustulnukana Endrik Pikksaar), kes me tol õhtul Salme tänavas Jüri kabinetis istusime, said meie klubist liikuva pildi ja kõlava hääle kõik soovijad. Nii fikseeris Alar esimese pooltunni lõpus, et momendil on meil 15 vaatajat-kuulajat. Veerand tundi hiljem andis ta teada 34 vaatajast. Pühapäeva õhtuks , kui ma neid ridu arvutisse toksin, on näha , et meie klubiõhtut on külastatud 157 korda. Aga, palume väga, olete ikka teretulnud aadressil: http://www.ustream.tv/channel/talgu-test
Sellega seoses kerkis mu ette küsimus: Mida ja milleks veel kirjutada, kui igal soovijal on võimalik uks avada ja klubiõhtu nö kaasa elada?
Ühe võimaliku variandina võtsin ette klubiõhtu jagamise väikesteks ajalõikudeks, mille jooksul me üht või teist teemat arendasime või küsimust arutasime. Seda selleks, et tulevastel külalistel aega kokku hoida, kui neid peaks huvitama vaid mõni teema või küsimus. Niisiis:
Esimesed 5 minutit oli juttu avatava telesilla tehnilistest detailidest: et meid saab näha-kuulda ca 6sek viitega, et soovijad saavad skaipida ja tšattida ( oi mis sõnad!).
00.05-00.18: Uustulnuk Endriku soovil jutt talgujate ajaloost , kuidas osalusest ODI-des jõuti mõttetalguteni jms. Üldine jutt, mida siin foorumis mitmes kohas mitme nurga alt kirja pandud.
00.18-00.23: Talgusõprade klubi ja talgujate seminar – mis need on?
Ka need 5 minutit võib asendada foorumi klubi ja seminari rubriikide lehitsemisega.
00.23- 00.30: Milles Alar pärast tuleristseid ODI-6-s näeb sisukate haridusprogrammide käivitamise võimalusi interneti kaudu?
Seda soovitaks kuulata, kaasa ja edasi mõelda. Eriti hea, kui ka kaasa löödaks.
00.30-01.06: Endriku küsimus: Mida andis virtuaalrühma kogemus ODI-s Tartu rühmale ja igale tema liikmele?
See pooltund on keskne arutelukoht, kus juttu nii talgutehnilistest kui sisulistest asjadest, mida osalemine ODI-s andis . Seda osa soovitaks küll talgusõpradel ise läbi kuulata ja seepärast ma selle konspektiivset ümberjutustust ette ei võta.
01.06-01.15: Jüri ja Valdo annavad ülevaate nelja talguja (meie+ Raik-Hiio Mikelsaar ja Tõnis Liivamägi)kohtumisest Tamme Gümnaasiumi õpetajatega. Kavas on koostöö diferentseeritud õpetamise sisseviimiseks algklassides. Veidi laiem pressiteade on meie foorumis kirjas, aga siinses jutus on mõningaid olulisi nüansse, mida huviline võiks kuulata.
01.15- 01.30: Valdo ülevaade töötutega kavandatavast projektist. Konkreetsemalt täna, so 2.dets. peetud läbirääkimistest Eesti ja Tartu Töötukassa juhtidega.
Sellest projektist pole talgujate üldfoorumis varem juttu olnud. Soovitan see lõik ära kuulata ja loodan, et saame teilt häid ideid asja edendamiseks.
Nüüd aga sellest, mis lugu selle rikastumisega oli.

Asi algas Endriku enesetutvustusest. Endrik rääkis algul oma sidemeist Jüriga. Siis sellest, et ta on Waldorfkooli õpetaja. Seejärel rääkis, et ta on Georgi Petrovitši süsteem-mõttetegevusliku metodoloogiani ja orgtegevuslike mängudeni jõudnud antroposoofilise maailmapildi kaudu. Nimelt on ta osalenud neis orgtegevuslike mängude arendustes, mida on „Kaanoni” nime välja töötanud ja alates 2000. aastast esialgu Ukrainas, edasi aga ka Iisraelis korraldanud Igor Fishman.
Agu kui hea kullakaevaja leidis kähku viiteid selle mehe tegemistest ja nendega saavad nüüd kõik talgujad tutvuda. Peale „Kaanoni” ülesehituse kirjelduse on neist allikatest väga õpetlik lugeda, et läbi selle on isegi Knessetis üritatud pöörata end alandavatelt kompromissidelt ülendavale konsensusele jõudmisele.
Veel põnevam oli lugeda, et Fishmani meeskond on heades koostöösuhetes eesti soost füüsikuharidusega filosoofi ja kirikumehe Armen Tõuguga.
Pärast selle teadasaamist kuulasin kohe veelkord üle Armen Tõugu 2004.a. ööülikoolis peetud loengu indigolastest. Selle veelkordse kuulamise järel mõistsin, et esimesel korral polnud ma tegelikult üldse kuulnud, mis selle loengu tegelik sõnum oli. Igatahes nüüd on mul väga palju selgem, kuidas kavandada algklasside laste diferentseeritud õpetamist. Kuulake ka teie: http://www.ylikool.ee/et/13/armen_tougu
Aga ega see polnud ainus koht, kus ma sel klubiõhtul rikkamaks sain. Kes tähelepanelikult mu soovitatud lõike kuulas, leidis neid rikastavaid kohti kindlasti veel. Ja sai ka ise nende võrra rikkamaks.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu Empty Re: talguhuviliste 2.detsembri klubiõhtu

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele