TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rotaator jõudis internetti.

Go down

Rotaator jõudis internetti. Empty Rotaator jõudis internetti.

Postitamine  Valdo Laup Juun 16, 2012 2:51 am


13.-14.juuni õhtutundidel olid webinaris koos Jekaterinburgi navigaatorid ja Eesti talgujad maailma esimestel virtuaalkerilaudadel ( vana ja rahvusvaheliselt jätkuvalt nimega „rotaator“). See juhtus peaaegu täpselt 30 aastat pärast esimest, Võru abiturientidele korraldatud „elektrostaatika-rotaatorit“ Tartu ülikoolis. Seekord oli tegemist „suhtlusrotaatoriga“, kus rühmad roteerusid globaalse, Vene ja lokaalse vaatekõrguse rattal. Ainulaadne oli seekordne rotaator veel ka selle poolest, et see kujutas endast järgmise, Jekaterinburgis 23.-24. juunil toimuva rotaatori järjehoidjate kooli. Neiks saavad meie vanad sõbrad Aleksei Šustov, Konstantin Gavrilov ja uustulukas Galina Gritsenko. Seda silmast-silma rotaatorit hakkab juhtima Ene Sarv , kellel selja taga juba kolmeaastane rotaatoreis kaasalöömise kogemus Tallinna Ülikooli magistrantide ja Pärnu õpetajatega. Intellektuaalse rotaatori teemaks panid selle tellijad ette võtta Sverdlovski oblasti noorsoopoliitika. Osalisteks tulevad mitme ülikooli tudengid ja õppejõud, noored spetsialistid, oblasti noorteparlamendi saadikud, aga ka oblasti tegevpoliitikud . Eestist tegid virtuaalrotaatoris kaasa neli talgujat: peale Ene ja minu veel Viktoria ja Agu. EURA järgmine dekadnik, 18.juunil kell 17-20 on tervenisti pühendatud möödunud rotaatori reflekteerimisele ja sealt heade ideede genereerimisele, mida eeloleval reaalrotaatoril praktikasse viia.
Esimese internetirotaatori korralduslik infovahetus käis esmakordselt ka läbi Facebooki, kus Aleksei lõi avatud EURA nimelise rühma.
Huvilised saavad rotaatori käigu ja tulemustega tutvuda https://docs.google.com/presentation/d/1X1vzUAyqP-E32pYB_fhOL0Oa6JQgwvXM6-mF6rOnzxs/edit

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Rotaator jõudis internetti. Empty Uurali uuudised

Postitamine  Valdo Esm Juun 25, 2012 5:01 pm

Värsked uudised Jekaterinburgist: Rotaator "Noorsoopoliitika homne" läks hästi korda.Tunnustus meie Enele, aga ka verisulis järjehoidjatele Alekseile, Galinale ja Filippõtšile! Osalisi oli 20. Arendamist väärt ettepanekuid, mis osalusskaala alusel ära hinnati ja reastati, sai kokku 27. Suund võeti ka jätkule Uurali suurüritusel "INNOPROM 2012" 12.-15.juulil. Muide, Innopromile oodatakse ka peaminister Medvedevit. Eriti rõõmustab see, et mitmete osalevate organisatsioonide esindajad ( osales ka suurkorporatsioonide esindajaid) ilmutasid soovi teha ka enda juures rotaatorit.
Edasivaateline tagasivaade toimunule on järgmisel dekadnikul 29.juunil kell 17-20 webinaris.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele