TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng"

Go down

Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng" Empty Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng"

Postitamine  agu Teis Apr 16, 2013 10:07 pm

nn "Ida-Euroopa klaaspärlimängust" sai siin foorumis kirjutatud

Neli nädalat tihedat tegemist on olnud
venekeelsete tekstidega ja joonistega, minu põhihuvi ses mailivahetuses oli:
  • silmast-silma grupi kommunikatsioon,
  • sellise grupi tegevusest interneti ehk kaugsuhtluse teel osalemise iseärasused,
  • maakogukonna silmast-silma suhtluse arenguvõimalus loova maagia tasemele - kokkuvõtvalt.

Minu arusaamine neis asjus on selle mängu läbi kosunud ikka klassi jagu. Mis selle "klassiga" teha saab - on muidugi eraldi küsimus.

Aga hetkel, aprilli keskel - on tõusnud Filippychi läbi seal küsimus REFLEKSIOONIST. Täpsemalt - pidevast ja diskreetsest refleksioonist: Ta illustreerib seda muusika näitel. Mulle tundub, et see on vägagi sisukas vaatenurk elavate protsesside ... mõistmiseks?

http://navigo.su/index.php?option=com_kunena&Itemid=83&func=view&catid=17&id=539&limit=6&limitstart=174#714

Когда мне было 20 лет я всё возможное время посвящал слушанию музыки. И засел вопрос - как это так музыка воздействует, что душа улетает? Запустилась рефлексия, отслеживающая восприятие. В результате на несколько лет я вообще перестал воспринимать содержание музыки. Как сказал поэт А.Вознесенский: "Чтоб вам не оборвало рук, не надо музыку руками!"
И занялся интроспективным исследованием рефлексии (восприятие музыки восстанавливалось очень долго и постепенно). И через несколько десятков лет понял, что дискретизация рефлексии ограничивает понимание происходящего замыканием пространственности смыслового восприятия. Смысловое же восприятие, в условиях дискретизированной рефлексии, безрефлексивно и непосредственно. И только при полной (непрерывной) рефлексии смысловое восприятие становится также непрерывным.

Ma ei saa nüüd täpselt aru - kas see on teine asi, kui Jussi - muusikapedagoogi räägitu.

Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng" 13_8_9%20mottetegevus_est

Kas on nii:
  • Et Filippych räägib refleksioonist SMT skeemi alumises vööndis, et mis elamusi muusika kuulmine temas tekitab.
  • Juss jutus oli teemaks prof muusiku kiiks kuulamine ja refleksiooniline võrdlemine ülemises vööndis paiknevate kaanonitega, mis tal kui haritud muusikul teada on.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng" Empty Re: Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng"

Postitamine  agu Laup Juun 08, 2013 12:09 pm

Minu arust joonistab Reduhhin seekord refleksioonist elu kulgemises. Kuigi ei nimeta seda refleksiooniks.
Tema skeemis on sees see Deleuze kombel sotsiaalne olend, kes ühest küljest on "olend nagu selline" ja vastukaaluks ainulaadne ja eriline.
Refleksioonini, pideva ja diskreetseni - jõudis "klaaspärlimäng" 736u

Reduhhini seletus on siin 07.06.2013:
http://pedsovet.org/forum/index.php?autocom=blog&blogid=3&showentry=30133&&st=40#18

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele