TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

22.detsember 2009:Telesild Jekaterinburg-Tartu

Go down

22.detsember 2009:Telesild Jekaterinburg-Tartu Empty 22.detsember 2009:Telesild Jekaterinburg-Tartu

Postitamine  Valdo on Esm Dets 28, 2009 12:50 am

Telesild Tartu Ülikooli ja Uurali Riikliku Majandusülikooli vahel sai teoks 22.12.2009 eesti aja järgi kell 11.
Silla Jekaterinburgi poole12-liikmeline esindus oli väga kõrgetasemeline: selle eesotsas oli rahvusvaheliste ja ühiskondlike sidemete prorektor professor Oleg Vladimirovitš Oškordin. Osalesid ka maailmamajanduse teaduskonna dekaan, ärivõõrkeelte (sh hiina ja tšehhi keele) kateedri juhataja, esindus Lõuna-Uurali ülikoolist jt.
Talgujate kuueliikmelisest meeskonnast esindasid Tartu Ülikooli haridusteaduskonnast Jüri Ginter ja Euroopa kolledžist Aare Kasemets. Veel osalesid Tartu sillapeas Viktoria Neborjakina, Agu Vissel, Alar Randoja ja Valdo Ruttas.
Tunniajalist jutuajamist on võimalik näha-kuulda http://www.livestream.com/talgujad
Jutt käis põhiliselt kolme küsimuse ümber:
• Koostöö arendamine Tartu Ülikooli ja Uurali Riikliku Majandusülikooli vahel. Siin lepiti kokku, et mõlemad pooled koostavad omapoolse memorandumi, kus fikseeritakse oma ettepanekud ja ootused koos kontaktisikute äramärkimisega. Uurali majandusülikooli (mille haare ulatub prorektor O.Oškordini sõnul Moskvast Krasnojarskini) kodulehelt võib saada sellest noorest ülikoolist (asut.1990) esmase pildi: http://usue.ru
• Kaasalöömine Esimeses Euraasia noorsoo majandusfoorumis, mille peakorraldajaks Vene Föderatsiooni poolt on Uurali majandusülikool. Foorumi teemaks on „Noorsoo koht ja roll maailmamajanduse humaniseerimisel“ . Foorum on vähemalt 2010.a. lõpuni kestev ürituste rida kahe kulminatsiooniga – mais Jekaterinburgis ja juulis Kasahstani pealinnas Astanas. Foorum on mastaabilt väga võimas : Vt http://efm.usue.ru
Meilt oodatakse eriti osa võtma noorte meeskondi virtuaalsetes diskussioonides või ühisprojektides. Telesilla korraldamise initsiaator Aleksei Šustov on sellealase koostöö võimalike variantide peale pikemalt mõtelnud ja tal on selle kohta välja pakkuda konkreetseid tegevusskeeme.
• 14.-22.nov.2009.a. ODI-6 ajal alguse saanud koostöö edasiarendamine süsteem-mõttetegevusliku metodoloogia valdkonnas : Osalemine järgmistes ODi-des juba projekteerimise faasis,koostöö nn tupikolukordade lahendamise problemaatika valdkonnas ( ODI-6 klastri „Inimene“ juhi Konstantin Filippovitš Gavrilovi ettepanek). ODI-7 projekteerimisel hakkame osalema 24.jaanuaril algaval viiepäevasel virtuaalODI-l.

Kokkuvõtteks: Agu ja Aleksei kontaktiseemnest ( Vt kronoloogilist skeemi http://talgujad.tartu.ee/uralest/ ) on arenemas kolmeharuline koostööpuu.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele