TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku

2 posters

Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku

Postitamine  Valdo Nelj Märts 04, 2010 11:28 pm

3.märtsil leppisime kokku, et esmalt paneme ühiselt kokku Svoja Igra refleksiooni . teeme seda google docsis ja osa on kutsutud võtma kõik, kes kaasa lõid.Aadressil http://docs.google.com/Doc?docid=0AWyUoLDAlCenZGZnMnM0c2ZfMjNkMndraGZnYw&hl=ru saab hakata kaasa kirjutama pärast enese teavitamist Aleksei Šustovile bogner@mail.ru
Eesmärk on märtsi lõpuks viia tekst avaldamiskõlbulikuks nende "Upravlenetsis2 ja meie "HEIs".
Regulaarsed kokkusaamised webinaris hakkavad toimuma kümne päeva tagant 3-ga lõppevatel kuupäevadel algusega kell 18 meie aja järgi ja kestvusega mitte üle 3 tunni.
Järgmine seega 13.märtsil kell 18 ja seal üheks põhipunktiks juunikuu konverentsi orgkomitee esimene koosolek. Orgkomiteesse kummastki linnast 5 inimest.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty III koostöökoda Jekaterinburg-Tartu 13.03.2010

Postitamine  Valdo Püh Märts 14, 2010 4:39 am

Kolmandas koostöökojas käsitlesime järgmisi küsimusi:
1. Svoja Igra refleksiooni edenemine. Siin on rõõmustavast poolest hea anda viide Jelena Bogneri asjalikule arvamusloole virtuaalse mängu spetsiifikast:
http://www.wiki.navigo.su/index.php?title=%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF%D0%B0

2. Põhjalikumalt arutasime Filippõtšiga metodoloogilise ja praktilis-temaatilise külje osakaalude küsimust silmas pidades, et eesseisvad ühistegevused keskenduvadpraktilistele teemadele: veel enne 19.-22.aprilli Euraasia majandusfoorumi üritust pakub Aleksei Sokolov välja,et nende ministeeriumi internetikonverentsis Bioressursside energeetikast osaleksime peale Valgevene ja Soome ka meie koos Eesti vastava ala ekspertidega. Konverents toimub juba 14.aprillil ja A.Sokolov loodab koos meiega hakata välja arendama ekspertide ja SMD-metodoloogide ühistegevuse formaati (see on minu sõnastus tema mõtetele).

3. Juunikuu konverentsi temaatika täpsustamisel pakkusid jekaterinburgi kolleegid välja ühe ühisteemana välja ODI-6 ajal meie poolt pakutud "sopritšastije" mõiste käsitlust ühe SMD metodoloogia põhimõistena.

4.Aleksei Šustov huvitus teadusliku ja kunstilise vahekorrast mõttetalgute metoodikas.

Neljanda koja ajal 23.märtsil on eeldatavasti rohkem Svoja Igra refleksiooni kohta avaldatut google docsis.
Aktuaalseteks küsimusteks on siis ka 14.04. ja 19.-22.04.ürituste korralduslikud küsimused

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty koordineerimine

Postitamine  Jüri Ginter Esm Märts 15, 2010 6:49 pm

Aitäh teavitamast. Kas meiepoolsed osalejad aprillis toimuvatel aruteludel on juba teada.

Jelena Bogneri refleksioon seondub suuresti meie tekstiga.
http://docs.google.com/Doc?docid=0ATURYq7lPqK2ZGZ2ZjY5ZmpfMTFkN3BzOHdnNQ&hl=en

Interneti vahendusel toimuvate arutelude üheks suuremaks probleemiks on tekstide paljusus. Tavalise rühmatöö ja mõttetalgu puhul ei ole ühisele mõtteväljale nii palju konkurente.

Parimat

Jüri Ginter

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty IV koostöökoda Jekaterinburg-Tartu 23.märtsil 2010

Postitamine  Valdo Nelj Märts 25, 2010 5:53 am

Neljanda koostöökoja kutses Navigatsija kodulehel tegi Aleksei Šustov ettepaneku lugeda Svojaa Igraa refleksioon google docsis lõppenuks.
Kokku laekus kolm teksti, mis kõik vaatlesid üht aspekti möödunud mängus: Virtuaalse mängu erinevusi võrreldes reaalsega. Selle vaatenurga käsitlus on olemas ka meie materjalides, mille lingi Jüri eelmises kommentaaris andis.

3.märtsi kojas oli küll ülesande püstitus,mida kõik tollal aktsepteerisid , palju laiem: Palusin kõiki osalisi välja tuua Svoja Igraa uudsus kõigis aspektides. Filippõtšiga mõtteid vahetades rääkisin oma teksti seisust ja keerukustest seda mängu kogu tema mitmekülgsuses avada. Minu "Svojaa Igraa" tõi endaga kaasa vapustavaid avastusi ja korduvaid "silmade avanemisi" nägemaks nii SMT metodoloogiat, ODI-d kui mõttetalguid aina uutest külgedest. Seetõttu olen võtnud tagasivaate ette kirjanduslikus vormis, mis peaks andma võimaluse ka emotsionaalset poolt avada .
Filippõtš võttis eriti tuld, kui rääkisin oma äsjasest arusaamisest, et iga inimese Svojaa Igraa on tema strateegia elluviimise katse (vt Lefevri reflektiivset mängu).

Teine teema selles mõttekojas oli ka seotud strateegiaga: Aleksei Sokolovi eestvõttel oblastivalitsuses ettevalmistatava enegeetikastrateegiaga, mida Navigatsija üritab SMTmetodoloogiat rakendades vabatahtlikult ja ülilühikese tähtajaga (26.aprilliks!)koostada. Informeerisin koja rahvast meie kirjavahetusest Al Sokoloviga sel teemal, sh ettepanekust nn produktiivse MT moodulite sidumisest selle projektiga, kaasates eesti eksperte.
Leppisime kokku, et osaleme grupi järjekordses arutelus 25.märtsi õhtul : mina võimalusel algusest ja Jüri liitub hiljem.

Kojas osalesid seekord Jekaterinburgi poolt Aleksei Šustov (alguses Aguga) ja Filippõtš. Tartust Agu, Jüri ja Valdo.
Meie ühises google docsis täiendan Aleksei teksti selle kokkuleppe lahtiseletamisega , milles me 3.märtsil ühiselt nägime koostoimetatava teksti mõtet (Svoja Igraa kui meie ühislooming).

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty baastekstid

Postitamine  Jüri Ginter Nelj Märts 25, 2010 1:40 pm

Aitäh, Valdo, teavitamast. Vaatasin ühise refleksiooni teksti. Olen jätkuvalt seda meelt, et võiksime kokku leppida nn baastekstidega, mis oleksid ka struktureeritud. Kui meil on palju analoogilise sisuga tekste ja need ei ole struktureeritud, siis on raske loota, et neid tekste loetakse ja kommenteeritakse.

Parimat

Jüri Ginter

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku Empty Re: Koostöö Jekaterinburgiga sai regulaarse jätku

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele