TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koostöö Uuraliga 2011: traditsioonilist ja innovaatilist

Go down

Koostöö Uuraliga  2011: traditsioonilist ja innovaatilist Empty Koostöö Uuraliga 2011: traditsioonilist ja innovaatilist

Postitamine  Valdo on Teis Jan 11, 2011 10:03 pm

10.jaanuaril dekadnikul osalesid Jekaterinburgis Konstantin Gavrilov, Aleksei Šustov ja Mihhail Semerikov, Tartu poolelt Jüri Ginter, Agu Vissel ja Valdo Ruttas. Nagu aasta esimesele kokkusaamisele paslik, tegime tulevikuplaane.
Kõigepealt oli juttu kontaktide loomise seisust Uuralitaguse soome-ugri liikumise esindajatega. Jaanuari algusse planeeritud telesild jäi küll seekord ehitamata, aga oldi üksmeelel, et parem ongi alustada konkreetsetest kontaktidest ühiste huvidega seltskondade vahel ( nt Aleksei sõpradest rahvamuusika töötlejad ja meie „pärimusmuusikud“).
Teine üksmeeles vastu võetud otsus oli jätkata ka 2011. aastal juba traditsiooniks kujunenud EURA (Eesti-Uraal, ka Euroopa-Aasia) miitinguid juba väljakujunenud tsüklotroni rütmis. 30-päevane tsükkel jääb koosnema kolmest „dekadnikust“: 1.takt on korralduslik (talitus), 2.- seminar ja 3.-klubivormis vaba mõttevahetus. Leiti, et eelmised kolmkümmend dekadnikut on olnud päris viljakad ka suuremate ürituste väljapakkumisel ja ette valmistamisel. Üsmeel valitses ka selles, et dekadnikud võiksid ka alanud aastal jääda salongilikuks, mitte osaliste arvu suurendamist tagaajavaks hubaseks kokkusaamise vormiks.
Eeloleva aasta EURA-koostöö kavandamiseks otsustati jaanuari lõpus käivitada Форсайтная сессия. See algab 20. jaanuari seminariga juba detsembris kokkulepitud ja vahepeal avardunud teemal „Traditsioon, innovatsioon, Foresight“ ( elik maakeeli „Tavandus, uuendus, aimdus“??). Ettekanne Valdolt ja kaasmõtteid Filippõtšilt. Arutelu lähtetekstid ilmutatakse google docsis 27.jaanuaril. Seminar oleks nö eel-eelhäälestus veebruarisse planeeritavale mõttetalgulisele ( rotaatorlikule?, foorsaitlikule?) sessioonile. Kuidas asi organisatsiooniliselt kulgema hakkab, see tuleb veel meil läbi arutada ja kokku leppida. Praeguse veel uduse aimduse põhjal peaks üldisema ja ajaliselt ebamäärasema foorsaidi pealt saama kujundada projektid-plaanid , milles tegemised ja tegijad juba üsna selgelt kirja saavad. Kaks allikat , millele juba praegu tugineda saab, on talgujatel juba kasutada: ODI-7 materjalid teemal «Форсайт» ja Talgujate aasta ülevaated.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele