TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist

Go down

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist Empty EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist

Postitamine  Valdo on Reede Okt 08, 2010 5:09 am

Tartu-Jekaterinburgi ühisseminaril 12.oktoobril on teemaks „Tesaurus“. Selle teema päevakorda võtmine kerkis 30.septembri koostöökambris seoses ettevalmistustega ODI-7ks. See orgtegevuslik mäng toimub taas Verhni Tagilis 30.oktoobrist 7.novembrini. Olulisteks arutelu tulemusteks olid:
1. Ühine arusaam, et eelseisva täismahus ODI efektiivsuse tõstmisele aitaks palju kaasa , kui ka Vene pool asuks tegelema Tesauruse koostamisega. Eesti poolel on Jüri Ginter begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting juba palju aastaid seda teinud lähtudes praktilistest vajadustest (eelkõige tööks üliõpilastega). Lepiti kokku, et 10.oktoobril, st järgmisel dekadnikul, teeb Filippõts ettekande Jekaterinburgi Tesauruse ülesehitamise lähtealustest "Модель базисного тезауруса развития". Tesaurus hakkab kasvama lähtudes ODI-7 ettevalmistamise konkreetsetest ülesannetest.
2. Eesti poole seisukohtade lähenemine virtuaalse osavõtu vormis. 29.septembri toimetuses tundus, et on kaks erinevat varianti osaluse vormi kohta: Jüri- kaasalöömine virtuaalse rühmana ODI põhistruktuuris, Valdo- mitte korrata ODI-6 aegset tapvat režiimi (8 päeva rabamist kell poole 6st hommikul kuni kella 12ni öösel). See oli õigustatud mullu, kui pidime end Uurali partneritele tõestama. Tänavu oleks mõtet olla nende ideede edasiarendaja , mis
sündisid meie juhitud Arengutalgutel. Esmajoones vajaks jätkamist Arengutalgut
metatalguline osa. Arutelu käigus lähenesid need kaks seisukohta ja formuleerusid lõpuks Metaklastri ideeks. Jüri uuenduslik idee oli ettepanek Aleksei Šustovile, hakata Metaklastri
kohalikuks esindajaks Verhni Tagilis. See hoiaks ära tehnilised tõrked, mis meie mullust tööd kõvasti häirisid.
3. Filippõtš taaselustas need nimetused, mida ma pärast Arengutalguid käivitatava tsüklotroni osadele R.Steinerist inspireerituna pakkusin: Korraldustoimkonnad „Aleksander“ , Seminarid „Aristoteles“ ja Klubid „Platon“. Seega 10.oktoobril toimub meil neljas “Aristoteles“.
4. Järgmistel päevadel oleme Aleksei ja Filippõtšiga tegelnud Metaklastri kavandamisega. Talgujad on teretulnud praeguse seisuga tutvuma ja liituma:
https://docs.google.com/present/edit?id=0AZreTAG1j21AZGpzcDk2Ml81NGNqajkzZG16&hl=en


Kohtumiseni webinaris teisipäeval12.10.10. kell 17 webinaris http://navigo.su

Viimati muutis seda Valdo (Laup Okt 09, 2010 6:23 am). Kokku muudetud 1 kord

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist Empty Re: EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist

Postitamine  Jüri Ginter on Laup Okt 09, 2010 2:25 am

Aitäh informeerimast. Viidatud google.docs ei ole meiega jagatud. Minu soovitus oli, et Gavrilov teeks valmis esimesed artiklid tesauruse jaoks. Kui ta alustab lähtealustest, siis jäämegi heietama.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist Empty Jekaterinburg-Tartu dekadnik on 22.oktoobril

Postitamine  Valdo on Teis Okt 19, 2010 3:47 pm

Järjekordne EURA (Eesti-Uural) kokkusaaamine webinaris on 22.oktoobril kell 17 eesti aja järgi. Selleks ajaks on Aleksei oma pikalt reisilt kodus tagasi. Siinkohal veelkord suur tänu kõigile, kes Aleksei visiidi Eesti osa aitasid huvitavaks ja kasulikuks muuta: Toomas Haldma, Andres Põhjala, Ain Tammvere Rotary klubist, Ülo Vooglaid ja Jüri Varik EAS mentorprogrammist, Aigar Piho Võrumaalt ja muidugi meie talgujatest Jüri Plink, Alar Randoja, Viktoria Neborjakina, Agu Vissel, Jüri Ginter.
22.oktoobri kokkusaamine on taas klubivormis, kus Filippõtši ettepanekul teemaks "Mida kõike tahaks ODI-7s teha!"

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist Empty ODI 7 eel kokku veel 25.oktoobril kell 18

Postitamine  Valdo on Püh Okt 24, 2010 3:26 am

22.oktoobri dekadnikul oli üheks põhiteemaks Arengutesauruse senine käekäik. Filippõtš on tegelnud seni selle vormi arendusega. Meie Jüriga rõhutasime omalt poolt vajadust selle sisu kallale asuda, et oleks, millele hakata peagi algaval ODI-l toetuma ja mida selle käigus täiendada.
ODI-7 korraldusmeeskond eesotsas Aleksei Jevgenjevitš Sokoloviga on viimasel päevadel orgprojekti teinud täiendusi-muudatusi. Päevateemade osas on muudatusi vähe, pigem nüansse puudutavad.Ajakavas on aga toimunud üks nihutamine, mis meie tööd mõjutab: Nimelt on üldistungite algus kõigil päevadel toodud tunni võrra varasemale ajale - eesti aja järgi kella 17-le. Üldistungeile järgnevad kell 20 refleksioonid.
Milline hakkab olema Vene poolt lisanduv meie klastri seltskond selgub 25.oktoobrile kavandatud lisakohtumisele, kuhu Kaliningradist jõuab Aleksei Šustov.
Palun meie osalisi 25.oktoobri webinaris aktiivselt kaasa lööma!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist Empty Re: EURA seminarist ja ODI-7 Metaklastrist

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele