TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teeme 25.juuli REFLEKSIOONIST JÄRELDUSED EDASISEKS!

Go down

Teeme 25.juuli REFLEKSIOONIST JÄRELDUSED EDASISEKS! Empty Teeme 25.juuli REFLEKSIOONIST JÄRELDUSED EDASISEKS!

Postitamine  Valdo Laup Aug 08, 2009 12:39 pm

25.juuli reflekteerimise nädal meie foorumis on lõppemas.Jäänud on kaks päeva, mille kavandasime kokkuvõtete-järelduste tegemiseks.Refleksiooni mõte selles ju ongi: teha põhjalik tagasivaade, et kogenuma ja targemana minna edasi.Talgujate järgmine haridusteemaline üritus on 22.augusti mõttekoda Tallinnas. Mida on talgujatel Tartu kogemuste pinnalt pakkuda, et Tallinnas asjad paremini läheks?

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli REFLEKSIOONIST JÄRELDUSED EDASISEKS! Empty Dilemmad

Postitamine  Valdo Püh Aug 09, 2009 11:32 pm

Kui ma ei teaks, kus ja millega tegelevad lõppeva nädala teisel poolel meie reflekteerivad talgujad, siis võiks teha järelduse, et reflekteerijate huvi kahaneb liikumisel mõttetalgute vormilistelt (korralduslikelt) külgedelt sisulisemate poole. Nii see muidugi pole ja seetõttu jätame ka antud rubriigis ukse lahti kõigile Tartu mõttekodalasteleedaspidisteks suunaandvateks tagasivaadeteks.
Ise oskan praegu enda jaoks kõige olulisemana välja tuua, et eeloleva , Talinna mõttekoja kavandamisel seisame tõsiste dilemmade ees:
Kui arvestada/kavandada võrreldes Tartu mõttekojaga olulist osavõtjate arvu kasvu, siis langeb täiesti kindlasti ära kahe rühmatöö tegemise võimalus.
Kui hakata realiseerima eelneva refleksiooni käigus välja pakutud kiiduväärt varianti kutsuda kampa rohkem noori , peab hakkama täpsemalt piiritlema kogu kokkukutsutavat seltskonda.
Esimese mõttekoja osalised määratlesid ise kohapeal rühmades arutlusele tuleva temaatika. Tallinna mõttekoja ettevalmistamisel on käiku minemas variant , et osalised eelregistreerimisel oleksid täpsemad neid huvitavate probleemide ja enda ette püstitatavate eesmärkide fikseerimisel. Millised on tingimused nende saavutamiseks ? ( Sellise küsimuse sain juba Tartu mõttekoja eel)
Konkreetse kutsumise ja üldise teavitamise vahekord.
Need on vaid mõned dilemmad, mis järgneva(te) koostöökodade ettevalmistamisel kerkivad.
Talgujate eelnevas ajaloos on sedalaadi küsimused lahendatud korraldajate kitsamas ringis plaani pidades.Võiks siin ja praegu selle traditsiooni murda ja teha esimesed sammud avatud kavandamise ruumis Idea

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele