TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ODI-8 algab 12.novembril, dekadnik on 10.oktoobril

Go down

ODI-8 algab 12.novembril, dekadnik  on 10.oktoobril Empty ODI-8 algab 12.novembril, dekadnik on 10.oktoobril

Postitamine  Valdo Nelj Okt 06, 2011 7:24 pm

Eelmisel dekadnikul oli peateemaks lähenev ODI-8. Arutelu eelseisva mängu üle oli ehk eriti produktiivne ka seetõttu, et osales tulevane mängujuht Aleksei Sokolov. Eelseisev mäng on sedapuhku selgelt produktile orienteeritud. Kui eelmised mängud kandsid kõrgelennulisi üldnimesid „ Venemaa. Inimene. Energeetika“, siis nüüd pühendatakse 8 pikka päeva (12.-19.nov.2011) oma regiooni energeetikakontseptsiooni väljatöötamisele ja realiseerimiskavale.See hakkab järjest enam lähenema talgujate arengukavade metodoloogiale. Uraallased kavandavad tegutsemist nii uue energeetikakontseptsiooni kui selle realiseerimise läbi loodava Inovatsiooniliste kommunikatsioonide keskuse. Ka on ODI-8le planeeritud jätkuüritus –detsembri keskel toimuv energeetikute konverents . Täiesti uudne on ka Navigatsija rahva ettevalmistumine selleks orgtegevuslikuks mänguks. Kui eelmistel kahel aastal (millest talgujad virtuaalrühmadena osa võtsid) oli peatähelepanu pööratud mängu orgprojekti võimalikult detailsele paikapanemisele, siis tänavu toimuvad huvitavad seminarid , kus erinevad kogenud mängutehnikud esitlevad oma ettekujutusi mängutehniku kohast ja rollist mängus.
EURA ja Talgujate kui virtuaalse klastri tegevuse korraldajatele avavad need uuendused uusi huvitavaid võimalusi, aga samas püstitavad ka läbikaalumist ja lahendamist vajavaid probleeme.
Kõigepealt on vaja arvestada, et virtuaalne klaster integreeruks nn põhimänguga. Mullu oli virtuaalklaster kavandatud olema teatud mõttes metaklaster, mille missiooniks oli põhimängust välja sõeluda Arengu Aardekambrisse (tesaurusse) sobivaid ideid, skeeme, mudeleid. Tänavu oleme kaalumas erinevaid võimalusi mängu sisenemiseks :Eesti energeetikatudengite ingliskeelse virtuaalrühma loomine, Jüri Ginteri asumine ühe konkreetse Uurali ettevõtte baasil loodud rühma mängutehnikuks kas kohapeal (Aleksei soov) või internetis, Tartu Sotsiaalkapitali Arengukeskuse kolmekuulise venekeelse mõttetalgukooli (Valdo ja Viktoria projekt) vabatahtlike osavõtt virtuaalklastri rühmades, Krimmi mängutehnikute koolist saadud uute vene sõprade (Moskvast, Skolkovost, Astanast, Kaasanist) kaasamine virtuaalklastrisse jne jms.
Kõigest sellest hakkab käima jutt järgmistel dekadnikutel, sh järgmisel, mis toimub esmaspäeval, 10.oktoobril kell 17 eesti aja järgi, ikka webinari keskkonnas ja sisenemisega Navigatsija saidilt http://navigo.su
Huvilisi kutsutakse reedestele mängutehnika seminaridele, millest juba toimunute fonogrammid ja konspektid on samuti Navigatsija kodulehelt leitavad. http://navigo.su/index.php?option=com_content&view=article&id=530&Itemid=200


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele