TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minu Eesti Ideepank ja eestvedajad vajavad asjatundajate abi !

2 posters

Go down

Minu Eesti Ideepank ja eestvedajad vajavad asjatundajate abi ! Empty Minu Eesti Ideepank ja eestvedajad vajavad asjatundajate abi !

Postitamine  mati Teis Juun 02, 2009 2:16 am

nii, mõttetalgud siis seekordsed on nüüdseks peetud ja et poleks nii,et ainult palju kära ja vähe villa oleks vaja tõeiselt tööle saada ka ME ideepank ja asjatundjate meeskond. Minu nägemust mööda oleks asjatundjaid vaja rohkem kui neid seni on. Iga inimene kes tahab tõsiselt aidata kaasa Ideede elluviimsel, toetada eestvedajaid, neid kokku viia ja integreeerida sobib selleks imehästi.
Isegi mina oma lünkliku hariduse ja kirjasigadega olen sellesse tiimi haaratud. Ja usun et ka talgujate seas oleks häid abimehi, kes teeksid seda mõnuga. On ju iga eestvedaja oma teemasse pannud tükikese oma südamest ja kindlasti ootavad nad meie kõigi nõu, abi ja toetust.

antud momendil käib Ideepanga ideede lihtkommenteerimine, seejärel algab töö eestvedajatega, ideeperekondade loomine- tegumine on huvitav ja rõõmuandev

ehk siis:
Praktilisest seisukohast on asjatundja tööl kaks faasi:
esimene, mis algab pärast 1.maid ning seisneb algideede kommenteerimises ja täiendamises; asjatundja saab ise valida päringusüsteemi kaudu kommenteerimiseks sobivad ideed. Pakutav tagasiside on kindla struktuuriga ning suhteliselt lühike u 0,5 lk ühe idee kohta.

teine, mis toimub juulis ja augustis hõlmab endas suuremate ja omavahel juba sarnaste või teineteist täiendavate ideede kogumite (perede) edasiarendust laiemaks aruteluks. Täpne vorm (kas kirjalik või avalikes aruteludes osalemine)selgub projekti edasises käigus ja koostöös asjatundjatega.

Asjatundja idee tagasiside võiks sisaldada:
Idee/lahenduse laiem mõju jm lisaasjaolud, millega elluviimisel tuleks arvestada;
Taustainfo (mis on juba olemas ja tehtud, kasulikku lugemist)
Vajadused teostamisel (raha, inimesed, oskused, partnerid jm ressursidealased soovitused) ja soovitused ressursside ning koostööpartnerite leidmiseks;
Isiklik kommentaar – vaba lahter

Asjatundja kommentaari head tavad

Asjatundja kommentaar on sisuline ja täiendavaid ideid pakkuv;
Asjatundja kommentaar on idee edasiarendus, efektiivseima lahenduse saavutamiseks;
Tegemist on olulise tagasisidega idee autoritele, seega on oluline, et võimalikult paljud ideed saaksid kommenteeritud;
Asjatundja kommentaar võib olla konstruktiivne kriitika, aga siiski peab see pakkuma lahenduse parandamise mõttes ideid, kommentaar ei tohi olla idee maha tegemine!
Valida tuleks pigem endale sümpaatsed ideed/lahendused. Kui Te ei ole absoluutselt nõus idee autoritega, siis jätke parem idee kommenteerimata, isegi kui ta kuulub Teie ekspertiisi valdkonda;


nii et kas oleks abilisi ?
ideedele toetust ja lihtkommentaare lisada saab siin: http://www.minueesti.ee/minueesti/ideabank
registreerimisvorm ja koht kus lisa küsida oleks siis siin http://www.minueesti.ee/?leht=4,15,313

mati

Postituste arv : 9
Join date : 28/05/2009

Tagasi üles Go down

Minu Eesti Ideepank ja eestvedajad vajavad asjatundajate abi ! Empty Asja tundma õppima!

Postitamine  Valdo Teis Juun 02, 2009 10:48 pm

Meil algas Matiga suhtlemine sellest hetkest, kui ta saabus esimesena kommenteerima meie ideid Ideepangas. Tervitused nüüd siis ka meie foorumi veergudel!
Mati üleskutse on muidugi teretulnud. Ühinen sellega ja eks see ole ju üks tore võimalus tundma õppida asju /ideid, mida on välja pakutud. Aga veel olulisem- inimesi, kes nende ideede taga/eest seisavad.Pealegi saame sedasi ju kanali oma haridustalgute ajamiseks.
Mati selgitused kõlavad kokku ka meie seisukohtadega: ära ole negatiivne hindaja, vaid positiivne kaasamõtleja. Sellepärast see asjatundja kõlabki meie koolkonna jaoks veidi kõrgilt. Oma elu asju tunneb ikka igaüks ise kõige paremini. Küll aga tunneme me suhteliselt hästi seda asja tundma õppimise asja Smile Ja oleme valmis seda teistega jagama.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele