TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp)

2 posters

Go down

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Empty Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp)

Postitamine  agu Kolm Juul 29, 2009 1:12 am


agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Empty Ene, Valdo, Juss - joonis

Postitamine  agu Kolm Juul 29, 2009 3:15 pm

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) 09_07_25_Ene_Valdo_Jussi

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Empty Minu ettekujutus mõttetalgutest praegu

Postitamine  agu Teis Aug 04, 2009 11:43 pm

Olen väga päri Valdo jutuga, talgutehnika või metodoloogia ülesannete osas (klipis 7m30s-10m15s). 20 aasta jooksul on palju muutunud - elutavades, elust arusaamises, lisaks on võimsalt levinud IT- . Ajaperspektiiv annab avaruse hindamiseks ja ümberhindamiseks.
Seda, mis Valdo räägib talgutehnikate ajakohastamisest, on mõttekas jagada kolmeks nn "pseudosõltumatuks"osaks.
  1. talgutehnika või metodoloogia
  2. IT arengust ja võimalustest tingitud osa
  3. eluseletus või sotsioloogia üldiselt.

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Aguplakat

Püüan seletada kolme osist:
1.Metodoloogid räägivad mõttetegevusest kui "(a)intellektuaalsete ja (b)kommunikatiivsete protsesside kompleksisti" МЫСЛЕДЕЯТЕЛЬНОСТЬ — Mõttetegevuse seletus
Mõttetalgud on МЫСЛЕДЕЯТЕЛЬНОСТЬ eestikeelne tõlge, pool selle definitsioonist on kommunikatsioon, ja väga paljus tänapäeval seotud arvutiasjandusega.
2. Arvutustehnika kasutamine mõttetalgute juures.
21 a agasi oli Helmes juba arvutirühm, sellel tähendus oli Helmes ka huvitav, aga sugugi mitte kommunikatsiooni tähenduses, kommunikatsiooniliselt IT tähtsaksmuutumist ei osanud me tookord arvata.

3.Sootsiumi mudelid.
Nendega tegelemiseks võiks olla traditsiooniline seminar või õpiring.
Kui Jüri kirjutas talgujate klubist, siis mina kujutlesin umbes samal viisil Talgujate tööd toetavat sotsioloogia ringi.
Mõnikord väidetakse, et eluseletamise või prognoosimisega ei ole mõtet tegelda, et üle mõistuse keeruline. Seepärast küsivad mõned autoriteedid usaldatava prognoosi nimel tohutut hulka ajujõudu või aega.
Maailma ratsionaalse tunnetuse rindejoon on tänaseks jõudnud ühiskonna seletamiseni. Selle valdkonna Einsteini-tasemel teooriad on juba loodud. Einsteinist aatompommini kulus alla poole sajandi. Kas rakendub elamisõpetus kiiremini, ühiskondlikus elamises on isik paratamatult tohutus seostepuntras, polsterdatuna enesepettuse ning meeldivate mõtlemisvigadega. Selle puntra selgekskammimine on meie aja põhiküsimus, siin saab palju ära teha Mõttetalgute meetod.

St. talgugrupi liige peaks olema loovalt kursis uuemas sotsioloogias või elamisõpetuses tuntud mudelitega (skeemidega). Muidu laseb ta hea onuna mängul minna ... mõnusasse metsa.

Füüsikast on saanud populaarseks elementaarosakese dualism - ühes olukorras on jälgitav kui osake, teises nagu laine. Sootsiumi mõistmiseks on vaja rohkem mudeleid võib olla tosinajagu mudeleid on optimaalne pakett, talgujate aktivas võiks nendest vähemalt pooled. Nende omaksvõtmine pole nii aeganõudev kui kõrgema matemaatika õppimine.

Jüri Ginter seletab ja kirjutab osaluse tulekust demokraatia asemele. Väga asjalik ja vajalik mudel. Sellest arusaamiseks ei ole vaja kulutada tohutult aega, ei ole üle mõistuse käivad ka teised seletused.
Veel mõned teised mudelid.
Rudolf Steineri sõnastatud ühiskonna kolmeksliigendumise arusaam, võib olla esimene ühiskonnaseletus, mis valgustuslikule fundamentalistlikule usule vastu seati. Sobib pildiselgitamiseks tänapäevalgi. Kolmeksliigendumine Wikis
Niklas Luhmann Niklas Luhmann wikis
Suure pildi sotsioloog, kirjeldab korrektselt neid kitsaid selgusepurdeid, mis inimliku enesepettuse ja määramatuse ookeanis võimalik.
Boštšenko. Бощенко Игорь Валентинович Kolmetasandiline mudel kaasajast Inimesed on nagu neuronid, meie ajastu inimareng tähendab inimneuronitest integreeritud organismi kokkuheitmist; selle väite modelleerimine sotsiaalses, neuroloogilises ja informaatilises esituses.
Nassim Nicholas Taleb, Taleb wikis mudel Must Luik, (Reegleidvälistavate ootamatuste "loogika")
Mihail Laitman, http://www.laitman.com/ Kabalast lähtuv huvitav kirjutaja ja esineja globaaliseerimispingete lahendamise teemal.
Dalai Laama. Maailma liitva inimvaimuvaimu veenev seletaja. Tema igahommikune palve õnnistab maailma suurimat etnost, Hiina rahvast.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Empty Mõttetalgud=

Postitamine  Valdo Laup Aug 08, 2009 7:10 pm

Suur tänu Agule selle eest, et ta oskas mõttetalgute sõnas näha seda, mis eesti rahvas talgute sõnasse on salvestanud. Tõepoolest: talgute sõna tähendab ju organiseeritud ühistegevust, mõttetalgud seega kõike seda, mida vene keeles peab väljendama sellise keerulise sõnaühendiga nagu seda on organizatsionnomõsledejatelnostnaja igraa. Kuigi vene keeles on püütud selle pika sõna sisse kõik oluline kirja panna, on eesti talgutel täpsem, sügavam ja avaram tähendus. Vene koolkond on siin olnud ilmses hädas: G.P. esialgu pandud organizatsionnodejatelnostnaja igraa jätab mõsledejatelnosti täitsa väljendamata.
Mis puudutab väljapakutavaid kolmainsuslikke skeeme, siis suhtun neisse väga tõsiselt. Olen ise reeglina olnud põhiliselt kolmainsuslane. Meie maailma kolm ruumimõõdet on küllap tagapõhjaks. Ja holismi poole ka kasvamas.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp) Empty Re: Ene, Valdo, Jussi ettekanne mõttetalgutest ja kommentaarid (filmiklipp)

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele