TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt

2 posters

Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt

Postitamine  Valdo Nelj Juul 21, 2011 10:35 pm


1.augustil kell 17 tuleme webinari, et konkretiseerida Vladislav Redjuhini kaasalöömist Avatud ühiskonna projektis. 20.juuli dekadnikul jõudsime kokkuleppele, et on aeg laiapõhjalistelt ja üldistelt aruteludelt liikuda konkreetsetele tegudele. 1.augusti dekadnikuks, mis on järjekorras juba viiekümnes, teevad Agu ja Aleksei Vladislav Ivanovitšile sellise projekti tutvustuse, mille järel tal on võimatu mitte hakata sellest osa võtma Very Happy . Proosalisemas keeles väljendudes on rahvusvahelise projekti heakskiiduks vaja autoriteetse vene esindaja hinnangut. Kuna esimene kokkusaamine ilmselt kinnitas tulevase partneri usku koostöö võimalikkusse, siis , nagu V.I.R. kohtumise lõpus ütles: pall on nüüd meie väravas. Loodavate võrgustike suhtes olime ka ühte meelt, et tegemist hakkab olema dünaamiliste, ajalike võrkudega, mis tekivad, arenevad, sünnitavad uusi , kaovad, et teises kohas teisel kujul taas sündida. Leppisime ka kokku, et 1. augusti dekadnikul süveneme sellesse valikumudelisse, mida me käsitleda ei jõudnud. https://docs.google.com/document/d/1p3FpBW_fu8xbOyXLQYNeaWVjG2kb7Ua7qC43pYJLyhM/edit?hl=en_US


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Vene kogemusest

Postitamine  Valdo Reede Juul 29, 2011 5:25 pm

Redjuhin ehk VIR, nagu teda initsiaalide järgi kõnetatakse, on aastaid tegelnud projektiga „Soobštšestvo“, mida vist selles kontekstis on kõige adekvaatsem tõlkida sõnaga „Seltsing“ (sõnastikes antavad „selts“ ja „ühing“ on meie kõnepruugis liiga ametlike määratlustena, „ühendus“ aga ebamäärane kuni elektrijuhtmete ühenduseni välja). Selle projekti sisuks on nn võrkseltsingute organiseerimine tegevusalade, huviklubide, territoriaalsuse kui ka nn interterritoriaalsuse põhimõtteil, nii virtuaalis kui reaalis. Tere tulemast ütleb VIR kõigile, kes jagavad tema tõekspidamist, et vajalik ei ole tuletatav olemasolevast (должное не выводится из сущего ). Mis mulle selle projekti juures silma hakkas, oli selle tõeline orienteeritus ideede pakkujate initsiatiivile. Erinevalt meie kavast, kus taotletavad finantsid on mõeldud peakontori ja selle poolt korraldatavate ürituste kuludeks, on Redjuhini „Seltsing“ tegutsenud ennekõike fondihoidjana, mis on võimaldanud „Seltsingu“ põhimõtteil käivituvail võrkudel startida. Võib-olla annaks selline lähenemine ka EURA ühisprojektile tugevama aluse. Eks ju tegelikult meiegi ole seadnud eesmärgiks arengukeskkonna loomist „Soobštšestvo“ projektiga sarnastel põhimõtetel. Kuidas VIR ja temaga seotud organisatsioonid-institutsioonid ( Pedsovet? Analüütikakeskus „Kontsept“?) sellised võimalused on saanud, sellest oleks põnev esmaspäevasel dekadnikul VIRilt kuulda.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Re: Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt

Postitamine  agu Teis Aug 02, 2011 7:50 pm

1. augusti dekadnik oli EURA projekti suhtes k[llalt viljakas.
osales kaks sisuka sõnaga venelast - Reduhhin Moskvast jaüÜks Kaasani mees Andrei Bahtin

Kahjuks läks minul palju infi kaduma minu väikse arvutiekraani tõttu, sealt ei näe ma lugeda chatti.
nii oli piinlik, et ma ei suutnud jooksvalt meeles pidada nende kahe härra nimesid.
Sain ideed Wiki programmi paremaks kasutamiseks.
tegin juba sinna wikisse sissejuhatava eessõna ja juhatuse, et kirjutage ja arutage seal juures kommentaariumis.


projekti töövariant Navigo wikis

kahjuks töötas see wiki täna, 2. augustil viletsalt. arutluste leht ei lülitanudki sisse....
Palusin Alekseil uurida tagamaid

see oli emotsionaalselt.

Sisuliselt:
Reduhhin toetas seisukohta, et projektis peaks MõtteTalgud olema selgelt tähtsamal kohal kui venes tuntud ODI. sest muidu võivad vene targad projekti kooskõlatamisringis tõsta mingit pretensiooni või jõuda ei tea mis järeldusteni.

tähtsam.
On selge, et projekti kandvaks jõuks peab saama TALGUJAD.
Nii OEF kui ka venelased eeldavad seda. See tähendab et Talgujate oraganisatsioon
peab olema tugev.
Projekt on arvestatud suure perspektiiviga, sellist asja saab kanda ainult tugev organisatsioon.
järeldused.
TALGUJATE organisatsiooni on vaja tugevdada. kuidas?
1.Organisatsiooni tugevdamise peaks senisest selgemini kirjutada taotluse sisse.
Kõneksoleva projekti käigus on loomuik ja vajalik tugevdada telge Tartu-Ekateriinburg. (Eesti-Uural) Sest rahastus on Ida-Ida rahastus, Eesti sisest tugevdamist peks tegema sisemiste ressurssidega.
1.a.Esimeses etapis peaksime tagama kindla partneritunde Alekseile ja Navigo sõpradele. Sest suures vene mängus ujuvad ligi suured vene kalad. Me ei tohiks minna suure vene sööda õnge. Aleksei juba kardab... et jahtides uusi partnereid võib tema ja Uural jääda kolmandajärguliseks. Aleksei on meile asjalikumalt tõestanud ennast. Vähemalt esimeses etapis peaks olema selgelt hoitud (ja tugevdatud) Eesti- Uurali magistraal.
täiesti võimalik, et mõne aja pärast mõni suur süsteem selle projekti üle võtab.

veel kord - see on suur projekt, ja selleks on organisatsioon vaja kindlustada.
2.Veel. Võib olla on meil esialgu mõningaid organisatsioonilisi ja muid puudujääke. See võib olla äratuntav läbi interneti OSF peakontorist.
Organisatsiooni kindlustamine on võimalik ja vajalik internetis, infoväljas.
Suurtes WIKIPEDIATES , vene ja inglise keeles oleks vaja esitada artikkel, et mis asi on MÕTTETALGUD. Eksperdid töötavad ju praegu nii, et uurivad Wikist. Kui seal nähtus või asi pole kirjeldatud, see tundub kahtlane....
MÕTTETALGUTE artikkel on vaja suurde WIKISSE,
Inglise keelsesse,
vene keelsesse
jt keelsetesse...


agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Talgujate organisatsioonilise tugevdamise vajadusest

Postitamine  Valdo Reede Aug 05, 2011 9:50 pm


Agu tõstab seoses Avatud ühiskonna projektiga üles väga tõsised ja aktuaalsed küsimused. Tõepoolest, Agu ja Aleksei poolt kavandatav projekt on suur (aga väikesi polegi õige projektideks nimetada ) ja selle läbiminek otsustajate kadalipust eeldab piisavalt suurte ja autoriteetsete jõudude väljatoomist projekti teostajatena. Alla kahe aasta äriregistris seisnud ja senini Europrojektides mitteosalenud MTÜ A1A Talgujad grantidele konkureerimisele spetsialiseerunud organisatsioonide seas kuigi arvestatava konkurendina silma ei paista. Europrojektide kirjutamise asjatundjad annavad reeglina nõu algajatel alustada kas osalemisest suurte tegijate hõlma all või hästi pisikestest projektidest. Kahe A (Agu ja Aleksei) „Projekt 2A“ tahab aga olla vähemalt Eesti mastaabis vaadates algusest peale päris suur ja järjest suuremaks kasvada, haarates ühe uusi piirkondi Venes ja Euroopas. Siin ei ole mõtet üritada end „konnast härjaks puhuda“, vaid tuleb kainelt võtta ette revisjon, kellega ja kuidas see suur algatus edukalt käima saada. Silmas pidades, et kogu projekti eesmärgiks pole mitte hierarhiliselt üles ehitatud organisatsioonilise struktuuri loomine, vaid erinevatel alustel kujunevate võrgustike initsieerimine , tuleks projekti „elavjõu“ väljatoomisel keskenduda Talgujate ja Navigatsija kui omalaadsete „võrgusõlmede“ juurest hargnevate ja meiega seonduvate võrkude väljajoonistamisele. Seda nii juba praeguseks olemas olevate, juba lähiajal terenduvate uute kui ka udusemalt aimatavate võrgustike osas. Omal ajal oli selline „sotsiomeetria“ vaevaline käsitöö ( mul üks tudeng tegi diplomitöö füüsikaosakonna tudengite suhete kohta sellise näputöö ära). Nüüd on Agul endalgi käpas nipid, kuidas see pilt arvutis kätte saada. Praegu oskan juba silme ette manada väga muljetavaldava pildi , kus esindatud eri põlvkondade üleilmsed organisatsioonid, ülikoolidest, Venemaa GP fondidest, Redjuhhini Pedsovettidest jms rääkimata.
Lõpetuseks üleskutse kõigile talgujatele: Pangem kirja oma võrgustikud koos oma kohaga neis, nende teie poolt subjektiivselt hinnatav ideeline „lähedus“ või „kaugus“ Talgujatest ja / või EURAst. Hea oleks, kui Agu annaks ette konkreetsemad raamid, mis tal sellist sotsiomeetria tegemist kergendaks. Kõigepealt aga muidugi oleks vaja kuulda Agu arvamust selle ettepaneku kohta.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Suvekool Krimmis: meie virtuaalis?

Postitamine  Valdo Püh Aug 07, 2011 9:37 pm

Aleksei kui EURA vapper navigaator on valmistumas järjekordseks reisiks mängude maale. Seekord Krimmi, Jevpatooriasse, kus 2. - 8.septembrini toimub Venemaa hariduslike mängude assotsiatsiooni (RAGE) korraldusel II mängutehnikute kool. Ürituse eesotsas on V.L. Danilova mittetulunduslikust G.P.Štšedrovitski nimelisest Arengu Fondist ja D.V. Kaisin Moskva juhtimiskoolist „SKOLKOVO“. Üritus koosneb kolmest osast: I. Kaasaegsete probleemidega seotavast tervet ööpäeva hõlmav keskaegse atribuutikaga rollimäng, mida selle korraldajad Kaasanist iseloomustavad kui fikseerimata, muudetava süžeega lavastust ( NB! Leia sarnasust meie transtsensusteatri ideega!); II. Maratondemonstratsioon, kuidas kasutada erinevaid mängulisi lähenemisi korporatiivse tellija ülesannete lahendamisel ( annab võrrelda meie Kadrina videos näha olevate variantidega lähenemisest tolleaegsetele klientidele) ja III. Orgtegevusliku formaadi elementidega mäng „Mänguliste korporatsioonide arendamine“, mis toimub kahel viimasel töisel koolipäeval, 6.-7.septembril. Just neil kahel päevale üritab Aleksei käima panna virtuaalsed rühmad Uuralist ja Eestist, võttes endale nende rühmade kohapealse kommunikaatori rolli. Julguse selleks annab talle virtuaalklastri kommunikaatori kogemus ODI-7 päevilt. Siin meenutab Aleksei suure tänuga Jüri Ginterit, kes veenis teda sellist keerulist rolli täitma. Nüüd agiteerib ta meid kaasa lööma suures mängus Navigatsija ja Talgujate koha ja rolli enesele ja teistele teadvustamiseks. Mõttetalgulised seltsingud ( мыслетолочные сообщества) võiks olla meie alternatiiv, mille ümber kaasa mõtlema kutsuda. Praeguseks pole veel Alekseil kindlat kokkulepet, et korraldajad meid programmi sisse arvavad. Kui see selgub, on meil õnneks piisavalt aega, et „tunniplaanid“ paika panna. Kõigi EURA tegemistes osalenute kaasalöömine oleks väga teretulnud. Huvilised võivad täpsemat infot Krimmi suvekoolist lugeda : http://www.rage-portal.ru/Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Re: Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt

Postitamine  agu Esm Aug 08, 2011 6:56 pm

projekti suurus
rahastaja teatab juhendi esimeses lauses, et toetab pikaajalisi projekte, mis vastavad lokaalsetes ja globaalsetes oludes teatud headustele, mida ta ka ette kirjutab. (neile viimastele ettekirjutustele vastab eura küllalt hästi, vist)

Organisatsioonilise soliidsuse küsimus tekkis mul kui lugesin seni rahastatud projektide nimistut, kõik tundusid küllalt suure tagamaaga.

Valdo idee Sotsiomeetriline kirjeldus koostöövõrgustikust on kindlasti asjalik mõte. Sellest vaja paar lauset panna projektiülesandesse. Või lausa pool tosinat lauset....
Puu tegemine kohe, esitamiseks koos projektiga, KONTEKST punktis mõjuks soliidselt. Tähendaks samas asjaosaliste intervjueerimise küllalt mahukat tööd.

Meie temaatika viimine suurtesse Wikipeediatesse tähendab pikaajalist akumuleerimist, madalamate abi- WIKIDE kaudu, kas või. Proovisin inliskeelsesse sisse saada - seal küsivad robotid kohe viiteid soliidsetele avalikele allikatele. Ei saa nii lihtsalt, nagu eestikeelses

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt  Empty Re: Juubelidekadnik : Avatud ühiskonna projekt

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele