TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolm-neli vaatenurka mõttetalgutele (august 2009).

Go down

Kolm-neli vaatenurka mõttetalgutele (august 2009). Empty Kolm-neli vaatenurka mõttetalgutele (august 2009).

Postitamine  agu Kolm Aug 19, 2009 4:59 pm

Haridusuuenduste mõttekodade puhul on praegu (august 2009) võimalik vähemalt 3-4 erinevat vaatenurka või arusaamist ja see võib tekitada segadust.
Kolm-neli vaatenurka mõttetalgutele (august 2009). Skeem_talgu_AR1
1.
Käesoleval aastal sai Eestis taas populaarseks mõiste MÕTTETALGUD, kui Minu Eesti korraldas 1. mail üleriikliku ürituse, kasutades seda rahva seas populaarseks saanud sõna. Suurem osa mõttekodasid järgisid sel päeval Minu Eesti soovitatud Avatud Ruumi meetodit
Avatud Ruumi Meetod WIKIs

2.
1. mai üritustest võtsid osa ka inimesed, kes 1980-datel töötasid välja Mõttetalgute meetodi Mõttetalgu Meetod WIKIs . Hetkel aktiivsed nn Talgugrupi liikmed võtsid eesmärgiks taastada toonase Mõttetalgute meetodi lai kasutamine, seda eeskätt hariduselus. Töö hõlbustamiseks käivitati WEBi-keskond talgujad.tartu.ee ja foorum (talgujad. forum.co.ee)


3.
WEBi-keskkonda talgujad.tartu.ee võib vaadelda ka eraldi Mõttetalgute meetodist. Selles mõttes, et IT keskkond ei suuda täielikult kajastada ja veel vähem asendada mõttetalgute kogu keerukat sisu. Läbi interneti Mõttetalgute jälgimine on paratamatult nagu läbi lukuaugu piilumine.
Samas püüame siiski oma WEBi-keskkonda täiustada, et rohkme mõttetalgute elemente või osasid tulevikus netis võiksime korraldada.


4.
Vaatenurgana võib iseseisvana näida (mõnele inimesele) ka 25.juuli Tartu ja 22. augusti Tallinna haridusuuenduse poolepäevased mõttekojad. Need on Mõttetalgute meetodi seisukohalt lühivormid ja ei saa omada sellist selgust ja kvaliteeti nagu mõttetalgu tulem, milleks kulub miinimum 3 pikka päeva tööd. 25.juuli ja 22. augusti mõttekojad on mõeldud täiemõõduliste Haridusuuenduste Mõttetalgute ettevalmistamiseks.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele