TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaanipäeva eel, 2019.

Go down

Jaanipäeva eel, 2019. Empty Jaanipäeva eel, 2019.

Postitamine  agu Laup Juun 22, 2019 9:20 pm

Selline tunne on,
et maailma sees on teine, esimesest  palju suurem maailm.
See teine võimaldab ehk seletada seda mulli,
milles me kõik eraldi või ka mingite seltsid-klubide kombel oleme,
arvates et tegelt oleme piisavad seletama piisavalt kõike.

Ma olen lugenud viimastel nädalatel küllalt tähelepanelikult Sloterdijk "Küünilise mõistuse kriitikat". Valdo puudutas Mai kuu klubi kajastuses Sloterdijk "Sfääre". Olen mõtelnud seda kuidagi kommenteerida, aga ei oska lühidalt.
Ma vist avastasin "iseseisvalt" metafoori MULL, ja seda googeldades avastasin Sloterdijk "Sfäärid". Selle triloogia esimene osa on just pealkirjaga "Mullid" aga seal on peamiselt  mitmesugust muud, kui mina mõtlesin. Minu jaoks on mull metafoor huvitav kommunikatsioonilises mõttes. Selliseks mõistmiseks on vist rohkem materjali "küünilise mõistuse kriitikas".
Aga nagu ma just kirjutasin siin - Sloterdijkist ei mõista lühidalt midagi kirjutada.

Käesolevad read võtsin teha, et teada anda muud.
Täna hommikul leidsin, et Levintov on oma juunikuise portsu tekste välja pannud. Sellega seoses googeldadsin: - Kas Levintovil viimasel ajal kusagil mujal ka  netis jälgi on.  
Leidsin ühe päris huvitava Levintovile viitaja.

Щека Павел Григорьевич
www.scheka.info/
(Lehitseja tekstikood on vaja muuta: view/text encoding/ Cyrillic (windows))
ja
https://savl-2009.livejournal.com/
Põnevust lisab, et Щека Павел Григорьевич  on peidetud Google ja ramblen.ru eest. Ainult yandex.ru kammib teda välja.
See peaks olema 50+ aastates lennundusinsener ja IT spets.
Väga huvitav suhtlusring, teemavälli on tal....

Selline kõrvalepõige Loterdijk juurest.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele