TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

3 posters

Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

Postitamine  Valdo Teis Juun 11, 2013 11:03 pm

Mõne tunni pärast saavad talgujad kokku esimesel internetiklubiõhtul.
Oma kutses kirjutas talgujate klubimeister Juss, et see on koht, kus iga üks
saab oma mõttemõlgutustega üles astuda talgulise kombe kohaselt.

Jussi kokkukutsutud silmast silma klubiõhtud on alati säranud tujuküllasuse ja vaimukusega. Usun, et see kandub üle ka internetti.
Seoses sellega tuli meelde, et klubi ja tõsimeelse tootmise erinevusest olen Scribdi riputanud ka ühe kirjatüki http://www.scribd.com/doc/119806107/KLUBI-JA-TOOTMINE
Üks katke sellest, mis iseloomustab Moskva Metodoloogiaringi ettekujutust klubist, võiks olla ka üheks mõtteks, mida talgulise kombe kohaselt mõlgutada.

"Metodoloogiaringis kujunes kujutlus „klubist“ kui alternatiivist „tootmise“ prototüübi järgi ülesehitatud süsteemidele. „Klubi“ mõisteti kui „väljumise“ ruumi tootmislikest megamasinaist, kui „vabanemist tegevusest“, kui erilist refleksiooni-, kommunikatsiooni-, mänguruumi. Kui „tootmislikes“ antropopraktikates on teostumismehhanismiks massiline tegevus, mis on organiseeritud spetsiaalsete normatiivsete teadmiste najal objektide ja protsesside kohta, siis „klubi“ põhimõttel ülesehitatud süsteemides on selleks mehhanismiks individuaalne refleksioon, mis kasutab ressursina mistahes objekte ja vahendeid.

Ettekande autorid rõhutavad, et just see tees on ülitähtis, kuna seab printsipiaalsed piirangud mistahes tehnilistele mõjutustele klubi raamides. Erinevalt „tootmisest“, kus organisatsioonilised, juhtimise aktsioonid on alati suunatud teisele inimesele, võivad need „klubis“ olla suunatud ainult iseendale. Teisiti öeldes, avatud haridussüsteemides vastutab igaüks ainult enese tegude eest, kuna inimene siseneb „klubi“ ruumi kui autonoomne isiksus".Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Re: Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

Postitamine  Jüri Ginter Kolm Juun 12, 2013 9:52 pm

Eks see formaat vajab veel paika loksumist. Üks võimalus ongi jagada teistega mõtteid, mida kuu aja jooksul on loetud, kogutud, leitud või mõeldud.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Re: Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

Postitamine  agu Nelj Juun 13, 2013 3:14 pm

Minu jaoks jooksis see 11. juuni skype-klubi katsetus tühja. Ei saanud tunni aja jooksul korralikku ühendust. Tundus, et teistel oli ka probleeme.
Praegu turgatas pähe, et segada võis videoreziim (?). Tasuta Skype ei luba minu teada videokonverentsi ja kui kellelgi oli videokaamera reziim sees, siis see võis segada.
?

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Re: Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

Postitamine  Valdo Nelj Juun 13, 2013 3:22 pm

Jussi klubiõhtu tõi talgujate tuumiku  kenasti kokku, mispuhul  talle tugev käepigistus!   Juss tõstis ka algatuseks  mõttemängu  väljakule  kaks sõnapaari  :  käsitus –käsitlus ja tasakaal-harmoonia. Kuna olin omalt poolt  pannud  lugemislauale Scribdis    kirjatüki „Maailma veerekese pääl“, siis oli huvitav  jälgida, kuidas  mõttemäng nende sõnapaaridega suhestub selle tekstiga, kus peateemaks keerulised süsteemid ja keeruline mõtlemine, neoreduktsionistlik, metafofooriline ja  pluralistlik  lähenemine. Vahvaid paralleele selles tekstis refereeritu ja  virtuaalklubis toimuva vahel  võimaldas  märgata  situatsioon, kus  üks osaline  polnud teksti  lugenud .  Mulle tundub, et igaüks  sel klubiõhtul kaasalöönuist  tõi sinna kaasa midagi isikupärast ja ka sai  midagi sellist, mis just talle meeldis.  Margus  näiteks  tunnistas, et  vaimutoiduks serveeritud tekst  seostus tema pereterapeuditöö  uudsete alustega, millest ta lubas mõnel eelseisval klubiõhtul  ka juttu teha. Viktoria  tabas  koosolemises  ära selle „seminarlikud“  jooned. Aga taas, nagu  Marguselgi,  jooksid vahepeal tal kokku nähtamatud niidid  Archimachose valmi kangelaste Siili - Rebase   ja Viktoria suure armastuse  Sotsioonika vahel.  Jüri  „kristalliseerunud metafoore“ väärtustav repliik  ja tema tesaurus – no comments!  Teisalt, Jüri  korralduslikud  repliigid klubimeistri  tegevuse  kohta andsid märku , et  seminari juhataja temas  on endiselt elus ja küllap asub ka taas tegutsema.  Õppetöösse uppunud Ene  sai seekord olla koos meiega vaid loetud minutid ja Aguga  Scype seekord jonnis, kuid veidi sain tema kommunikatsiooniteemat puudutada , kui jutt läks eesti keele rikkalikele võimalustele  kasvõi selliste nüansside eristamisel nagu seda on käsitus ja käsitlus. Mida eesti keele võimsusest kujutab endale ette  vene kõrgintelligent VIR (Reduhin), sellest saab lugeda siin foorumis põhjalikumalt .
Järgmises Vaba Mõtte Virtuaalklubis jääb edasi idanema  kolme koolkonna – neoreduktsionistliku, metafoorilise ja kriitilise pluralismi -  ja talgujate  suhe. Areenile astuvad ka  Siil ja Rebane Isyah Berlini  esseekangelastena.  Nii sai läinud teisipäeval  kokku lepitud. Aga   muidugi on oodatud igaühelt midagi põnevat! Kokkusaamine nagu  juba oli ja jääb: kuu teisel teisipäeval kell 21  Scype´is!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Palakesi järgmiseks klubiõhtuks

Postitamine  Valdo Reede Juun 14, 2013 12:33 pm

Panin Scribdi  esimese järje  "Maailma veerekese" "avamängule":
http://www.scribd.com/doc/147569126/NEOREDUKTSIONISM-TALGUJATE-MANGUMAAL

Ega  neid viiteid  sinna Scribdi  peagi ju iga kord andma ja taga ajama. Kui sisestada  http://www.scribd.com/vruttas

 siis saab ju juurdepääsu kõigile seal olevatele tekstidele. Muidugi jõuab sellele lingile ka guugeldades  minu nime peal ja sealt "Valdo Ruttas on Scribd" leides.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Keerukus

Postitamine  Valdo Reede Juun 14, 2013 9:53 pm

Ingliskeelses  wikipedias  on väga suur ja põhjalik keerukusteadusi  kirjeldav skeem, mis näitab nende seoseid ja ajalugu alates möödunud sajandi neljakümnendaist tänapäevani.  Pilt on hästi suurendatav ja suumitav. http://en.wikipedia.org/wiki/Complexity

Mina tegin vahepeal   valmis väikese jupi „Maailma veerekest“: http://www.scribd.com/doc/147774337/MAAILMA-VEEREKESE-PAAL-2-Epistemoloogia-Postmodernism

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel Empty Re: Vaba Mõtte Virtuaalklubi avatakti eel

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele