TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLUTSIOON JA ARENG , INNOVEERIMINE JA MODERNISEERIMINE

Go down

EVOLUTSIOON JA ARENG , INNOVEERIMINE JA MODERNISEERIMINE  Empty EVOLUTSIOON JA ARENG , INNOVEERIMINE JA MODERNISEERIMINE

Postitamine  Valdo Nelj Märts 28, 2013 9:37 pm
Venemaa haridusmängude RAGE näoraamatut klõpsides sattusin sellisele intrigeerivale sõnapaarile nagu „mõisteline katastroof“. Sellest kirjutas RAGE üks aktiivstest sõnavõtjatest V.Nikitajev. Võtsin lahti tema kirjatöö SOTSIOKULTUURILISTE MUUTUSTE SUBJEKTID JA TÜPOLOOGIA ( В.В. Никитаев. Субъекты и типология социокультурных изменений / Организация саморазвивающихся инновационных сред. (Под ред. В.Е.Лепского) М.: «Когито-Центр», 2012.).Sirvisin selle läbi ja sain aru, et siin on tegemist päris huvitava käsitlusega ühiskonnas toimuvatest protsessidest. Mu täppisteaduslik baasharidus on selle taga, et kui vähegi võimalik, üritan ehitada mitmesuguseid maatrikseid ja tunnen lausa „loomuomast“ sümpaatiat kõigi vastu, kes ilusaid maatrikseid välja pakuvad. V.V.Nikitajev küll otse mingit risttabelit oma töös välja ei joonista, aga selle väikese töö teen tema eest siinse referaadi lõpus ise ära.
Nikitajev alustab oma artiklit „probleemipuntra“ kirjeldamisega , mis ühiskonnas toimuvate muutuste kirjeldamisel maailmas valitseb. Nende, nn sotsiokultuuriliste muutuste kirjeldamiseks kasutatakse laia spektrit erinevaid termineid, mis on reeglina seotud kindlate kontseptsioonide ja teooriatega , millistest aga paljud lavalt väljavilistamise saatel kadunud on. Nii on näiteks juhtunud paljude moderniseerimise teooriatega. Katsed ühtede teooriate varemeile teisi analooge ehitada on viinud nt „neomodernisatsiooni“, „transiidi“ jmt jamani. Need eeltoodud näited on seotud Venemaal Medvedevi presidentuuriga, kui tema kutsus üles riiki moderniseerima ja kohe tekkisid moderniseerimise teoreetikud . Siis tuli aga tagasi Putin, kes käskis asuda „innovatsioonilise arengu“ teele. Segadust kui palju!
Kujunenud olukorda nimetabki V.Nikitajev sotsiaalsete muutuste kirjeldamise võtmeterminitega juhtunud „mõisteliseks katastroofiks“.
Kuidas ta sellest „katastroofist“ välja pääseda üritab, sellest saab lugeda referaadist, mille Scribdi välja panin:
http://www.scribd.com/doc/132793814/MUUTUSED-UHISKONNAS-evolutsioon-ja-areng-innoveerimine-ja-moderniseerimine

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele