TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krimmi suvekooli ajakavast

2 posters

Go down

Krimmi suvekooli ajakavast Empty Krimmi suvekooli ajakavast

Postitamine  Valdo Nelj Sept 01, 2011 5:39 am

3.september, Krimmi mängutehnikute suvekooli avapäev on juba nii lähedal, et on viimane aeg teiega infot jagada. Kui Jekaterinburgi ODIde korraldajad on oma orgprojektides ja tunniplaanides olnud ülearu detailsed, siis Moskva korraldusmeeskonnalt on olnud raskusi üldse mingite kellaaegade saamisel. Laupäeval 3. ja pühapäeval 4. septembril ( st neil päevil, kui osaleme virtuaalrühmana ODI elementidega mängus „Mänguliste korporatsioonide areng“ -Развитие игровых корпораций ) näeb päevaplaan välja järgmiselt:
9.00-10.00 – завтрак
• 10.00-13.00 – мероприятия Школы
• 13.00-15.00 – обед/ пляж
• 15.00-18.00 – мероприятия Школы
• 18.00-19.00 – ужин
• 19.00-23.00 – мероприятия Школы
Täpsem ajakava on esitada esmaspäevase koolituse korraldajal „Progressoril“. Toon ka selle ära, kuigi algselt plaani selles osaleda ei olnud. Võib-olla aga tekib meil asja vastu huvi ja olgu ka see kirjas:
Предварительное расписание на 5 сентября
10.00-10.15 Вводная///Вводная для виртуальных участников
10.15-11.45 Блок "Правила жизни" - парные интервью с целью более глубокого представления участников школы и создание мифов про себя и других, осознание образа себя и т.п. (виртуальные участники участвуют со всеми, либо по скайпу с очными участниками, либо между собой, в конце такта представляют свои результаты по почте)
11.45-12.30 Блок "Сообщества" Деление на 4 рабочие группы. (Виртуальные участники образуют группу виртуальных участников, получают задание блока "Психографическая карта RAGE" и начинают его удаленно выполнять, общаясь между собой без очных участников)
12-30-13.30 Блок "Психографическая карта RAGE". Работа в 4 подгруппах.
13.30-15.00 Обед
15.00-17.00 Продолжение блока "Психографическая карта RAGE"
17.00-18.00 Презентация полученных психографических карт в игровом формате /в том числе с участием виртуальных участников. Форма их включения зависит от особенностей интернет-связи
18.00-19.00 Ужин
19.00-??.00 Обсуждение результатов и рефлексия, подведение итогов дня
Sellest mängust virtuaalse osalemise võimalikkuse teemal rääkisime mängujuhi Boris Golovatskiga eile õhtul. Püüdsin selle päeva mõttest aru saada, et seda arusaamist teiega jagada. Aru eriti ei saanud. Sain küll paar linki, millega meistrid oma mängu seovad: http://esquire.ru/wil/casey-affleck
http://vyew.com/room#/16631257/Getting_Started_(tutorial)
Psühhograafiliste kaartide koostamine võiks olla huvipakkuv kogemus, virtuaalis selle tegemise kogemus mängujuhtidel puudub.
Rollimängu juhte kohal ei olnud. Meistrite annotatsioonis öeldakse, et rollimäng tuleb kaasaegsete probleemide lahendamisest keskaegsete vahenditega!!!
Reede, 2. septembri õhtul on internetiühenduse kontroll Jevpatoriaga ja viimane koolieelne nõupidamine. Kaasalööjatel palun jälgida meie kommunikaatori Aleksei infot Navigatsija kodulehel: http://navigo.su , kus on juba pragu üleval pääsud kahte virtuaaltuppa: EURA, st meie omasse ja Jekaterinburgi elektrivõrkude kompanii omasse.Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Krimmi suvekooli ajakavast Empty Märksõnad refleksiooniks

Postitamine  agu Teis Sept 13, 2011 6:25 pm

Osalesin suvekooli ODI-t puudutavatel esimestel päevadel.
Minu jaoks oli see üle aegade sisukas kogemus. ainult see ODI osa üksi vääriks põhjalikku mitmepäevast refleksiooni. Umbes nagu GP puhul tavaks oli, et õnnestunud ODI jälgedes ehitati uus ODI või mitu.

Ma panen siia kirja ainult pealkirjad teemadest, mida ma ise pean vajalikuks teadvustada ja arendada.

 • Mõiste korporatsioon tõlgendamisvõimalused, mitmetähenduslikkus, 60 aasta jooksul, Venemaal ja Eestis
 • Mõiste "enesemääramine" erinevus ODI-s ja mõttetalgus
 • Internetiruleti efekt
 • Kommunikaatori roll, selle sisu ja tõlgendusvõimalused. (Aleksei näide Evpatoorias) Kuivõrd kommunikaator saab osaleda rühmatöös, kuivõrd ta on iseseisev

 • mõttetalus ja elu
 • ODI ja elu

  Mõttetalus on liberaalsem, parempoolsem, siin ja praegu, tulusam.
  ODI globaalsem, vasakpoolsem. Tegeleb üldiste probleemidega - vaim üldse, terve rahvas, sageli sellest ülejõukäivalt keerulisse puntrasse minek.

 • karvane ja nähtamatu käsi
  Talgujad sellega tavaliselt ei tegele. Sest see ei olene palju meist ja sageli on meie eest ka varjatud
  ODI puhul valgustub see vist sagedamini läbi...


 • Aleksei tõstatas, et Uural Eesti diipol on nõrgavõitu
  lokaalsete seoste huvi suurem sagedus on tervislikule ühiskonnale loomulik
  kaugete seoste huvi on vaja, aga mitte nii sageli
  Uurali - Eesti diipol pole tervislikult toimiva kogukonna jaoks oluline. Samas on mõnedele sellistele seltskondadele koht ilmas olemas

  -Kui Navigatsijal on defitsiit noorte huvist, siis üks põhjus on nende meetodis, mõttetalgulise lähitegevuse vähesuses, noorte lähihuvidega väheses seotuses. Navigatsijas tehakse kõvasti nn orgtööd, aga seee on noorte jaoks elukauge.
  Seda, et noored ei rutta Uurali-Eesti diipolile, see tunnistab pigem nende tervet elutunnetust ----huvituvad rohkem oma kohalikust noorte elust.
  -Kui Talgujatel on defitsiit noorte huvist, siis üks põhjus samuti meetodist --- siinkohal talgujate meetodis, sest et Talgujatel on tugev fokuseeritus siia ja praegu, tegelikult MEIE ja praegu, Talgujate MEIE essents on küllalt kitsa ringi pikk talgulik kogemus. Selle ümber lehvib aga seeniorpõlve enesetunnetus...
  Noortele on eluterve eelistada omaealisi. Seenioride ja noorte ladus koostöö esineb meie ajal küllalt harva. Seda enam on seda kunsti vaja proovida korraldada. Sest tulevik ongi selline - palju seeniore, vähe noori.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Krimmi suvekooli ajakavast Empty Sõna KORPORATIVNAJA tähendusest vene keeles

Postitamine  agu Nelj Okt 20, 2011 7:52 pm

Septembri alguses Grimmi üritusel jäigi minu jaoks parajaks mõistatuseks vene keeles sõna korporativnaja kasutamine. Täna leian, et kasutatakse seda ka tähenduses massiline

Корпоративная (массовая) установка
vt. näiteks:

http://goldendict.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=785

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Krimmi suvekooli ajakavast Empty Re: Krimmi suvekooli ajakavast

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele