TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koostöökodalasena Töötukassa MOBI seminaril

Go down

Koostöökodalasena  Töötukassa MOBI seminaril Empty Koostöökodalasena Töötukassa MOBI seminaril

Postitamine  Valdo on Püh Dets 05, 2010 7:19 pm

30 novembril oli Tallinnas Töötukassa mobiilse nõustamise (MOBI) 2010.aasta lõpuseminar. St. Olavi hotelli ajaloohõngulises saalis istus koos oma poolsada inimest , kes lõppeval aastal oma nõuandeid Eest ääremaa-valdadesse kohale olid viinud. Kuna talgujatest Töötukassa Koostöökoja liikmed kaheksas vallas oma 3-4liikmelise ekipaažiga kaasa lõid, siis oli mind palutud sellel seminaril talgujate nimel esinema. Seminari avasõnas märkis Meelis Paavel, et esmakordselt MOBI ajaloos oli meie näol tegemist vabatahtlike kaasalöömisega. Ka Tartu kontori nimel esinenud Maris Kalda tõi positiivse momendina välja , kuivõrd hästi aitas barjääre murda koostöökodalastest tööotsijatega vahetu suhtlemine.
Järgmise hooaja kavandamisel jõuti üksmeelele, et kampaanialiku MOBI asemel on vaja koostöö valdadega muuta pidevaks, kohtumised valdades on vaja eelnevalt sotsiaaltöötajatega läbi mängida ( nn eeltestimine või piloot ). Leiti, et iga kohalesõit olgu kavandatud nö rätsepatööna vastavalt antud koha spetsiifikale ja olenev sellest, kuhu inimeste probleemide kuulamise käigus arutelu pöördub ( mitte mingil juhul varem valmistreitud presentatsioonide käiamine ).Suurt tähelepanu pöörati ka tõhusa teavituse käimasaamisele, mis kindlustaks , et nn sihtrühm ( tööotsijad ja piirkonna tööandjad, noored, sotsiaalabi andjad ja vajajad, KOV jne) asjast teada ja ka tulla saaksid.
Talgujatele on siin paistmas sisutihe uus koostööaasta.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Koostöökodalasena  Töötukassa MOBI seminaril Empty Re: Koostöökodalasena Töötukassa MOBI seminaril

Postitamine  alarrandal on Reede Dets 17, 2010 9:31 am

Hea oleks, kui uuel aastal/hooajal saaksid osaleda ka needsamad inimesed, kes eelmisel korral kaasa lõid. Esiteks oleks juba mõningane kogemus olemas, teiseks oleks ka ehk vahepeal tekkinud kogemusi jagada. Võimalikud variandid Smile

alarrandal

Postituste arv : 24
Join date : 22/11/2009
Age : 51
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele