TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sissejuhatus

Go down

Sissejuhatus Empty Sissejuhatus

Postitamine  Jüri Ginter Reede Nov 13, 2009 8:23 pm

Meie eesmärgiks nendel mõttetalgutel on vastata 21. sajandi väljakutsetele. Jõuda jagatud arusaamale ja sõlmida kokkuleppeid, mis vastavad muutunud olukorrale.

Antud mõttetalgud tuginevad senitehtule, org-tegevuslikud mängud Venemaal, mõttetalgud Eestis ja Minu Eesti liikumine. Suund mõttetalgute korraldamisele võeti 1. mail. Seejärel toimus üks arutelu Tartus ja teine Tallinnas ning klubi Tartus ja Tallinnas ja seminar Tartus. Kõik see on kirjeldatud ka foorumis.

Kohal on inimesed erinevate kogemustega, nii need kes on osalenud orgtegevuslikes mängudes ja esimestel mõttetalgutel kui need kes osalesid viimastel mõttetalgutel, kuid osa pole üldse mõttetalgutel osalenud. Seega on meil erinev ettekujutus sellest, mis meid ees ootab. Samas erinev kogemus ja positsioon võimaldab täienduvust, kui me suudame koos fokusseerida ühele ja samale asjale. Seega meist sõltub tulemus.

Keskseteks protsessideks peaksid kujunema reflektsioon ja süntees, mida võimaldab sünergia.

Lähtume põhimõttest, et muuta saab vaid iseennast. Kui me tahame enamat, siis peaksime püüdma muutuda üheskoos. Samas peaksime arvestama protsessidega meie ümber, me ei saa küll teisi muuta, kuid nendega arvestades saame neid ära kasutada. Arutame asju, mida saame ja tahame muuta.

Me ei saa jääda lootma, et keegi teine meie eest meie otsuseid hakkab realiseerima. Kui me soovime, et midagi muutub, peame ise tegutsema. Tulemus sõltub meist endast.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele