TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tallinna töötoa korraldusliku külje refleksioon

2 posters

Go down

Tallinna töötoa korraldusliku külje refleksioon Empty Tallinna töötoa korraldusliku külje refleksioon

Postitamine  Valdo Teis Aug 25, 2009 3:22 am

Refleksioon Tallinna töötoa korralduslikule küljele
Ettevalmistav etapp:
Eeltöö Tallinna töötoa korraldamiseks algas praktiliselt kohe pärast Tartu töötoa lõppu: 25.juuli õhtusel refleksioonil lepiti kokku, et Tallinna töötuba kutsutakse kokku Tallinna Ülikoolis 22.augustil. Ürituse tehnilise tagamise ( ruumid, kirjutusmaterjalid, kohvi, tee, võileivad) võttis enda kanda Ene-Silvia Sarv. Ka töötoa formaat – mida ja kuidas arutama hakatakse – sai aegsasti talgujate foorumile üles riputatud. Teavituskanaliteks olid nagu esimese töötoa puhulgi infokirjad Minu Eesti eestvedajatele, pressiteade, Twitter ja personaalsed kutsed. Info edastati ka Haridusfoorumile ja muidugi kirjutati meilid ka Tartu töötoa osalistele.
Uudseks momendiks osaliste registreerimisel oli võimalus registreeruda internetis, mille tehnilises teostuses esines paraku tõrkeid. Sellest hoolimata võib positiivseks lugeda seda, et korraldajatel oli juba enne töötuba käes piisavalt infot, milliseid probleeme soovitakse arutada ja millised eesmärgid on tulijad seadnud. Seetõttu olid võimalike töörühmade kontuurid juba varem välja joonistunud. Rühmad moodustusid neile vastavalt kiiresti ja , nagu hiljem tulemustest näha oli, otstarbekalt. Märkimist väärivad veel kaks momenti , millel oli positiivne mõju edasisele arutelule:
• Jüri poolt Ülo Vooglaiu kriitiliste märkuste toomine talgujate foorumile, mis aitas täpsustada korraldajate taotlusi
• Ka nende registreerunute püstitatud probleemide teadvustamine, kellel erinevatel põhjustel polnud võimalik kohale tulla. Rühmad said oma tööruumi kaasa nende temaatikas laekunud kõik materjalid .
Tallinna töötoa 26st osalisest 12 (46%) lõid kaasa ka Tartu 25. juuli arutelul, viimastest kolm ka Descartes´I lütseumi mõttetalgurühmas. Seega järjepidevuse kandjad selles kolme sündmuse reas on olemas.
Töötoa korraldus 22.augustil
Sissejuhatus: Jüri toob selgelt ja kokkusurutult välja algava arutelu sisendid ja väljundid. Samuti on juba stendidena väljas eelregistreerimise ja eelarutelude põhjal välja selekteeritud võimalike rühmade loomise alusmaterjal. Kuuest väljapakutud rühmast komplekteerub viis. Ükski ei kujune suuremaks, kui Jüri poolt antud piirarv 7.
Kogu sissejuhatav etapp jääb ilusti kavandatud ajaraamide sisse.
Rühmatöö ruumid paiknevad hoone erinevatel korrustel. Nad on tööks mugavad, tehniliselt kõige vajalikuga varustatud. Tunnistan, et jäädes oma suure ja loomingulise rühmaga ajahätta, kahetsesin korraks, et kaugelolek talgujuhist ja üldistungite ruumist ( meie esimesel, üldistungi saal neljandal korrusel) ei võimalda hoida “kätt pulsil”, mis toimub teistes rühmades. Lõpuks selguski, et olime viimased saabujad ja ajagraafiku pingestamise süüdlased.
Üldistungil oli arutelu reeglite rikkumisi (ettekannet mittepuudutavad küsimused jms) märksa vähem kui Tartu töötoas ja teemaväliseid sooloesinemiste katseid oli vaid üksikuid. See võimaldas Jüril suunata kogu protsess lõpuks täpselt ajagraafikusse. Tõsi küll, individuaalsete tegevuskavade lõpuring jäi fragmentaarseks.
Tehniline teenistus . Agu initsiatiivil oli lisaks tema enda ülesseatud videole aktiivne ka digifotokate kasutamine ja klõpsitud piltide operatiivne ümberlaadimine kohe arutelu lõpus. Ettekannete põhiskeemid said väga ruttu foorumil nähtavaks ja kehutavad laiendatud tekstide kokkupanijaid tempot hoidma. Professionaalse kinomehe Jüri Tallinna kaameratööd (lisaks täiemahulisele osalusele rühmatöös) saame loodetavasti nautida lähiajal.
Töötoa perenaine Ene Sarv on siirast tänu väärt koduse õhkkonna, kohvipausidel pakutava ja heade töötingimuste eest. Sellele aitasid kenasti kaasa ka Mare maja tehnilised töötajad, kelle abiga autod said probleemideta parklasse ja kõik vajalikud orientiirid lahkelt antud.
Lõpprefleksioon. Seekord õnnestus kohe pärast üldistungit läbi viia täiemahuline lõpprefleksioon kõigi rühmade esindajate osavõtul.
_____________________________________________________________________
See on minu tagasivaade Tallinna töötoa korralduslikule küljele. Sisulise külje kokkuvõtte teeb vastavalt meie kokkuleppele Jüri. Kuna päris põhjalik refleksioon toimus Tallinnnas ja jätkus kogu tagasiteel Tartusse, siis seekord ma ei ärgita foorumis kõigi arutelu osade refleksiooni korraldamist .
Küll aga ootame ikkagi kõigi osavõtjate tähelepanekuid, arvamusi, märkusi. Eriti aga soovitusi, mida võiks järgmistel aruteludel teha teisiti ja paremini.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tallinna töötoa korraldusliku külje refleksioon Empty mobiil ja tutvustused

Postitamine  Jüri Ginter Teis Aug 25, 2009 3:37 am

Valdo põhjalikule ülevaatele lisan kolm olulist aspekti:
Osalejate tutvustus toimus seekord rühmas. Ma leian, et see on suure osavõtjate arvu puhul põhjendatud. Seda enam, et osalejad said ka kirjalikult ülevaate kõigist osalejatest ning nende püstitatud probleemidest ja eesmärkidest. Rühmades toimunud tutvustus oli palju põhjalikum ja pani aluse edasisele arutelule.
Seekord tõusetus küsimus selle kohta, miks ei või rühmast rühma käia, nagu avatud ruumis. Vastasime, et see häiriks rühmade tööd. Samas ootan selle kohta ka teiste arvamusi.
Valdo helistas mulle, et loovuse rühm läheb üle aja. See andis mulle kindlust, et me võime kõigi rühmadega veidi kauem arutada ning ka kohvipaus võis minna pikemaks. Erilist ootamist loovuse rühma järele ei olnud. Kui ootamine oleks läinud liiga pikaks, oleks saanud neile helistada.
Samas on vist siiski parem, kui rühmatöö ruumide ei ole üksteisest väga kaugel. Siis on lihtsam vaatamas käia, kui kaugel teised on.

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele