TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reflektsioon on tähtis

2 posters

Go down

Reflektsioon on tähtis Empty Reflektsioon on tähtis

Postitamine  agu Esm Aug 03, 2009 3:27 pm

Reflektsioon on vägagi oluline. Valdo algatas 25. juuli reflektsiooni Foorumis. Panen siia - üldiste talgutarkuste alafoorumisse mõned omad arutlused.
Reflektsiooni kohta sobiks lisada alajaotis ka mõttetalgu reeglitesse.Mõttetalgute reeglid


Milleks on reflektsioon oluline?
Mitmel puhul on olnud Talgujate seltsis reflektsiooni tähtsus jutuks.

Reflektsioon töötab kui mõtlemise õpetus.
Ene Sarv: klipp 25. juulil http://video.delfi.ee/video/2z15vRdt/10m50s-12m30s.
Reflektsiooni kasutavad oma töö arendamisel praegu alla 10% õpetajatest.

Mõttetalgu olemuse mõistmise võte.
Minu enda meenutus- üks esimesi asju, millest osasaamine aitas mind jõuda lähemale mõttetalgu olemusele. 20 aastat tagasi
On mõttetalgu õpetus - kui kogenud inimesed reflekteerivad, siis on huvitav jälgida, mida nemad tähele panevad ja meelde jätavad, järgmisel korral saab järgida nende eeskuju.

Mõttetalgu või ükskõik millise ürituse arendamise võte, oluliste aspektide teadvustamine edaspidiseks. Olen püüdnud reflektsiooni soovitada mitmesuguste ürituste järel, mille korraldamisest osa olen võtnud. Sageli ei ole see õnnestunud, inimesed lasevad jutulõnga ekslema, kujuneb lihtsalt lobisemine.

Reflektsiooniks sobiv aeg.
Talgujad on võtnud reflektsiooni ette enamasti kohe ürituse järel, koristamise käigus, koos kodupoole sõites. Enamasti on see olnud etteplaneerimatta, esimesel võimalusel, kestvus seetõttu sõltuv oludest.
Minu arvates toimub kõige viljakam reflektsioon üritusele järgneval päeval. Siis on inimene rahunenud emotsionaalsest muljest, peas toimub rahulik pilt ja asjad pole jõudnud ununeda.
Olen osalenud reflektsioonidel, mis nihkunud või jäetud nädala või paari järele üritusest. Vähemalt minul on siis palju nüansse juba ununenud. Muidugi - juhul, kui üritus on jäänud meeltesse järelküpsema, siis on nädala-paari pärast valmis mõned uued seosed või skeemid, järeldused.

Reflektsiooni lõviosa internetti.
Meil on päevakorras, kuidas IT võimalusi kasutada mõttetalgutega seoses. Käesolev foorum peaks sobima täiesti kandma teadlikku ja samas näitlikku. Reaalne reflektsioon on samuti vajalik jääb vanal viisil, aga vähemalt korraldajad peaks püüdma esitada ka omad reflektsioonitekstid netis, vaatamiseks ja arutamiseks. Tõsi - korralik reflektsioonitekst nõuab jälle mitu tundi aega.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Reflektsioon on tähtis Empty Re: Reflektsioon on tähtis

Postitamine  Jüri Gin Esm Aug 03, 2009 5:22 pm

Väga huvitav algatus. Eristada tuleks rühmarefleksiooni, ideaalis peaks iga rühmatöö lõpus olema vähemalt väike arutelu selle kohta, kuidas arutelu kulges. Suurem arutelu võiks olla mitmest rühmatööst koosneva tsükli lõpus. Samuti peaks sissejuhatav refleksioon olema rühmatöö alguses peale üldistungit (kuid rühma ettekanne õnnestus, kuidas kommenteeritakse esitatud küsimusi ja vastuseid neile), mida huvitavat kuuldi teistelt jms.
Teine on üldrefleksioon kas lõpuringina või/ja eraldi aruteluna. Viimane on üldjuhul olnud vabatahtlik ning seal arutatakse ka seoseid eelnevate mõttetalgutega jms.
Kolmas on korraldajate refleksioon, mis on parim võimalus meetodi (sh mõttetalgute) õppimiseks. Olen nõus, et ideaalne oleks seda teha järgmisel päeval, kuid logistiliselt on see üldjuhul võimatu, kuna korraldajad elavad ja töötavad erinevates kohtades. Seepärast tuleks eelistada arutelu kohe peale lõppemist hilisemale arutelule, millest kõik huvilised ei saa osaleda. Uue variandina võiks pakkuda refleksiooni skype vahendusel, milles ma pole ise veel osalenud.
Refleksioonile aitab kaasa märkmete tegemine. Enamus inimesi ei ole kahjuks harjunud märkmeid tegema eristades seda, mida nad kuulsid/nägid, milliseid mõtteid see neis tekitas ja kuidas nad näevad situatsiooni (laudade paiknemise mõju suhtlemisele, aega jäi puudus või üle jms). Mingil määral asendab seda võimalus kasutada plakateid ja nende abil meelde tuletada toimunut.
Andragoogika kursusel olen ma koostanud eraldi küsimustiku, mille alusel on kergem erinevaid aspekte analüüsida. Võib-olla peaks selle alusel koostama memo ka rühmatöö refleksiooniks.

Jüri Gin
Külaline


Tagasi üles Go down

Reflektsioon on tähtis Empty Enesemääramine ja refleksioon

Postitamine  Valdo Esm Aug 03, 2009 6:39 pm

Agu avatud rubriik on huvitav veel sellepoolest, et siin on tegemist ka enesemääramise näitega refleksiooni käigus. Kui mina alustasin ja Jüri jätkas 25.juuli reflekteerimist orgtehniku positsioonis (reflekteeriv organisaator v.orgtehnik), siis Agu väljus nö konkreetsest mängust ja asus reflekteerima refleksiooni kasutamist ennast. Seda reflekteeriva metodoloogi rida jätkas siinkohal ka Jüri. Selline üleminek konkreetse mõttetalgu reflekteerimiselt mõttetalgute meetodi kui niisuguse reflekteerimisele on üsna tüüpiline nö elava refleksiooni korral. On tore, et see ka internetis käivitus ja et need kaks positsiooni kenasti eristuvad.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Reflektsioon on tähtis Empty Re: Reflektsioon on tähtis

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele