TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veebruariklubid märtsiklubidele

Go down

Veebruariklubid märtsiklubidele Empty Veebruariklubid märtsiklubidele

Postitamine  Valdo Kolm Märts 07, 2018 8:16 pm

Mis? Kus? Talgujate Võimaluste Värava Virtuaalklubi 54. kokkusaamine Skype´is
Millal? 13. veebruaril 2018 kell 21.00 – 23.16
Kes? Agu, Ene, Juss, Jüri, Margus, Mati, Priit, Ülar ja Valdo
Millest? https://www.online.ee/sharefile.php?shareid=f4d1e059-e7ad-4d58-94aa-afe5002a7764
EESSÕNA: KAJASTUSE PEALKIRJA PÕHJENDUSEKS
Kõik on õige ja ka „kokk“ (keeleliselt on kõik korrektne): Klubi oli 13.veebruari õhtul, sõbrapäev oli 14.02., järgmine klubiõhtu on 13.märtsil ja emakeelepäev on 14.märts.Keeleliselt on asi kindlasti korrektsem Eesti kirjandusklassika, Oskar Lutsu „Suve“ pärlist „sestet kibe viljamahategemineoli“.
Meie aulik klubimeister Juss on juurutanud klubiõhtu kutsete tekstidesse ja õhtu avasõnadesse tähelepanu pööramise sellele, millisel rahvakalendri päeval või muu tähtpäeva ajal/lähedal meie kokkusaamine aset leiab. See kena traditsioon on ka minule kui kõiges rütme ja „uusi kordumisi“ otsivale kontemplaatorile (NB!) andnud impulsse otsimaks oma kajastustes nende päevadega seotud kommete, traditsioonide, tähenduste avaldumisi ( a la 2017.aastal:„Sõbrapäeva klubiõhtu kulges armastuse helistikus“, 2014.aastal: „Tähendamissõna sõbrapäevanädala inglikesest“, 2015. aasta aprillis: „Künnipäevakohendused“ kui peagi vajaminevate tööriistade ülevaatamise ja kohendamise aeg jne jne).
Samas aga tärkab alati ootus ja lootus, et iga järgmine kordus selles rütmis on millegi poolest rikkam, targem, huvitavam või - G.Deleuze´i „Erinevust ja kordust“ parafraseerides - algsest „paljast kordusest“ muutumas üha peenemalt, maitsekamalt, kaunimalt, stiilsemalt „riietatud korduseks“.
Säärasest delösiaanlikust vaatenurgast võiks igale järgnevale ühele ja samale tähtpäevale langevale klubiõhtule kontempleerivat kajastust tehes üritada vastata küsimustele: Millised olid tänavuse sõbrapäeva, künnipäeva, luutsipäeva, taliharjapäeva … olulised märksõnad elik attraktorid, mille ümber jutt hoo üles võttis? Miks või millega seoses said just need tänavu märkideks? Mis eesmärgiga neid tõstatati? Mis tagamõte? Mis pealisülesannet või allhoovust aimata lasevad?
Eeltoodust inspireerituna otsustasingi sedapuhku loobuda juba rutiinseks muutunud mallist tuua klubiõhtu päise alla selle salvestuse järelkuulamise käigus koostatud „sisukord“, st käsitlusele tulnud teemade kronoloogiline rida koos salvestuse minutite ja sekundite märkimisega, mille jooksul antud teemaga seotud juttu jätkus.
Selle asemel kontempleerin kahe varasema sõbrapäeva kajastusi - aastatest 2014 ja 2017, vaadates neile lisaks ka veidi laiemat konteksti, st ka seda, millega tegelesime tollal veebruarikuus teistes talgutubades ja mida põnevat juhtus neil aastatel veel.
2014.aastal oli Agul juba tükk aega avatud ExInimese blogis ennast ilmutav aruteluring. 2017.aasta veebruariks oli lisaks sellele teist aastat käimas Talguakadeemia meistriklass.
Ja siis, nagu Margus Ott oma järelsõnas G.Deleuze´i „Erinevusele ja kordusele“ komplenteerivat vaimu iseloomustas: Kui veebruaris oli sõbrapäev, siis märtsis ootab see vaim emakeelepäeva kordumist, „riides kordust“ 
EDASI LOE SIIT:
https://www.scribd.com/document/373200946/SOBRAPAEVAEELOHTUKLUBI-EMAKEELEPAEVAEELOHTUKLUBIEELNE-JARELKAJASTUS



Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele