TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INTUITIIVSE MÕTLEMISE KIITUSEKS

Go down

INTUITIIVSE MÕTLEMISE KIITUSEKS Empty INTUITIIVSE MÕTLEMISE KIITUSEKS

Postitamine  Valdo Teis Mai 21, 2013 9:38 pm


Agu viide Postimehe intervjuule maailmakuulsa aju-uurija Wolf Singeriga http://arvamus.postimees.ee/1239762/print/kaose-piiril-tootav-aju/
ärgitas mind lõpetama tükk aega pooleli olnud referaati holodünaamika meisterõpetaja Dina Krumpani artiklist
http://www.holodynamics.ru/note_17.htm
kus ta minu meelest säravas stiilis toob esile intuitiivse mõtlemise väärtused ja kummutab müüdi rangelt loogiliste arutluskäikude eelistest intuitsioonile tuginevate otsustega võrreldes.
Tõsi küll, holodünaamika on meie mõttetalgukoolis seni veel käsitlemata „õppeaine“. Arthur Koestleri hoolonite kontseptsiooni tutvustamist http://www.scribd.com/doc/134477721/AVATUD-HIERARHILISED-SUSTEEMID-HOOLONITE-KONTSEPTSIOON
võiks vaadata kui „holostaatika“ algkursust. See peaks kergendama talgujate pööret veelgi dünaamilisema maailmapildi poole, millest oli meil veidi juttu ka Märdimetsa talgupäeval .
W.Singer kirjeldab aju-uuringutes kaua püsinud lootuse purunemist, et „mõistmise saavutame, kui uurime tajuelunditest pärinevaid signaale, mis jõuavad aju kõrgemate keskusteni, ning jälgime hoolikalt info liikumist aju täideviivatesse keskustesse, kaardistades ahela neuron neuroni haaval. On selge, et see arusaam on osutunud vääraks“.
Minu meelest räägivad Singer ja Krumpan ühest ja samast. Selles veendumiseks olgugi teile siin pakutav referaat Dina Krumpani 2012.a. artiklist „Intuitiivse mõtlemise iseärasused - liikumine täpsuse poole“:
http://www.scribd.com/doc/142754723/INTUITIIVSE-MOTLEMISE-KIITUSEKS

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele