TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoolonite kontseptsioonist

2 posters

Go down

Hoolonite kontseptsioonist Empty Hoolonite kontseptsioonist

Postitamine  Valdo Püh Apr 07, 2013 8:07 pm



Oma pidevates võnkumistes (või ehk matkamistes ) lainelise ja korpuskulaarse, ainelise ja protsessuaalse, maise ja merelise, totalistliku ja mobilistliku jmt vahel olen alati tundnud suurt äratundmisrõõmu, kui kohtan teisi endasarnaseid, kes neid „polaarsusi“, „antipoode“ jmt lepitada, ühendada, kokku viia üritavad. Ja nagu viimasel ajal mul tihti juhtub, sain jälle ühtaegu rõõmsa ja kurvastava elamuse osliseks. Rõõm, et kohtusin ja kurb, et nii hilja.
Arthur Koestleri (1905 -1983), selle juudi soost ungari päritolu inglise kodaniku, kirjaniku, ajakirjaniku, inseneriharidusega (Viinist) polügloti, bioloogi, psühholoogi ja ma ei tea mille kõik veel tõstsin kohe minu sisemaailma nende vaimusuuruste hulka, kelle elu ja looming koos loovad uue, kõrgemat järku kunstiteose, millest ka vaid üksikutesse fragmentidesse „sisse elamine“ raputab su hinge aluspõhjani läbi. Mida ta küll kõike … Kuidas ta küll seda kõike … Küsimärgid. Hüüumärgid. See on kahjuks kõik, mida oskad selle peale väljendada. Kui ilusti kõlab selle elu kohta G.Deleuze´i „Teha oma elust kunstiteos!“
Nüüd aga A. Koestleri hoolonite kontseptsiooni juurde!
Hoolonist kirjutas Koestler esimest korda oma raamatus „ Kummitus masinas“ 1967. Alljärgnev kujutab endast „referaadi referaati“ venekeelsest ülevaatest „Avatud hierarhiliste süsteemide üldised omadused“.
http://www.superidea.ru/intel/mudr/svsys.htm

Selle esialgne referaat sisaldab rikkalikult näiteid alates raku tasemest ja lõpetades tõepoolest galaktikatega. Arvestades aga talgujate baasharidusi ja ka huvide suunda võtsin enesele julguse sellest algreferaadist välja rehitseda need näited, millest mul endal sisulise arusaamisega probleeme tekkis.
Tahaksin, et huviline talguja hoolonite kontseptsiooni põhiolemuse „ühe hingetõmbega“ läbi loeks. Et saadaks pihta A. Koestlerit taga sundinud pürgimusele: „Hooloni kontseptsioon on sisse viidud selleks, et lepitada atomistlikku ja holistlikku lähenemist“. Ja siis võib ju soovi korral sügavamale süüvida ja laiemalt vaadata (näiteks Ken Wilber ette võtta).
Esialgu aga palun lahkesti referaadile: http://www.scribd.com/doc/134477721/AVATUD-HIERARHILISED-SUSTEEMID-HOOLONITE-KONTSEPTSIOON

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Hoolonite kontseptsioonist Empty kogutud teosed

Postitamine  Jüri Ginter Esm Apr 08, 2013 6:05 pm

Aitäh huvitava mõttearenduse eest. Üldiselt olen selle hoolonite asjaga nõus, omalt poolt lisaksin, et keerulisemad süsteemid ei ole jäigalt hierarhilised ja seosed on ka nn rohujuure tasemel olevate hoolonite osade vahel. Viidatud faili lõpus oli ka viited teistele failidele. Kas Valdol on olemas ka mingi otsimootor, mille abil tema tekste internetist otsida saab. Minul on olemas selline aadress https://docs.google.com/document/d/1YRxmmuB2Y4Jjl8VEzCRd9wKX7DaVni0Y3pEAqVjYYmw/edit
Samas ei ole ka seal kõiki materjale.

Parimat

Jüri

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Hoolonite kontseptsioonist Empty Jürile vastuseks

Postitamine  Valdo Esm Apr 08, 2013 6:43 pm


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Hoolonite kontseptsioonist Empty Re: Hoolonite kontseptsioonist

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele