TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksei Sokolovi aastalõputeesid 29.detsembril 2012

Go down

	Aleksei Sokolovi aastalõputeesid  29.detsembril 2012 Empty Aleksei Sokolovi aastalõputeesid 29.detsembril 2012

Postitamine  Valdo Kolm Jan 09, 2013 6:26 am• Mõttesõela meetodi jõudmisest suurde internetti
On suurepärane, et meetod, mis 1980ndail aastail töötati välja ja leidis kasutamist selleaegsetes vormides on õpetaja O.Petrova poolt transformeeritud selliseks, et seda on saadud edukalt rakendada internetikeskkonnas. See on elav tõestus formaatide ümberkujundamise võimalikkusele sellistesse mastaapidesse, mis suurusjärkudelt ületavad GP aja vaid saalitäie rahva haaratavuse piire. Seda võib õigusega lugeda aasta sensatsiooniks ja ma õnnitlen meid kõiki selle vaimustava sündmuse puhul!
• ODI 9 ja virtuaalrühma eristumise kohta
Agu vaatenurk eesmärkide seadmise petlikkusest (eesmärk kui enesepettus) tõi välja ettekujutuste erinevuse, mis võis olla selle aluseks, et ODi9 ja EURA virtuaalrühm, mis sellega samal ajal tegutses, kommunikatiivselt teineteisest lahknesid. Kujunesid omamoodi paralleelsed protsessid. Kuigi virtuaalrühm tegutses justkui seotult ODIga, ei töötanud ta nö ODI orgprojekti jaoks. Püüdes mõista Agu arusaamist eesmärgiseadmisest ja tunnistades oma arusaamise erinevust, tekkisid järgmised assotsiatsioonid: GP poolt loodud ja realiseeritud ODI kujutab endast mõtte kindlasuunalise kanaliseerimise vormi, kus mõtet sunnitakse kulgema kindlal moel. Sellest erinevalt Mõttetalgud vabastavad mõtlemise, see on omamoodi mõtte diversifikatsioon. Mul kerkis siin küsimus: Kas mõttel on eesmärk? Ja assotsiatsioon sellega seoses: Mõte kui laienemine uude ruumi. Nagu küsimus: Kuhu laieneb Universum? Seega oleks nagu kaks võimalikku lähenemist: Suunatud mõte ja „Ruumiline mõte“. Nad on arenenud erinevates kultuurides. Ja pole tark üritada seda ruumilist, virtuaalrühmalist jäigalt seostada orgprojektilise ODIga, vaid ümber orienteeruda selle ruumilisele levikule.
• Eri maailmade suhtest
Eelnevast tuleneb uus lähenemine erinevate maailmade dialoogile - stereotüüpse vastandamise või ka lihtsalt täiendamise asemel tuleks minna teineteisesse hoidvalt suhtuvasse vahekorda – armastusvahekorda ( бережное отношение – своего рода любовное отношение миров), millest võib sündida uus maailm.
SELLISE KAUNI AASTALÕPUMÕTISKLUSEGA LÕPETASIME 2012.AASTA VIIMASE DEKADNIKU JA LEPPISIME KOKKU, ET 2013.A. ESIMENE DEKADNIK ON 9.JAANUARIL KELL 16 EESTI AJA JÄRGI.


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele