TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolmikkerilauad Uuralis

Go down

Kolmikkerilauad Uuralis Empty Kolmikkerilauad Uuralis

Postitamine  Valdo Teis Juul 24, 2012 1:06 am

Eilsel EURA dekadnikul reflekteerisime kolme Uurali rahvaga läbi viidud rotaatori käiku ja seniseid tulemusi. Tegemist on tõesti omapärase troikaga, mis nii üksteisega kui varasemaga väga huvitavalt seostusid. Esimene, 13.-14. juunil internetis (rotaatorite ajaloos esmakordselt) läbi viidud rotaator nimega „Suhelgem!“ oli omapärane selle poolest, et ta kujutas endast ettevalmistavat, pilootprojekti järgmise, Jekaterinburgis näost näkku toimuva rotaatori tarbeks. Kuigi ka sisu oli osalistele oluline, oli siin siiski väga suure tähtsusega tulevase rotaatori järjehoidjate ( kontinuaatorite) tulevase rolli praktiline läbimängimine. Kümme päeva hiljem saidki kontinuaatorid Galina, Filippõtš ja Aleksei oma esimesed tuleristsed reaalsel rotaatoril „Noorsoopoliitika homne“, mis omakorda sünnitas idee rajada Uurali Föderaalses Jeltsini-nimelises Ülikoolis sotsiaalse inseneeria keskus ja kasutada selle programmilise stardiplatvormi ehitamiseks taas rotaatori vormi. 15. ja 17. juulil see rotaator teoks sai. Sedapuhku oli Galina Gritsenko juba nn „peakeerutaja“ rollis ja meie Ene Sarv , teise rotaatori läbiviija, siin juba „mängiva superviisorina“ kaasa löömas. Kolmanda rotaatori vaateplatvormid soovitasin „ära ajada“ mullusuvistelt Arengutalgutelt. Toona tegutsesid meil nimelt Kontseptsiooni, Strateegia ja Keskkonna rühmad. Ja kuigi Kontseptsiooni rühma raudvarana tegutsenud Filippõtš ja Strateegia rühma ettekannete põhiautoreid Aleksei tunnistasid , et otseselt toonase mõttetalgu tulemusi otseselt ei kasutatud, oli varasem justkui loomulikuks baasiks , millele järjehoidjana toetuti. Nii aga ongi järjehoidja meelespeas kirjutet, et järjehoidja seob toimuvat eelnenuga ka pikemas ajalises plaanis.
Omaette arutelu teemaks oli dekadnikul rotaatori formaadi edasine saatus . Väga soe vastuvõtt Aasia mandril tõstatas küsimuse selle formaadi võimalikust laiast levikust ja sellega seose vajaduse meetodi „kultiveerimise“ viisidest: levitamisõigustest, metoodilistest juhistest ja mõttetalguliste vormide paketist ( mõttesõel, rotaator, mõttetalgud) jmt. Filippõtš pakkus üheks rotaatori sidumise võimaluseks ODIdega varianti, kus ettevalmistus eelseisvaks ODI-9ks toimuks rotaatori vormis.
Kuna Enel oli pealehakkamist Noorsoopoliitika rotaatori lõpp sujuvalt ühendada mõttesõelaga, siis kerkis dekadnikul päevakorda ka selle, kõige kontsentreerituma mõttetalgulise formaadi kultiveerimine Uurali tagustel mõtteväljadel. Järgmisel , järjenumbrit 90 kandval dekadnikul võtame arutada, millal paneme käima suurema osaliste seltskonnaga virtuaalmõttesõela.
Põhiteemaks jääb aga järgmisel, 30.juulil kell 17-20 webinaris toimuval dekadnikul „Sotsiaalne inseneeria“. Üle päris mitme aja saab seekord vormiks seminar. Lähtetekstideks on EURAga sel hooajal liitunud Dmitri Popovi artikli toorik ja Sergei Popovi tekst , mille Aleksei Google docsi üles riputab.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele