TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PÄRNUS ALGAS GÜMNAASIUMI JA PÕHIKOOLI ÕPPEKAVADE KODUSTAMINE

Go down

PÄRNUS ALGAS GÜMNAASIUMI  JA PÕHIKOOLI ÕPPEKAVADE KODUSTAMINE Empty PÄRNUS ALGAS GÜMNAASIUMI JA PÕHIKOOLI ÕPPEKAVADE KODUSTAMINE

Postitamine  Valdo on Kolm Nov 24, 2010 11:44 pm


19.novembril pani seitsmekümne liikmeline pärnakate vägi kuueks kuuks käima Heade Ideede generaatori ( HI-generaatori). Kui asjad sama edukalt jätkuvad nagu nad algasid, siis on tuleva aasta aprilli keskpaigaks Pärnu koolirahva ja nende partnerite ühistöö gümnaasiumi ja põhikooli õppekavade üldosade kodustamisel jõudnud juba konkreetsete ühisprojektideni. See tähendab, et on kokku lepitud, mida, kes, kellega, milliste vahenditega, mis ajaks ära teeb.
Ühistöö initsiaator, Pärnu linna haridusosakond, oli lisaks kõigi Pärnu üldhariduskoolide meeskondade kokkukutsumisele saanud ühisesse mõtteringi ka paarkümmend koolide partnerit Pärnu kultuuri- ja haridusasutustest ja ettevõtetest. Muidugi lõid linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna esindajad ka ise rühmatöödes kaasa.
„Trajektoor“ initsiaatori juurest talgujateni käis läbi järgmiste „punktide“: Pärnu LV haridus-ja kultuuriosakonnast üldhariduse spetsialist Virve Laube pöördub TLÜ Avatud Ülikooli poole (Virve Kinkar) – Avatud ülikool TLÜ Kasvatusteaduste Instituuti (Ene-Silvia Sarv )- Enelt jõuab ettepanek Mõttetalgukooli (MTK)- MTK kavandab kolmeklastrilise Heade Ideede Generaatori ja komplekteerib klastrijuhtide tiimi : Ene Sarv, Margus Maksimov ja Valdo Ruttas.
Kirjeldasin ülal just seda korralduslike sammude rida, kuidas idee ühise mõttetöö korraldamisest jõuab teostuseni . See trajektoor on väga sarnane sellega, kuidas asjad liikusid paarkümmend aastat tagasi. Nii telliti näiteks talgugrupilt mõttetalguid Jõgeva ja Rakvere rajooni õpetajatele ja koolijuhtidele ,mitmetele koolidele jne.
Mida ja mismoodi rühmad HI generaatoris töötasid, sellest saab huviline pildi sissejuhatava ettekande presentatsioonist:
https://docs.google.com/present/edit?id=0AZreTAG1j21AZGpzcDk2Ml81N2dndGJuNmZz&hl=en

Oluline on lisada, et kogu esimese päeva materjalide (plakatite fotod jm) baasil kujundab TLÜ Avatud Ülikool osalenutele avatud e-keskkonna, milles hakkab toimuma ideede edasiarendamine igakuiste kokkutulemiste vahelisel perioodil. Omaette väärtus on Ene-Silvia kahe magistrandi osalemine, kellest ühele terendab põnev magistritöö…

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

PÄRNUS ALGAS GÜMNAASIUMI  JA PÕHIKOOLI ÕPPEKAVADE KODUSTAMINE Empty tulemustega tutvumine

Postitamine  Jüri Ginter on Esm Dets 06, 2010 2:17 pm

Tere

Aitäh jagamast. Kus on võimalik tulemustega tutvuda? Kas huvilistel on võimalik vahepeal veel liituda? Lähen järgmisel esmaspäeval Pärnusse ja saaksin seda protsessi veidi tutvustada.

Parimat

Jüri Ginter

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele