TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soovitusi rühmatööks

Go down

Soovitusi rühmatööks Empty Soovitusi rühmatööks

Postitamine  Jüri Ginter Laup Veeb 06, 2010 3:21 pm

Rühmatöös peaksid olema kõik mitte võrdsed (ühesugused), vaid võrdväärsed, täiendama üksteist. Töö käigus kujuneb välja ka rollide jaotus. On soovitatav, et rollid võetakse, mitte ei jagata hääletamise alusel.

Kõigil peaks olema võimalus kaasa mõtelda ja osaleda, kuid see ei tähenda sundi sõna võtta vms.

Arutelus tuleks eristada korralduslikke ja sisulisi küsimusi. Sisulise arutelu käigus peab olema võimalus korralduslikeks repliikideks (et tülli läinud rühmakaaslasi lepitada vms)

Väga oluline on ühise mõttevälja kujunemine, mida raskendab see, kui osa rühmaliikmeid vahepeal ära käivad. Selleks ajaks võiks kokku leppida üldine vaheaeg või teha märkmeid arutluse käigu kohta, millega puuduja saab hiljem tutvuda.

Väga oluline on see, et kõik rühma liikmed teeksid endale märkmeid. Sealt leiate mõtteainet, kui üldine mõttelõng katkeb.

Vaikus internetis võib tähendada seda, et tehnika ütles üles ja seda tuleb kontrollida või seda, et inimesed mõtlevad pingsalt. Eesmärk ei ole kogu aeg täis rääkida, vaid jõuda soovitud tulemusteni. See eeldab ka mõtlemist.

Ettekanne ei peaks kajastama seda, kes ja mida ning mis järjekorras ütles, vaid tooma arutelust esile olulise nii arutelus osalejate kui ka teiste jaoks.

Põhjalikumalt on mõttetalgute korraldust käsitletud http://docs.google.com/Doc?docid=0AaXcuFWLJ42SZGNrYmtid3dfMjNjOXRjY3JmNQ&hl=en_GB&pli=1 ja https://talgujad.forum.co.ee/mottetalgute-olemus-pohimotted-arengulugu-ja-meenutused-f5/meie-arusaam-mottetalgutest-1998-juri-ginter-valdo-ruttas-ivar-dembovski-t9.htm


Viimati muutis seda Jüri Ginter (Laup Veeb 06, 2010 5:03 pm). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : lisa)

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele