TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

3 posters

Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Valdo Püh Aug 02, 2009 3:24 pm

Vaja korraldada 25.juuli mõttekoja refleksioon:
1. Läbi analüüsida ja anda hinnang korralduslikule küljele (teatamine, kutsumine, planeerimine, päeva kavandamine ja käik tehnilisest küljest, teenendamine jne)
2. Rühma juhtide-liikmete poolne rühmatööde refleksioon
3. Üldistungi käik (juhtimine, ettekannete reastus jms)
4. Üldistungi ettekanded ja nende arutelud
5. Järeldused tuleviku/järgneva tarbeks

Kuna järgmine mõttekoda kiiresti läheneb, tuleks asi ära teha augusti esimesel nädalal. Lootes, et sel nädalal saavad esitusvalmiteks ka rühmade memod, pakun kokkusaamise ajaks taas laupäeva 8.augusti kella 13, kohaks , kui Jüri saab, taas Salme 1a. Olen meelega hästi konkreetne, et oleks võimalik kas nõus olla või alternatiivi pakkuda. Ka Skype võib üks alternatiiv olla.
Reflekteerima on muidugi teretulnud kogu 25.juuli koja rahvas, aga vähemalt iga rühma poolt keegi. Kiired vastused oodatud!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Re: Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Jüri Gin Esm Aug 03, 2009 1:10 am

See on huvitav ettepanek. Mulle sobiks küll paremini mõni tööpäev, välja arvatud kolmapäev ja neljapäev. Püüan osaleda, kui on teisi osalejaid. Esialgne refleksioon oli kohe sama päeva lõpus.

Põhilised asjaolud, mida võiks arvestada Tallinnas, on järgmised:
Tänan abi eest ruumide koristamisel.
Ette oli registreerunud 21 inimest, sellest lähtudes oli valitud ka ruum. 30 inimesele jäi see ruum väikeseks. Kindlasti tuleb arvestada ka sellega, et osalejate arvust sõltub sissejuhatava tutvustuse, üldistungi ja lõpuringi pikkus.
Läbiviija veaks oli see, et ei antud konkreetseid tähtaegu rühmadele kokkuvõtete koostamiseks.
Võib-olla võiks kaaluda seda, et toittlustamise saaks lahendada nii, et söögid tuuakse osalejate poolt kaasa.
Oli vaid üks inimene, kes soovis osaleda skype vahendusel. Võiks mõelda, kuidas seda võimalust laiaemalt kasutada.
Loodan, et arutelu annab lisa.

Jüri Gin
Külaline


Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Ettepanek:Teeme 25.juuli refleksiooni foorumis

Postitamine  Valdo Esm Aug 03, 2009 1:40 pm

Esimene tagasisidering näitas, et nö kohaletulekuga refleksioon ei ole sel nädalal reaalne. Ma arvan, et refleksioonil foorumis isegi oma eelised: Laiem ring saab ülevaate ja kõik osalenud võimaluse kaasa lüüa. Samuti saab arutatav ka kohe kirja. Kuna refleksiooni eesmärk on ka eelmise mõttekoja kogemuste arvestamine 22.augusti kavandamisel, siis teen ettepaneku see refleksioon alanud nädalaga ühele poole saada.
Ajakava: * Esmaspäeva jooksul reflekteeriks 25.juuli korralduslikku külge
* Teisipäev-kolmapäev: Rühmatööde refleksioon
* Neljapäev-reede: Üldistungi refleksioon
* Laupäev-pühapäev: Järeldused edasiseks.
Täiendavateks kanaliteks oleksid muidugi meilivahetus ja kutsuks lisaks üles igal õhtul kella 9st 10ni olema ise algatajaks ja/või valmis vestlema Skype´is.
Teie lahkel loal lähen nüüd järgmises plokis ise esimest tagasivaadet tegema.


Viimati muutis seda Valdo (Esm Aug 03, 2009 3:06 pm). Kokku muudetud 1 kord

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty 25.juuli refleksioon: Korralduslik külg

Postitamine  Valdo Esm Aug 03, 2009 2:43 pm

Teavitamine: 25.juuli mõttekoja korraldustöö läks aktiivsemalt lahti 13. juulil: Siis ilmutas Anneli pressiteate, mille alusteksti koostas Jüri. Panin ka Minu Eesti Twitterisse viite meie foorumisse. Mõjus küll: sel päeval oli foorumi külastusrekord. Minu Eesti kodulehel ja Twitteris ilmusid ka paar päeva enne 25ndat teated.
Kutsumine: Saatsin välja kaks nädalat enne töötuba 22 e-maili kutsega osaleda. Tulijaid oli neist kuus.Kõik nad andsid väga suure panuse ja on suurt tänu väärt. Minu Eesti Ideepanga asjatundjana kommentaare kirjutades andsin samuti mitmekümnele rühmale meie foorumi aadressi ja kutsusin 25.juuliks Tartusse. Kasutegur väike.
Planeerimine:Töötoa formaadi pakkus välja Jüri . See oli tehtud arvestades küllalt laiu osavõtjate arvu erinevusi: alates sellest, et kogu töö hakkab toimuma ühes rühmas ja heal juhul saab teha kolm rühma. Tegelikkus teatavasti ületas heas mõttes kõik ootused (29 osalist) ja sealjuures oli ka palju eelregistreerimata tulnuid. Siin aitas korraldamise alane suur kogemus ja kuigi ruumi planeerimine väiksemale osavõtjate arvule tekitas pisikest lisasaginat, andis see pigem elevust ja toonust juurde.
Ruume rühmatöödeks oli vastuvõttev majaperemees varunud piisavalt ja need olid ka kõik mõnusad tööks.
Päeva kavandamine: Eelmisel päeval vaatas kolmik Jüri, Agu, Valdo töökohad üle ja leppis kokku sissejuhatavas osas, rühmade moodustumise põhimõtte ja rühmatööde-üldistungite kestvuse . Üldprintsiip: Osalejatel võimalikult suur otsustusõigus nii tööpäeva kestvuses, temaatikas kui rühmadesse liitumisel. Ajakava tuli korrigeerida eelkõige seetõttu,et rühmade arv oluliselt suurenes. Ka tuli ühe liiga suure rühma liikmeid veenda kaheks poolduma.
Teenindamine: Audio-videosalvestuse tegi Agu oma tehniliste vahendite juures hiilgavalt.
Ka kohvi- ja tee oli Jüril kenasti tagatud ning kohvik Metro einevõileibade kvaliteediga paistis rahvas samuti rahule jäävat. Küsimus laiale ringile: Kas on ideid, kuidas asja korraldada Tallinnas (arvatavalt märksa suuremale seltskonnale)?

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Re: Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Jüri Gin Esm Aug 03, 2009 5:00 pm

Toetan Valdo algatust.
Teavitamine
Minu Eesti koduleheküljega on probleemiks see, et ei saa otse pöörduda ideede algatajate poole, ei saa jääda lootma, et nad igaks juhuks käivad aegajalt kodulehelt oma ideid üle vaatamas. Üheks teavitamisviisiks oli ka kõigile ideede algatajatele saadetav ringkiri. Mina panin vastava info ka Eesti Haridusfoorumi toimkonna listi (tulejaid selle info alusel ei olnud, kuid üks huvitundja oli) ja EHF listi, kus tuli ka vähemalt üks osaleja. Nüüd jäin mõtlema, et oleksin pidanud sinna saatma ka pressiteate toimunud arutelu tulemuste kohta. Kuna pressiteade jäi tehnilistel põhjustel hiljaks, siis panin selle vaid foorumisse ja seejärel jõudis see ka Minu Eesti koduleheküljele. Kas nüüd võiks selle pressiteate siiski edastada või on juba liiga hapu?
Kutsumine
Mina kutsumisega intensiivselt ei tegelenud, üksnes teavitasin, et mitte olla pealetükkiv. Paljud vabandasid, et aeg ei ole neile sobiv, seega võib neid ka edaspidi teavitada.
Teenindamine
Toitlustamine tuli veidi ümber korraldada, kuna võileivad saabusid hiljem, kui kokku lepitud. Oleksin pidanud leidma, kes oleks kohvi juurde keetnud, kuna kohv sai otsa just siis, kui pidin sissejuhatust alustama. Edaspidi soovitan põhimõtet, et on üks korraldaja, kellel on kõigest ülevaade, kuid ta ei püüa kõike ise ära teha, vaid delegeerib selle teistele. Antud situatsioonis oli seda raskem teha, kuna olin ainus esindaja sellest majast, kellele anti ruumide võtmed jms.
Sissejuhatus
Siin tekitasin väikese segaduse. Taotlus oli, et kõik kirjutaksid enda nime lauale enda ette. Teiseks pidime sõnastama arutelu teemad, mida seinale panna. Miskil põhjusel (lapsest osaleja, kui ma ei eksi), jäi aga paber ja vildikas suhteliselt ringi alguses toppama ja inimesed kasutasid minu poolt antavat lehte mitte oma teema sõnastamiseks, vaid kirjutasid sinna oma nime.
Rühmitamine kukkus ülejäänud rühmade osas minu arust hästi välja. Sarnased teemad sai kokku panna, samas jäid nad päevakorda. Algul toimus rühmitamine üldistungi ruumis koos viitega ruumi numbrile, hiljem viisin lehed teemadega tööruumide uste sisekülgedele. Kuna uksed olid algul lahti, siis oli inimestel võimalik koridoris saada ülevaade, mis teemasid kus arutatakse. Hiljem pandi uks kinni ja teemad jäid osalejate silme ette. Probleem oli PGS teemaga, kuna sissejuhatuse ringis teemat ei täpsustatud. Ma ei osanud prognoosida, et sellesse rühma jääb nii palju huvilisi, tavaliselt õiguslikud küsimused huvi ei paku. Õnneks oli võimalik teha väike rühm õpetajate õiguste teemal, kuna see oli varem välja öeldud. Edaspidi peaks teemasid eelnevalt täpsustama, mis võimaldaks kiiremini teha alateemasid.

Refleksiooni formaadist:
Kas igaüks kirjutab eraldi või üritame koostada ühtset ülevaadet? Kui kaastöid on vähe, siis sobib esimene variant, kui rohkem, siis teine.
Skype mõte on hea. Mul on aga tava vaadata kell 21-21.30 uudiseid, seega sobiks mulle paremini peale kella 21.30

Jüri Gin
Külaline


Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Formaat ja Skype

Postitamine  Valdo Esm Aug 03, 2009 6:07 pm

Ma olen Jüriga nõus, et esialgu kõlbab käesolev formaat.
Skype osas panin ka enda suhtes mööda: kindlati sobib alates 21.30 paremini1

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty korralduslik külg

Postitamine  agu Teis Aug 04, 2009 12:14 am

Teavitus, kutsumine, registeerimine.
Kutsumisega tegeles Valdo. Soovitasin Valdol kaasata MinuEesti kontori seltskonda kutsumistöösse, et nad toimetaks kuidagi kutse kõigi Hariduse märksõnaga eestvedajateni. Oletasin, et kuni 10% võivad reageerida positiivselt. Kontorist oli vastatud, et ei nad taha rahvast tülitada, juba niikuinii reageeritakse valulikult. Ma olen ka Eestvedajate nimekirjas, minuni ka jõudsid mõned rahu nõudvad mailid. Jutt oli, et kontoris võeti siis leplikult reegliks saata kuus ainult 2 kirja laiali. Ma nüüd mõtlesin, et kas ma ei saa aru millestki (võimalik ju), või reageerivad kontorinoorikud ülitundlikult üle. Võimalusel võiks kontorirahvast rahustada, et kui mitmesajalt või tuhandelt adressadilt, kellele nad saadavad - tuleks näiteks 5 keelavad vastust, siis peaks saama keelajad rahulikult ringist välja jätta, alla 1% vähemus ei peaks tohtida keelata 99% ülejäänutel suhelda. Aga võimalik, et ma tõesti ei saa mõnest asjast aru.
Kutsusin isiklikult kaks inimest. Ülo Tölp tuli, Noorte Õpetajate Huviklubist kahjuks ei tuldud.

Foorumis registeerimine on muidugi huvitav, saab jälgida liitujate kirju, mis kutse sappa liituvad. Suurema arvu liitujate korral hakkab segama mitme lehekülje tekkimine. Hilja alles märkasi, dubleerisin koduleheküljel eraldi selge kutse.

Seltskond kogunes toekas. Domineeriv seltskond - Perestroika ajast tuttavad Talgujad ja nende eakaaslased. Teisisõnu - noori nagu vähevõitu.

Jüri juhtimine oli kindel. Kuulsin pärast tunnustussõnu.
Juhtijate skeemid seintel võiks kuidagi selgelt erineda ülejäänutest. (Rõõmus raam ümber joonistatud, teist värvi paber?) Vähemalt minule, suhteliselt värskele prillikadjale andnuks see selgust juurde.

Võrgus esitus
Erinevalt eelmise aastatuhande mõttetalgutest on meil ürituse järellainetuse hoidmiseks internetikeskkond, foorum. Mingil määral on virtuaalne järellainetus saavutatud. Valdo kiitis mind audio-video eest, mõne pügala üle pakkudes. Panin esimesena üles klipid, mis endale kõige rohkem meeldisid. Kahe rühma klipid on senini lõpuni töötlemata, st. üks rühm pluss teises rühmast pool, rohkem ei mahtunud lindile.

Fotoaparaate plõksutati seal, aga pilte pole näha kusagil. Võib olla oleks pidanud paluma, et pange pildid mõnda võrgualbumisse ja saatke foorumile oma link, korraldame mõlematpidi linkimise.
Veel-rühmade poolt esitatud skeemid väärinuks ära pildistamist ja foorumis ülespanemist. Foto võrkupanekuga on palju vähem vaeva kui mõtte tekstina ülespanemisega või ka video ülespanemisega.

OSALEJATE NIMED?
Need oleks õige ka näidata võrgus, praegusel juhul foorumis. Pole vast hilja praegugi. Jüri saatis üh mailiaadressitega. Mulle näis, et seal polnud kõiki, oletasin et tekib mingi nimekiri rühmade viisi.
Andmekaitse seisukohalt oleks parem pildistada registeerimisleht nimede ja e-mailidega ja panna võrku foto. Fotolt ei saa robotid mailiaadresseid kätte, spami kartjad peaks olema rahul. Nimed võiks olla trükitult ka juureds, nime järgi otsimine ei tohiks häirida.


Viimati muutis seda agu (Teis Aug 04, 2009 6:23 am). Kokku muudetud 1 kord

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Tänud ja mõtted

Postitamine  Hunt Teis Aug 04, 2009 1:49 am

Esiteks: tuhat tänu korraldajaile. 25. juuli üritus oli väga virgestav. Pisikesed äpardused kohviga soodustasid pigem mitteformaalse suhtluse teket.
Teiseks: tuhat tänu jäädvustajaile. Ilma videote, piltide ja märkmeteta läheks oluline osa tarkade inimeste poolt öeldust kaotsi. Sellest oleks piinavalt kahju.
Kolmandaks: mõõtmatu tänu osalejaile, kelle tuumakad sõnad ja väljendid taastavad ajuti kaduma kippuvat usku Eesti hariduskorralduse tulevikku. Eraldi kedagi nimetada ei sooviks, kindlasti on mõttekaaslasi just vähem sõnavõtnute seas.

Mõni tähelepanek ka:
a) võhivõõrastel võib olla seltskonda sulandumine keeruline, seda eriti olukorras, kus enamik grupist teineteist juba aastakümneid tunneb;
b) Jüri tuli kahtlemata äärmiselt kindlalt toime paljusõnalisuse ohjeldamisega vestlusringi lõpus. Võibolla tasuks mõtetlahjendava jututulva vältimiseks gruppides leppida kokku reeglid, mis kehtiksid kõigile. Seeläbi saaksime vältida mõttetut ajakulu destruktiivse info edastamisel (kaeblused, hala ning süüdistused riigi väidetavate tegematajätmiste kohta võiksid nö. tegijate ringivestlusest väljapoole jääda);
c) nõustun Aguga, et noori oli vähevõitu. Kui hoolekogud olevat osades koolides väidetavalt pigem kummitempli rollis, siis ehk õpilasomavalitsused pole? Võibolla tasuks kaaluda ühendusevõttu nii kuni 10 Tartu kooli ÕOV-ga, et säältkandist tegusaid noori ning värskeid mõtteid kaasata?

Edaspidistel talgutel pakuksin end vabatahtlikuks abiliseks kohvi- & koristustiimi.

Tänu ning tervitustega,
Hunt
--------------------------------------
Vanurid Kooli!

Hunt

Postituste arv : 3
Join date : 12/07/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Re: Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Jüri Gin Teis Aug 04, 2009 3:26 am

Tore, et on käima läinud elav arutelu. Mõnda punkti sooviks kommenteerida:
osalejate nimekirja võin foorumisse panna, kuigi saatsin juba selle kõigile osalejatele. Võib-olla peaks enne neilt küsima. Kui koguneb rohkem teavet ja küsimusi, siis saadan kirja.
E-maili aadressidega ma ei kiirustaks. Osalejad said kõigi osalejate aadressid (mõned olid küll valed, kuidnüüd on mul kõigi õiged aadressid). Kui keegi minult aadressi küsib, siis ma ei keela, kui küsimine on põhjendatud.
Noorte kaasamisega peame mõtlema. Minu poeg osales, kuid tema tagasiside ei olnud eriti positiivne. Täiskasvanud olid tema arvates liiga pealetükkivad (märkasin seda ka ise, kuid ei jõudnud sekkuda) ja enesekindlad. Samas märkis ta väga õigesti, et valdav osa esinejaid ei osanud oma ettekannet õigesti üles ehitada. Mulle tundub, et ühe noore tõrjusime seekord hoopis eemale. Koolinoored on mõttetalgutel korduvalt ja edukalt osalenud, kuid seal selliseid probleeme ei olnud. Kolme päevaga suudetakse saavutada jagatud arusaam. Võibolla tuleks noortest ja vähem enesekindlatest inimestest teha eraldi rühm?

Hundi esitatud põhimõte (kaeblused, hala ning süüdistused riigi väidetavate tegematajätmiste kohta võiksid nö. tegijate ringivestlusest väljapoole jääda) on väga asjakohane, mina olen sama püüdnud sõnastada positiivses mõttes, arutame asju, mida saame ja tahame teha. Eks selle üle peab veel mõtlema, kuidas selle täitmist saavutada olukorras, kui osadele on see juba ammu arusaadav, teistel aga puudub täielikult kogemus, kus ei tegeleta halamise jms ning arutatakse seda, mida ise saaks teha. Sellises olukorras võib kergesti juhtuda, et unustatakse kokkulepe ja hakatakse teisi või teiste ettepanekuid halvustama püüdmamata aru saada asja olemusest. Ma arvan, et läbiviija peab sellistel juhtudel sekkuma, kuid täiesti ära hoida nii lühikesel arutelul seda ei ole vist võimalik. Tuleme jälle selle juurde tagasi, et on vaja vähemalt kolme päeva, et need põhimõtted omaks võetaks ja neid pole enam vaja kellelegi meelde tuletada.

Kindlasti on teretulnud kõik ettepanekud kuidas kiiremini saavutada gruppi sulandumine. Samas tuleb arvestada, et ühtekuuluvus- ja koostööfaasi jõutakse vaid läbi konfliktifaasi. Kuna on loota, et Tallinnas tuleb rohkem osalejaid, ei saa me seal korrata Tartus kasutatud mudelit.

Jüri Gin
Külaline


Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Osalejate nimedest ürituste kajastamisel

Postitamine  agu Teis Aug 04, 2009 12:41 pm

Mu arust oleks mõistlik osalejate nimed kajastada, seejuures töögruppide viisi. See soodustaks reaalsusele lähema tunde saavutamist. Ja edaspidi võimalik paremini meelde tuletada.

Mu arust võiks nimed olla avalikud loogilisel viisil, tekstina, st otingumootorites leitavatena. Ei tohiks tõusta kellelegi paha, kui mõni minust teadatahtja näeb, et ma osalen siin foorumil ja Talgujate üritustel, ning kes teised veel.

e-mailide salajashoidmiseks näen ma alust. Robotid rehitsevad välja, kasutavad lihtsa spami saatmiseks ja võib olla lausa mingite kurjade plaanide teostamiseks.
Robotite vastu on küllalt kaitstud käsitsi kirjutatud aadress fotol.
Niisama agu.vissel|konks|gmail.com peaks olema lihtsamate robotite vastu kaitstud.

PS
Ma pean mõistlikuks teha siin foorumis rubriik, kus Talgujate registeeritud liikmed saaks esitada enesetutvustuse. Enesetutvustuses võiks olla isikunimi ja Wikilik lühike tutvustus, vähemalt Talgujatega seoses iseloomulik, näit. "minu kredo Talgujate tegemistes", jne.
Olen mõtelnud hakata kirjutama Talgujate lugu Wikis, liikudes olevikust minevikku, seda pean ka silmas enesetutvustused kõneks võttes.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Rühmatööde refleksioooni sissejuhatuseks

Postitamine  Valdo Teis Aug 04, 2009 1:56 pm

Täna algab siis rühmatööde refleksiooni kakspäevak! Smile
Siin ootaks aktiivset esinemist osaliste poolt. Muidugi ülevaadet rühma eestvedajalt (küllap selline ikka kujunes ) rühmatöö käivitumisest, edenemisest jm huvipakkuvast rühmatöö dünaamikas. Agu kutsub üles rühmaliikmete enesetutvustamisele ja mõningate koostöö korraldamiseks vajalike isikuandmete avaldamisele. Siin on võimalikud variandid: nt meie rühma liikmete koordinaadid on memo algvariandi koostaja Ülar pannud kenasti memo viimasele lehele.
Igaks juhuks ütlen üle: Paneme täna-homme selles refleksioonis kirja oma tagasivaate sellest, kuidas rühm töötas, mitte arutelu sisu ümberjutustuse.
Jõudu meile selleks!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Pangem tähele

Postitamine  agu Kolm Aug 05, 2009 4:59 am

Eespoolkirjutatu põhjal tuleb välja nii.

Hunt kirjutas:
Võhivõõrastel on raske sisseelamine vanasse tuttavasse seltskonda.

Jüri ütles edasi noormehe kogemuse:
Täiskasvanud olid tema arvates liiga pealetükkivad ja enesekindlad.

Me arvame ise, et oleme avatud, lahedad.
Teised kogevad, et tuimad ja upsakad.

Anna või kohtusse!!

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Re: Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Jüri Gin Kolm Aug 05, 2009 5:36 am

Kes on väitnud, et tuimad ja upsakad?

Kes on need meie, kes arvavad, et on avatud ja lahedad?

Mina annan endale küll aru, et kui me soovime ühe päevaga jõuda mingile tulemusele, siis ei saa olla lahe. Mulle tuleb ikka ja jälle meelde juhtum, kus tööandja ütles Valdo Ruttasele, et tellija peab igal juhul väga rahule jääma. Tulemus polevat oluline. Kuna aega oli vähem kui kolm päeva, siis polnud võimalik mõlemat eesmärki saavutada. Osalejad olidki kõik väga rahul. Mõni aeg hiljem hakati aga küsima, mis on siis tulemus. Tundub, et elus juhtub seda sageli, on lahe esineja, keda on tore kuulata, kuid me ei õpi sellest midagi. Kuna aga oli tõesti lahe, siis läheme järgmine kordki sellisele loengule.

Selline seisukohtade erinevus on paljulubav. On lootust, et me hakkame jõudma konflikti faasi ning kui me oleme need erimeelsused selgeks rääkinud, alles siis jõuame ühtekuuluvus- ja peale seda koostöö faasi. Alles siis.

Jüri Gin
Külaline


Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty tõlkimiskatse

Postitamine  agu Kolm Aug 05, 2009 6:10 pm

agu kirjutas: Anna või kohtusse!!

Lisan igaks juhuks selgituse, et kohust nimetades püüdsin ma oma arust nalja teha. Aga siiralt - minu jaoks oli siin üllatav uudis. Ja mõtlemisaine.
Kommunikatsioonis on kõige tähtsam lüli vastuvõtja. Temast sõltub kõik ja tema osa on keeruline. Saatja osa on palju lihtsam, seepärast peab saatja suhtuma vastuvõtjasse suure tähelepanu ja vastutulekuga, mitte koormama teda oma lollide naljadega.

Otsustasin lisada selle kommentaari seepärast, et olen kogenud korduvalt, kui eksitav on internetis oma tekstis nalja teha, või mingit topeltkoodi kasutada. Aga ikka kipun ma seda tegema. Sad Vastuvõtjal on väga raske aduda tegelikku taotlust (kasinas tekstilises virtuaalis), kui saatja kipub saatma välja ühedimensionaalses kanalis mitmemõõtmelisi signaale.

Või on mõttetalgul vastupidi?
Ühtesulanumine ei saabu enne, kui kõik osalised on oma veidrused esitanud, omad topeltkoode lasknud teistel kogeda ja alles siis tekib ühine keel ja saab edasiminna?

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty oleme küll avatud & lahedad

Postitamine  Hunt Kolm Aug 05, 2009 11:57 pm

Päris hää, et arutelu pisut tuure üles võtnud on.
Ütlen kohe, et olete (oleme) küll avatud ning lahedad. Pigem peegeldaksin sama, mida kuulsin ka oma lapse (suhteliselt otsekohesest suust). Seisukoht läheb Toomase omaga üsnagi kokku.

Usun, et mõningaid suhtlustõrkeid võib põhjustada asjaolu, et toredas nõukaaegses koolisüsteemis (mille viljad me kõik enamalt oleme) lubati lapsel elik noorel avaldada oma seisukohta siis, kui kana ... teadagi mida Smile Loomupärane soovimatus väga kõvahäälsele või ajapiire rikkuvale monoloogile mitte vahele astuda võib olla veres pääle mu ja tütre veel nii mõnelgi. Aga see pole üldse nii suur mure, et sest siinkohal numbrit teha.

Ja siinkohal pean taas eeskõnelejaiga nõustuma, et pilli puhuda ning pulli teha võime me oma koduses keskkonnas ning sõprade seltsis ka küll ja veel. Kui aga mõnetunniseks aruteluks kokku tulla, võiksime niipalju iga indiviidi poolt investeeritud aega hinnata, et jääksime aruteludes lühidaks ning konkreetseks. Eks siinkohal lendab kivi ka isiklikku kapsaaeda, postitused venivad vahel soovitust pikemaks. Võibolla võikski plaanida nö. vabama sessiooni pärast lõpuringi, kuhu võiksid jääda need, kel see korralduste poolest sobiv?

Uutes töötubades osalejaile võin küll julgustuseks öelda, et vähemalt minu jaoks oli tegemist sisukaima laupäevase pärastlõunaga sel viisaastakul Smile

Hunt

Postituste arv : 3
Join date : 12/07/2009

Tagasi üles Go down

Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni! Empty Re: Teeme 25.juuli KORRALDUSLIKU KÜLJE refleksiooni!

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele