TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub

Go down

Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub Empty Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub

Postitamine  Valdo Laup Juul 31, 2010 2:53 am

30.juuli dekadnik Jekaterinburgi rahvaga astus järjekordse sammu septembrifestivali tegevuskava kkonkretiseerimise suunas. On ju kahe dekadniku vahele jääva kümne päeva jooksul kohtutud sel teemal erakorraliselt veel 23. ja 27.juulil.Heakskiidu vene poolelt leidis ettepanek lülitada festivali kavasse teatraalne osa! Stsenaariumite ideede lähtealuseks saab eelneval ühisel ajurünnakul väljapakutu. Erakorralised vahearutelud on kavas augusti algusnädala esmaspäeval ja reedel. Korraldustoimkonna nimekirja sai eestist neli ja Jekaterinburgist üksteist inimest. Navigatsija foorumisse otsustati avada uus, spetsiaalselt Intellektuaalsele festivalile pühendatud rubriik.
Veidi peatusime ka 10.augusti seminari temaatikal, eelkõige seoses talgujate seminaril kerkinud uue lähenemisega Sisulise mõistmise astmete skeemile.
Nagu ikka, saab arutelu salvestust kuulata webinaris http://navigo.su


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub Empty Dekadnikud sõlmsündmusteks igapäevases koostöös

Postitamine  Valdo Nelj Aug 12, 2010 6:06 pm

10.augusti dekadnik kujunes senistest kõige rahvarohkemaks: Jekaterinburgist oli kokku 7 ja Tartust 3 kaasalööjat. Ka oli see üle kolme tunni hoogsat mõttevahetust üks viimase aja kokkusaamiste viljakamaid. Kaalukamad ivad sellest pani Jüri kirja ka järjest täienevasse talgujate baasteksti "Kes me oleme?", mis google docsi kaudu kõigile talgujatele loetav-täiendatav. Hoolimata sügavast ja põrgupalavast puhkuseajast ( muide, ka Jekaterinburgi all ulatuvad metsapõlengud lausa 15 km lähedusele suurlinnast)on suhtlemine internetis muutunud pea igapäevaseks ja dekadnikud hakkavad kujutama endast teavaid "sõlmi" pidevas arutelulõngas. Olgu siin allpool selle näiteks mõne minuti eest Alekseile ja Filippõtšile ( Aleksei tellimus kõigile, esitada oma nägemus)saadetud minu isiklik nägemus muinasjutust, mis minu arust "nõuab" enda lavastamist.

Metamuinasjutt 12.augustil 2010

Моя сказка о борьбе Коллективного Волшебника (КВ) с Мегамашиной(ММ). ММ сверхрациональна, сверхразумна, -целенаправлена, -эффективна, -метка, -четка, -программированна итд итп. КВ (он и Клуб Веселых) творитель по законам Красоты, главное его волшебство превращение принудительного запрограммированного труда в Свободную Игру духовных и физических сил. У КВ есть ключи от ворот в Потусторонность. Он на самом деле бессмертен, а не как Кащей.
На мой взгляд эта Метасказка, охватывающая если не все, то многие "подсказки". Конца этой сказки я не знаю. Есть сказочники, которые говорят, что Красота (в конце концов) победит, завоюет Мир.


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub Empty Loominguline puhang Tartu-Jekaterinburgi suunal

Postitamine  Valdo Esm Aug 23, 2010 5:59 pm


Transtsensus-teatri kontseptsiooni loojaid on haaranud tõeline loominguline puhang. Töötame paralleelselt ja ridamisi kolme google docsi failiga: 1.Kontseptsioon endale ja korraldusmeeskonnale, 2. Kontseptuaalsed selgitused potentsiaalsetele osalistele-tulevastele kaasautoritele 3. Poeetiline kavatsuse lugulaul (?). Regulaarne 20.augusti dekadnik kujunes ühelt poolt 10.augusti dekadnikule järgnenud arutelude (13.augusti rühmatöö ja 17.augusti Jekaterinburgi rahva seminar) jätkuks , teiselt poolt aga kolmeõhtuseks (20.-22.august) eelnimetatud dokumentide koostamise , täiendamise , arendamise tsükliks. Selle töö näitel võtab Filippõtš nende teisipäevasel seminaril ette arutelu teemal „Kontseptualiseerimise protsessi uurimine“. Filippõtš tõdes pühapäevaõhtusel arutelul, et olles oma elus arvukalt mitmesuguseid kontseptsioone kokku kirjutanud, on käesolev esimene selline, mis teda isiklikult kõige vahetumalt puudutab. Küllap on selle väljenduseks ka just tema poolt värsivormi valatud pöördumine, millele meie ülejäänud vaid väikesi vinjetikesi lisasime või toimetajatena üht-teist nakitsesime.

Помысел потустороннего и всё

ПОС НЕР МОЙТ

ЗАЧИН

Театр «Трансцензус» - боже мой!
Что за штука то такая?
И так в заботах день-деньской,
Безделию не потакая!

А тут трансцензус – вот те раз!
Нам телеидолов хватает!
В России всё в который раз
Трещит по швам. Не помогает
«Ни Бог, ни царь и не герой»!
«Своей рукою» не добились
Освобожденья, сколь ни бились –
Опять всё тот же «геморрой»!

Сама Россия непонятна
Себе – и дело не идёт!
Мысль упирается в живот,
И сердца голос – звук невнятный
Тем, кто от живота
Замыслил дело, поспешая
Набить живот, а не решая
Вопрос – «в чём мысли нашей доброта?»

Сдаётся что трансцендентален
Делам мыслительный процесс,
А чувству смысла капитален
Отказ бездумный. Наотрез
Не соглашаются лихие
Прислушаться к своей глуби,
К музыке глубин глухие…
Театр «Трансцензус» - помоги!

ЗАГОВОР

“Жизнь-театр, а люди в нём актёры”, кого кому играть решает каждый сам. Игру же не убрать и не задвинуть, и можно только хорошо играть! А без игры уходит жизнь из жизни. Кто режиссёр, актёр? и кто заказчик? зритель? Жизнь/смерть, любовь/надежда/вера, труд без сказки в будущем безрезультатно канут. Что ж с результатом - Бог тому судья... Пойдем туда куда незнамо, протопчем путь, извилист сколь бы ни был он. Тропою сказки, с мыслью быстрой полетим!

ПРИЦЕЛ

Поскольку зёвом мрака грядущее глядит в лицо, то ход нам нужен в будущее, что неизвестно, с осмыслением его. А для сего необходим нам веер смыслов - опахало воздухом высот; и линии движения людей и групп, увязанные в веник, блюдущий чистоту пути; а также ясный взор критично-методологичный, метлой сметающий завалы все с пути. Вот и вопрос: куда ж мы держим путь? Заранее ответа нет! Начавший поиск лишь увидеть сможет “свет в конце туннеля”... Тот свет, который есть всегда - и в прошлом, в настоящем, и из будущего светит и не исчезнет никогда!

НАПУТСТВИЕ - ПОДСКАЗКИ

Коль цель ясна, то КАК идти - вопрос, ведь не дойдёшь, коль не туда. Задать же правильный вопрос не просто, и если сможешь, то ответ ждать не заставит. Извилист путь иль прям не ты решаешь, а идёшь и всё! Идёшь легко, летишь по мысли - и складывается всё хорошо! Затормозишь, увязнешь - не спеши, не суетись, расслабься (но не унывай!) и вынесет тебя река!
Когда ж дойдёшь до тайных недр, иль чудище какое повстречаешь, остановись и погляди спокойно-пристально в себя, в ту глубь души, куда иначе не заглянешь. Не бойся быть самим собой, дыши легко, свободно, верь в силу чистую несущую твой челн вперёд, да не забудь о тех, кто рядышком с тобой плывёт...

Нам с вами предстоит соединить коленца групп в единое удило, и этой удочкой ментальной ловить в пруду грядущего...

И оглянувшись на шаги, тобою пройденные со всеми вместе (совместно), спокоен будь и нелицеприятен, сочти добытое тобой и всеми (со всеми вместе), ибо путь твой не окончен, а только начат (если шёл). А коли что не так, мешок возьми у сказочников - там сохранится без изъяна всё “что не так” - на будущее посошок...

***
Скоро дело делается, да не скоро сказка складывается

Челом бьют
уральско-эстонские ведьмаки МАНЬЛАТ ОЙКА, МАНЬЛАТ ЭКВА



Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub Empty Re: Intellektuaalne festival Uuralites konkretiseerub

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele