TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ka skeemitehnika on väga oluline

Go down

Ka skeemitehnika on väga oluline Empty Ka skeemitehnika on väga oluline

Postitamine  Valdo Teis Aug 18, 2009 6:16 pm

Üheks väga oluliseks asjaks ühise mõttevälja kujunemisel on skeemide ja kujundite kasutamine.Olen tähele pannud, et ka meie ühisarutelude pildilisel kujutamisel on "käesoleval sajandil" ülekaalus lihtsad loendid. Üle hulga aja üritas Juss Tartu mõttekojas rühmatöös taaselustada ODIdele iseloomulikku skeemitehnikat. Ma ise olen sattunud ka siin foorumis Tallinna asjade ettevalmistuse käigus olukorda, kus vastastikust mõistmist on takistanud skeemitehniliste vahendite mittekasutamine.Foorumis kokku surutud tekstikatkeid võib vastuvõtja mõista ja tõlgendada lausa vastupidiselt sellele, mida autor tahtis öelda. Georgi Petrovitši tavalause kõlas: Vaadake, mida ma räägin! S.t.asi oli skeemil näha. Ka teiste puhul, kui keegi mingi jutuga välja tuli, järgnes käsk: Joonista see üles! Agu pingutused reaalsuse adekvaatsel kujutamisel foorumi virtuaalruumis vajavad meie kõigi toetust. Ja eeloleval arutelul võiks me kõik end käsutada:joonista oma jutt üles!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele