TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pressiteade

Go down

pressiteade Empty pressiteade

Postitamine  Jüri Ginter Kolm Juul 29, 2009 1:30 pm

Mõttetalgud on saamas uut hoogu hariduse vallas

Laupäeval, 25. juulil toimus Minu Eesti hariduse teemaline töötuba Tartus, kus osalesid Minu Eesti 1. mai mõttetalgutel hariduse valdkonnas ideid välja pakkunud inimesed. Haridus oli mõttetalgutel üks enimarutatud teemasid, mis andis tunnistust suurest huvist uuenduste vastu selles valdkonnas.

Arutelu sissejuhatuses rõhutas TÜ haridusteaduskonna prodekaan Jüri Ginter, et aeg on mõttetalgute jaoks küps. Üheltpoolt on purunenud illusioon valmislahenduste olemasolust välismaal, mida on võimalik lihtsalt üle tuua Eesti haridusse. Teisalt on 1. mai mõttetalgute tulemusena tekkinud rühm eestvedajaid, kel on ideid ja tahtmist leida uusi viise hariduselu parendamiseks ning vastavate ettepanekute väljatöötamiseks. “ Meie koolides on palju uudseid lahendusi, mis vajaksid analüüsimist, tutvustamist ning toetamist. Sellele viitasid ka arvukad asjalikud ettepanekud 1. mai mõttetalgutel,” lisas Ginter.

Viie tunni jooksul arendati edasi juba varem esitatud ettepanekuid, näiteks kuidas eraldada riiklikust õppekavast üldisem osa ja võimaldada riigis õpetada mitme erineva õppesüsteemi alusel, sealhulgas Waldorf-koolid, “Hea algus”, valdkondade kaupa õpetamine. Samuti esitati laiemale üldsusele uudsemaid ideid, näiteks eriprogramm elukogenud inimestele õpetajakoolituse korraldamiseks ja õpetajatele võimaluse andmine mõjutada õppevahendite sisu.

Osa rühmi arutles ka selle üle, kuidas arendada loovust ja vähendada õpilaste väljalangevust. Samuti oli kõne all mõttetalgute metodoloogia tähendus ja mõttetalgute tulevik.


Kauaaegne koolijuht ja praegune poliitik Helmer Jõgi tunnistas arutelu lõpus, et pole paremat teed kui mõttetalgud rahva hulgas tärganud suurepäraste ideede elluviimiseks.


Täpsema ülevaate arutelust ning edasistest sammudest leiab peatselt foorumist aadressil https://talgujad.forum.co.ee/talgujate-foorumid-c1/. Järgmine Minu Eesti töötuba hariduse teemal on planeeritud 22. augustiks Tallinnasse.
Veel on Minu Eesti töötoad ettevalmistamisel töötuse vähendamise, demokraatia, ettevõtlikkuse arendamise ja prügistamise teemadel.

Minu Eesti mõttetalgud toimusid 1.mail, kust võttis osa üle 11 000 inimese. Paljud mõttetalgute väljakäidud ideed on juba teostunud või ettevalmistamisel. Minu Eesti mõttetalgutel teostunud ideedest on valmimisel saatesari.

Lisainfo:

Anneli Ohvril
kommunikatsioonijuht
tel: 52 97 557
anneli@minueesti.ee


Viimati muutis seda Jüri Ginter (Kolm Juul 29, 2009 2:58 pm). Kokku muudetud 1 kord (Muutmise põhjus : vigade parandus)

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele