TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KLUBILISI VAATEID TOOMEMÄE APRILLIKERILAUALE

Go down

KLUBILISI VAATEID  TOOMEMÄE APRILLIKERILAUALE Empty KLUBILISI VAATEID TOOMEMÄE APRILLIKERILAUALE

Postitamine  Valdo Kolm Apr 18, 2018 1:37 am

Mis? Kus?  Talgujate  Võimaluste Värava Virtuaalklubi 56. kokkusaamine Skype´is
Millal?        10.aprillil 2018  kell 21.00  – 23.08
Kes?            Agu, Ene,  Juss, Jüri,  Margus,  Mati, Ruuta, Ülar ja Valdo
Millest?  https://www.online.ee/sharefile.php?shareid=76788ac4-c8db-43bf-917c-69cab94be340

PRELÜÜD  TABAMATA IME TEEMAL
Ülari õnnitlemine tema 60 aasta ja 6 päeva vanuseks saamise puhul koos kõige selle loetlemisega, mida  me talle seks puhuks kinkida võiksime. Aeg on tõesti muutunud, sest sel ajal, kui meie sõprus Ülariga algas,  võis loetleda lõpmata kaua, mida küll tollastes poodides kõike ei olnud. See oli aeg, kus kõigil oli õigus välismaale reisida, mis ei tähendanud aga et nad seda ka võisid.  Horisondil terendas kommunism, kus igalt pidi nõutama tema võimete järgi, andes samas igale tema vajaduste järgi. Nutikad  oskasid seda seletada selliselt, et  siis lihtsalt  kuulutavad poed, millal on inimestel vajadus liha järele, nagu sööklad juba ammu olid avastanud inimeste vajaduse kala järele igal neljapäeval.
Praegu seisame  hoopis  teise probleemi ees:  Kuidas suuta enesele selgeks teha, et enamus meisse sisendatavaid  vajadusi  pole tegelikult üldse mitte vajalikud?  Ja et  meie häälte eest üksteise võidu  üha paremaid hüvesid  ja teenuseid pakkuvad erakonnad võitlevad tegelikult selles, kuidas  nutikamalt  meid veenda, et  mida ohtlikumad ja   kahjulikumad  nende  pakutavad  õnneteed on, seda  rohkem peaksime me nende poolt olema .
         „Meie ees seisab selge valik: kalduda tagasi minevikku või püüelda edasi isemajandava tuleviku poole. Minu jaoks ei ole siin küsimust – me peame jätkama tugeva ja targa iseseisva Eesti ehitamist,“ ütleb Kaja Kallas kõnepuldis.
         Jah, papa Kallas, kelle pead ehivad  Euroopast  saadud meisterlikkuse  oreooli asemel  Tabamata IME narrikuljused,   loodab  tütre  sarmiga  rüütades  ikka oma   vana  teed  jätkata: Hüüdes kauneid loosungeid  tugeva ja targa  iseseisva Eesti ehitamisest  (mis peaks ju tähendama  tegelikku, alt üles ehitatavat, peredest, ühistegevuslikest  kogukondadest jmt algavat koostööle orienteeritud  elukorraldust)    lüüa selle asemel veel rohkem  valla  väravad  suurte korporatsioonide  sissetungiks, andes  nii rohelise tule kui raudse tee  suurele rahale  võtta siit, mis võtta annab.
         Kui kauaks veel?  Väga lühikeseks ajaks, hoiatab Kaupo ja pakub  organiseeritud taandumise teed vähema heaolu poole.
          https://www.err.ee/693743/kaupo-vipp-kestmiseks-peame-organiseeritult-taanduma-vahema-heaolu-poole
         Mulle ja arvatavasti paljudele  ei meeldi  taandumise sõna, aga  veel vähem  meeldib  taandumine ise. Kui  vaatan kasvõi oma  elus üleminekut perioodist 1991- 2002 perioodi 2002 – 2013, siis  rahalisest seisukohast vaadates  saab seda iseloomustada kui  sissetulekute  vähenemist vähemalt kümme korda väiksemale   „heaolu“  tasemele.  Ometi  võin  liialdamata kinnitada, et  ma pole kuhugi taandunud, vaid  liikunud kindlasti edasi  parema elu suunas   ja mul on vähemalt kümme korda parem olla kui  oma „miljonärielu“ lõppaastatel. Isegi söön  palju maitsvamaid  toite, mida lusti ja rõõmuga  ise valmistan  ja  selle käigus  järjest paremaks  kokaks saan. Aga  peamine heaolu kasvu tegur on olnud  eelmise perioodi  pahaoludest vabanemine.
          Ettepanek  Kaupole: Kasutada  paarismõisteid  heaolu- pahaolu, siis  ennetavalt  peegeldades  ja  foorsaitlikult- ettemõtlikult tegutsedes  pole tegu mitte taandumisega (taandarenguga)  vähema heaolu poole, vaid  edenemisega   väiksemate pahaolude  suunas. Petlik heaolu antud ajahetkes , siin ja praegu  asendub  siis  tegeliku paremoluga.  Heaolu tunne on üldse üks  kahtlane värk. Millal mul on  tõepoolest hea olla?  Kas nagu karikatuuri  porikärbsel sooja sitahunniku peal  on nii mõnus et „ei viidsi lenada“…hariduse kärbsepaberile   Või  on hea olla hoopis hea olles?  Heaolu „tase“ tõuseb  koos  reaalses elus  realiseeritud  võimalustega  olla hea. Olla hooliv(am).  Paremolu  võiks selle nimi olla. Heaolu maksimeerimise asemel  pahaolu minimiseerimise kaudu paremolule.
               Heaolu/ Pahaolu – Paremolu/ Halvemolu. Siin on mitte vaid halbu valikuid, vaid ka häid võimalusi.
Tuletan meelde ka Pahaolude  klassifikaatori  Sergei Perslegini järgi : https://www.scribd.com/doc/119804115/Kas-katastroofiline-motlemine-mittekatastroofilisel-ajastul                CANTUS PRIUS FACTUS
         No muidugi oli  7.aprilli Toomemäe kerilaud, selleks  „varem tehtud lauluks“, mille ümber  aprilliklubis arendasime  oma mitmehäälset oopust.  Pole raske  ülaltoodud helisalvestuses  kandvat tenorit  ja   pikemaid helivältusi kuulda, täielikuma  elamuse saamiseks  on aga  kõigil võimalus see cantus firmus  paari tunni jooksul  läbi kuulata-vaadata:
http://kihelkonnakogujad.forumotion.com/t51-7-aprillil-tartus-ruhm-targutajad-raakijad-konelejad
           Siin tahaks eriliselt rõhutada, et päris lõpust leiab  lugeja Agult värske, 16.aprilli  kokkuvõtte rühma pakutud  ja osalushindamise läbi teinud  ideedest ja ettepanekutest!
http://kihelkonnakogujad.forumotion.com/t50-7-aprillil-tartus-ruhm-kurekell
http://kihelkonnakogujad.forumotion.com/t52-7-aprillil-tartus-ruhmad-koos
           Salvestuse 40 minutist kuni 1h10minutini  on jutt „kunstist“, kuidas  Suurele Ringile oleks kõige tõhusam  anda Talgujate sõnumeid  nii, et nad vastu võtmist ja edasi arendamist leiaksid. Ka sellest, et Talgujaist võiks kujuneda (aga kuidas?) Maakoja Nõukoda või üks nõukodasid või Nõukoja tuumik, sealhulgas ka  aktiivne osaline Raikküla liikumist liitva  müüdi- ja narratiivi loomeprotsessis . Ootused  ei  ole seni täitunud ( Foorumi külastatavus ja  seal oma arvamuste –ideede esitamine väike, FB baasil aruteluliinide arenemine haruldane, Kerilaual ületäitumise kartuse asemel alatäitumine) See häälestab senisele  lähenemisele  „vastupidisusi“ otsima. Mitte nii nagu seni, vaid „vastupidi“ asju proovima.    Mitte nii, et tuumani jõuab põhjani puurides, vaid  arvestada, et alguses oleks  emotsioon?

1h10minutist  kuni 1h36minutini:  Sidemed teiste liikumistega, eelkõige Teeme Ära  talgutega.  Koristustalgutesse kohtadel  mõttetalgulise osa lisamise idee (Mikk Sarve kui Avatud Ruumi tehnoloogia maaletooja  mälestuseks  Meie Miku Mõtteõu (MMM) pakkumine  vms)
1h38minutist kuni 1h51minutini: Ruuta  meie saadikuks 29.aprilli Kädva kärajatele ja mis selleks vaja teha . Kokkulepped, mida  24.aprilli talguakadeemia eel ja ajal teha  arvestades seda, mis Kädval toimuma hakkab:
• Ruuta ja Agu vormistavad „suupäraseks“  ja „sisendikõlbulikuks“  oma rühmade  tulemused
• Talguakadeemikud  jätkavad  oma arvamuste ja ettepanekute   väljapakkumist „Talguakadeemia  märtsiteesides“ Google Docsis:
https://docs.google.com/document/d/1dixMyVnZlg0DCMhn4jnxelvAaIK-9m2PfY1XdFb8_BM/edit

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele