TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Septembriklubist 2017

Go down

Septembriklubist 2017 Empty Septembriklubist 2017

Postitamine  Valdo Püh Sept 24, 2017 11:14 pm

Mis? Kus? Talgujate Võimaluste Värava Virtuaalklubi 49. kokkusaamine Skype´is
Millal? 12.septembril 2017 kell 21.00 – 23.00
Kes? Agu, Ene, Juss, Jüri, Maia, Margus, Marko, Mati, Tiina, Ülar ja Valdo
Millest? https://www.online.ee/sharefile.php?shareid=e1570ff4-6d0a-48b5-a2e4-89ec77e4137d
ALGHÄÄLESTUS: KLUBI JA AKADEEMIA RINGMÄNG

Mihklikuu klubiõhtut kokku võttes nentis meie klubimeister rahulolevalt (kuula salvestust alates 1h 53 minutis) , et ometi kord „õnnestus klubis kogu kahe tunni vältel arutada ühte ja sama asja“ ja et seda võiks üritada korrata juba järgmisel, viiekümnendal juubeliõhtul, võttes siis ette Tiina doktoritöö.
Jussi jutust kumas läbi unistus ideaalsest, konkreetselt kavandatud ja kenasti etteantud teema raamides püsivast formaadist, st millestki sellisest, mida akadeemilises seltskonnas nimetatakse seminariks, sümpoosioniks, meistriklassiks vms, kindlasti aga mitte vaba mõtte või võimaluste värava klubiks. Just nimelt selline kindlate raamide puudumine, mitte enese kammitsemine vaid ühe kindla teemaga, vaba mõttelend ja mistahes ootamatute mõttesähvatustega lagedale tulek on olnud see, mille poolest „Jussi klubi“ (selline on vastava kausta nimi mu arvutis) on olnud üks põnev, viljakas ja arendav kohtumispaik. Seda nii osavõtjatele kui ka teistele talgutubadele. Eriti selgesti olen Jussi klubi viljastavat mõju tundnud oma talguakadeemia õppetöös. Eredaks näiteks sellest erinevate formaatide vastastikusest rikastamisest olid ju augustikuine klubi ja akadeemia, mille ühiskajastuses „KAKS ÜHES ehk KLUBI AKADEEMIAS“ sai uudse momendina esile toodud , et sedapuhku oli tegemist klubiõhtul käsitletud teemadeparvest ühe probleemipuntra (jäämine ja saamine/ jätkusuutlikkus/ kestlikkus) ette võtmine kohe järgmises, kahe nädala pärast toimuvas meistriklassis , kus probleemile läheneti kolmel erineval moel - kunstilisel, natuurfilosoofilisel ja metodoloogilisel.
Kui nüüd siit üle minna septembrikuu klubiõhtule, siis ei olnud see siiski mitte talguakadeemiline ühe asja, ühe probleemi vaagimine lähenedes sellele mitmel erineval moel. Õnneks ei surnud ka sellel , Jussi arvates ühe asja klubiõhtul uute turgatuste ja ette planeerimata mõttekäänakute sünnitamise vägi. See vägi, mille olemasolu üle talgujate klubis me siiralt rõõmustasime, ehk isegi uhkust tundsime ja seda sõnaselgelt väljendasime „Seitsmeteistkümne sügisese hetke klubiõhtu“ kohta https://www.scribd.com/document/268246311/Seitseteist-sugisest-hetke
„Siin nad on – seitseteist hetke Talgujate 11.novembri 2014 klubiõhtu saja kolmekümne viiest minutist. Või 17 mõtteturgatust nende ilmumise järjekorras. Või, kui soovite, seitseteist teemat, mis sel õhtul rohkem või vähem „käsitlemist leidsid“. Igaüks neist on mu arust väärt, et sellest vähemalt üks essee kirjutada, seminar korraldada, filmiklipp luua. Aga miks mitte doktoritöö, ilukirjanduslik suurem teos, film? Aga peale nende juba pika traditsiooniga vormide on meil, talgujatel ju olemas ka individuaalse ja kollektiivse eneseväljenduse „põimatud“ formaat - Avatud Virtuaalse Arenguruumi (AVAR). https://www.scribd.com/doc/130376836/AVARa-metodoloogilised-alused
https://www.scribd.com/doc/132846505/HAALESTUSEKS-MEIE-VIRTUAALSELE-ARENGURUUMILE-ODI-9-EEL

Jah, õnneks ei pööranud ka tänavune septembri klubiõhtu ära kordumatute hetkede sünnitamise teelt.
Ma ei hakanud sedapuhku välja riputama mingit konkreetset, etteantud arvu selle sügise turgatusi. Kuigi poleks mingit raskust noppida neid välja seitseteist või väikese pingutusega kasvõi nelikümmend üheksa ( 17 sai valitud toona seoses sellega, et tegemist oli seitsmeteistkümnenda klubiõhtuga).
Piirdun seekord vaid kuue suurema teemaploki - Jussi kõnepruugis kuue suurema asja - väljatoomisega, mida eelmisel klubiõhtul käsitlesime. Kahtlemata kehtib kõigi nende kuue kohta iseloomustus, mis ligi kolme aasta eest sai antud 17 sügisese hetke turgatuste kohta: nad kõik on väärt edasiarendamist esseeks, traktaadiks, doktoriväitekirjaks.
Aga seekord ei hakka ma ise neid teemasid järgmise talguakadeemia õppematerjaliks ette lahti kirjutama, vaid Margus Otti parafraseerides, jätan Vabaduse väljaku teie mõtete jaoks tühjaks.
See oleks taas selle 17. klubiõhtu käigus sündinud turgatuse kordamine:
„ Ja Talgujate Vaba Mõtte Virtuaalklubi (VMVK) seitsmeteistkümnendal klubiõhtul , päris selle viimastel minutitel hakkas Viktoria algatusel ja Jüri konstruktiivsel toetusel edenema mõte sellest, et klubikoosolekute vahelisel ajal võiks taaselustada Google Drive´i baasil meil mõni aeg tagasi päris hästi toiminud internetisuhtluse vormi.“
Toona said need seitseteist turgatust Google Docsi välja pandud järgmiste saatesõnadega:
Valdo 19.11.14. kell 10.00: Panen selle sünopsiselaadse tooriku võimalikult vara Google Docsi üles, et klubiõdedel-vendadel jääks rohkem aega oma mõtteid siia lisama hakata. Mul endal on mitme punkti kohta neist seitsmeteistkümnest kavas midagi kirjutada ja kas otse siia või pikemate kirjatükkide puhul Scribdi, pannes siia siis vastava lingi. Sedaviisi või mistahes muul moel võiksid kaasa lüüa kõik talgujad.
Alguses ma neid punkte eraldi lehtedele ei kandnud. Seda saab tegema hakata vastavalt sellele, millised punktid rohkem paisuma hakkavad.
Ka ei loonud ma momendil veel Facebooki rühma, aga kui vastav aktiivsus tekib, siis teeme seda kohe.
Indu kaasa ja edasi mõtlemisel!
Kõik huvilised saavad meie toimetamistel selle teksti kallal silma peal hoida:
https://docs.google.com/document/d/1mZFLT_Su-YFn4nhMixaQTfi2siLAHwZqnHuegjP-pgw/edit
Ettepaneku luua või õigemini taastada Google docsis talgujatele nende mõtete avaldamise platvorm tegi Jüri ka selle kooliaasta alguses.
Niisiis, Võimaluste Värava XLIX Virtuaalklubil on pakkuda Talguakadeemia XX istungi osavõtjatele võimalus mõnda alljärgnevat teemat mistahes vormis edasi arendada. Väga soovitav on klubiõhtu salvestus üle kuulata ja selle pinnalt turgatuvat (teist järku turgatusi) Google Docsi kirja panna või akadeemias sõnavõtuks läbi mõelda.
MIHKLIKUU KLUBIÕHTU ALUS JA ÖELDU

ALUS: Kaupo Vipp Lokaalravitsus:
Eeldused ja võimalused progressi üleelamiseks. 2017.
ÖELDU ja UUED ÜTLEMISED
1.Complexity on Põimsus. (Salvestuse minutid 5 – 26)
PÕIMSUS - LÕIMSUS
2. JÄTKU SUUTLIKKUSELE! (26min – 1h04min)
3. Väike on ilus (1h04 – 1h20)
Ernst Schuhmacher 1973
KOKKUKÕLA. Kohalik Kandepind INIMRESSURSS
4. RIIK JA KOGUKOND ( 1h20min – 1h35min)
5. TALGUJAD JA KOGUKONNA SÜNERGIAKOGEMUS ( 1h35min -1h45min)
6. Jätkusuutlikkus Muutlike Kategooriliste Imperatiivide maailmas! (1h45min – 1h55min)

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele