TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Killukesi augustiklubis arutatust

Go down

Killukesi augustiklubis arutatust Empty Killukesi augustiklubis arutatust

Postitamine  Valdo Esm Aug 25, 2014 3:42 pm



No eks meie viljelesime siis oma tavapäraselt lahedat, sundimatut suhtlemisstiili. Pingevabalt liueldes dialoogijõe rahulikel voogudel, mitte närveldades teemas püsimise puudumise või vastupidi, liiga kinni jäämise üle.
Siia juurde tahaks kohe alguses märkida, et seekord olime kuuekesi: Jüri, Agu, Ene, Valdo, Juss ja Mati. Noorim meist äsja kuuekümneseks saanud ja vanim kaheksakümnele lähenev. Seega talgujate aastakümnete kogemust ja mälu kandev „vanavara“.
Eestlaste laulutraditsioonist:
Ja eks sellele vastavalt läks nagu iseenesest lahti jutt „Vaat kus vanasti ikka …“ Sellesuvised laulupeod, esijoones Tõnu Kaljuste nädal enne suurt pidu korraldatud Naissaare laulupidu „Paadi puudutus“ said sellel käinud Jussi ja Mati meenutustest hakatuseks mõttevahetusele eesti muusikakultuurist ja eelkõige meie laulutraditsiooni kestmisest.
Uutest erakondadest:
Torgu TuleVAeg talgutel sündinud talguerakonna ideed on Anzori Barkalajal kavas ka arvamusfestivali lavalaudadel edasi kanda. Jüri on neid asju Anzoriga ka vahepeal arutanud ja soostus minu arvamisega, et talguerakonna idee on algsest, Torgus formuleeritud konkreetsete asjade ärategemise institutsioonist transformeerunud kogukondade koonderakonnaks. Mis on küll minu arvates üsnagi muu, aga ikkagi samm talgulise elukorralduse poole. Samas on lugeda, et ka Herkeli Vabaerakond pürgib samasse, kogukondade koondaja rolli. Oluline erinevus Vabaerakonna ja Talguerakonna vahel oleks selles (kui seda õnnestub teoks teha), et kui Vabaerakond tundub ikkagi jäävat nö programmierakonnaks, siis Talguerakonnast peaks kujunema meetodierakond. Ehk veel lihtsamalt öeldes on kõik vana tüüpi erakonnad „mida-teha-tüüpi“ erakonnad, talguerakond aga oleks „kuidas-teha-tüüpi“.
Talgulise koostöö koonderakond ei lase (ei tohi lasta) end kallutada
rahvast õnnelikuks tegevate asjade ja tegude lubajaks (a la: valige meid ja me teeme seda ja toda). Vajalikke asju ja tegusid peavad just välja pakkuma mitte valitavad, vaid valijad. Talguerakonna enda omaks valijad on aga „kogukondlased“ – kõige erinevamate kogukondade kooshoidjad.
Arvamusfestivalist:
Seda põnevam on aga järgmisel klubiõhtul kuulata asjas sees olnud Edgari ja Jüri, eriti aga meie noorima, Maarja tagasivaateid tehtule ja omal nahal läbi elatule. Kui lisaks Mati kaalutletud oletustele ees ootavale ( mis sõber Heiki kirjeldustega väga hästi kokku läksid) klubimeister Juss kartust väljendas, et suuri lootusi hellitajaid võib ees oodata pettumus, siis arutelu käigus jõudsime jagatud arusaamani, et eks igaühest endast oleneb, kas ta leiab seal endale seda, mida otsima läks: koha oma arvamusi väljendada, uudseid vaatenurki tabada, uusi kontakte sõlmida, huvitavate inimestega kohtuda jne jmt. Tulijate tuhanded on kaheldamatult ärksam osa meie rahvast, juba kindlalt teada tulijate hulgas küllalt neid, kellega soov kokku saada. Ja eriti ilus oli Ene usk ja veendumus, et sinna tulnud ja seal tegutsevad noored näevad paljutki hoopis teisiti ja huvitavama vaatenurga alt kui meie seekordne koosseis ette kujutadagi ei oska, aga mida oleks tore teada – mott!
Need killud on välja korjatud mu Scribdis seisvast pikemast pajatusest sellel klubiõhtul räägitust: http://www.scribd.com/doc/237642174/VILJAKUUKLUBIS-VILJELESIME

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele