TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KA LUULEKUJUNDEIST

Go down

KA LUULEKUJUNDEIST Empty KA LUULEKUJUNDEIST

Postitamine  Valdo Laup Veeb 08, 2014 6:54 pm

Talgujate aulik klubimeister Juss  jättis  oma kutses küünlakuu klubiõhtule „soovitava kirjanduse loetelust“ välja need värsid, mida  tänutäheks  juubeliõnnitluste eest  möödunud nädalatel  ükshaaval Scribdi  üles riputanud olen: http://www.scribd.com/collections/4424126/JAAMINE-JA-SAAMINE
Selles kollektsioonis on tänaseks  16 luuletust ja seda kogu sisse juhatav „kaaskiri“.  Ja neid üles pannes  mõtlesin, et just need võiksid  olla järgmise klubiõhtu turgatavateks pallikesteks.
Me oleme oma seminarides ja  klubis palju kõnelnud  kujundlikkuse  tähtsusest tänapäeva maailmas. Need üle kolmekümne aasta vanad luuletused  panin värssväitekirja nime all kokku omal ajal just sellepärast, et  nad luulekujundite vormis „ütlesid“  midagi palju enamat kui  mu samal ajal sõnastatud  teaduslikud teesid.  Ja  kui neid nüüd internetti välja panin, siis  tundes, et  neis sisalduvad sõnumid või „tähendamissõnad“  on täna sama hästi „kehtivad“ kui toona.
Mul oleks väga hea meel kui eelolev  klubiõhtu   oleks  eelmistest „poeetilisem“ . Mul on tunne (just nimelt tunne, mitte teadmine), et  sillaks Mõtlemiselt 2  Mõtlemisele3, milleks Jussi viidatud „lektüür“ http://www.scribd.com/doc/204182939/eelmise-keskaja-kriisist   ette valmistab, on just nimelt luulekujundid (üleminek verbaalselt arutlusvõimelt poeetilisele kujutlusvõimele). Vähemalt ei oska ma ette kujutada  sõnatut „otsehüpet“   visuaalsetele  kujunditele.
Ja lõpuks: Eks ka  HARITALI TALIHARI ole üks kahesõnaline luuletus http://www.scribd.com/doc/200559451/HARITALI-TALIHARI  
Muide, Jaan Kaplinski peab  paljusid keeleuuendaja Aaviku sõnu ühesõnalisteks luuletusteks.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele