TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Viinakuu võrgutav klubiõhtu

Go down

Viinakuu võrgutav klubiõhtu Empty Viinakuu võrgutav klubiõhtu

Postitamine  Valdo Laup Okt 19, 2013 6:36 pm

Taas oli klubimeister Juss see, kes  meie  mõtte- ja tundevälja uue metafooriga rikastas.  Seekord sai selleks  VÕRGUTUS.
Meenutagem, et  heinakuu klubis läks ringlema PÕRGATUS
http://www.scribd.com/doc/154055981/MOTTEVOOGUDES-TOIMUSID-PORGATUSED
Peagi  sidus  meie klubimeister  oma essees mõtete põrgatused  tundeid väljendava (tundeväljalise)   SÄHVATUSE metafooriga:
http://www.scribd.com/doc/162171414/Essee-Muusikast-Ja-Kuuldekujutlusest-Juri-Plink
VÕRGUTUS  kui neid  kahte  - mõtet ja tundeid – koos nägev metafoor tundub mulle  hästi iseloomustavat  Talgujate  ühisvälja kaksikloomust.  Ühtlasi  on see järjekordne  näide eesti keele  võrratutest võimalustest kaasaja  eluilma adekvaatseks  avamiseks.  Tundub, nagu oleks eesti rahvas  juba  sajandeid  elanud  võrguühiskonnas .
Häiritus, põrgatus, sähvatus, põimitus ja nüüd veel ka  võrgutus.
Eelmise klubiõhtu tagasivaates  sisse pugenud PÕIMITUS  on muide ka üks kvantfüüsika mõiste, mille selliselt on eesti keelde tõlkinud  meie omaaegses koolifüüsika  programmis aktiivselt kaasa löönud  füüsikateoreetik Jaak  Lõhmus  (1937 -2006)  http://et.wikipedia.org/wiki/P%C3%B5imumine_(kvantf%C3%BC%C3%BCsika)    Keda huvitavad selle nähtusega seotud teadusuudised teleportatsiooni vallas, võiks heita pilgu füüsikute populaarsele kodulehele http://www.fyysika.ee/uudised/?p=19898   ja http://www.fyysika.ee/uudised/?p=32573
Eestikeelne PÕIMITUS   on  kena maarahvalik metafoor, samas kui  prantsuse/inglise  entanglement, saksa  Verschränkung ja  vene запутанность  viivad mõtted  mingile kahtlasevõitu mahhinatsioonidesse  segatusele,  et on mingi segane lugu, millesse need  footonid, ioonid või kvantosakesed on  lasknud end sisse mässida.
Aga   VÕRGUTUS -   see lõhnab ka  küll  millegi vallatu, isegi veidi riivatu järele, kus  kõik toimub  mingi tagamõttega ja on  samas meelas (emotsioone üleskruviv).  Võrgutuse edukuse tagavad NIPID.  Võrgutamise sõnal guugeldamine  pakub  neid nippe ja õpetusi hulganisti.  Valisin neist ühe lühema  välja: http://www.naine24.ee/490440/kumme-nippi-kuidas-olla-vastupandamatu
Pärast  pisikest selektsiooni (valisin kümnest välja seitse) ja ülinappi sõnastuse kohendamist  sai võrgutusnippide loend  järgmine:
1. Ava end sammhaaval!
2. Kuula ja talleta!
3. Ära mine liiga  hoogu!
4. Loo pingevaba õhkkond!
5. Tunnista tundeid!
6. Avarda partnerite silmaringi!
7. Näita, et hoolid!
Arvake, mida tahate, aga  kõik kõlab siin väga sarnaselt sellele, millest  kirjutavad  David Bohmi dialoogi propageerijad  ! Või meie isegi: võrrelgem rotaatori järjehoidja meelespeaga!
Viinakuu klubis toimunut tahaksingi  taadelda võrgutuse vaatevinklist: kes ja kuidas klubikaaslasi võrgutada püüdis, mis nippidega ta seda tegi ja kuidas see tal välja tuli või ei tulnud:
http://www.scribd.com/doc/177328194/VIINAKUU-VORGUTUSED

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele