TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kumulatiivne ligikleepimine internetisuhtluses

Go down

Kumulatiivne ligikleepimine  internetisuhtluses Empty Kumulatiivne ligikleepimine internetisuhtluses

Postitamine  agu Kolm Okt 31, 2012 5:35 pm

Olen ise seda  märganud, kuulnud teiste arvamistest ja nüüd loen ka  teaduslikult kinnitatult. Tahtes akadeemiline olla, võiks öelda - kumulatiivne lähenemine (ligipugemine) internetisuhtluses

(Diana Tamir ja Jason Mitchell)

http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/eneseavamine-on-monus-ja-vajalik/

Noored inimesed on muljetanud, et internetis saab teise inimesega rutemini lähedaseks, kui reaalses suhtluses.
kaks aspekti
   - negatiivi välistamine.
Internetisuhtluses, eriti tekstilises või ilma kaamerata häälesuhtluses toimib konkreetne kitsas verbaalne või tekstiline kanal. Kõrvale jääb nn "keha keel" , näoilme ja partneri pilk. Ma ei näe, kui partneril  hakkab igav või tekib lausa negatiivne reaktsioon, mille puhul reaalses suhtluses ma olen sunnitud katkestama või parandama. Ma olen kaitsud partneri negatiivsete reaktsioonide eest, saan jätkata oma tõe ja teravmeelsuse kuulutamist. Partner saab minust rohkem teada kui reaalis. Kui ta soostub minuga ka edaspidi internetis suhtlema, siis pikema aja jooksul koguneb temal minust palju rohkem kasutataval kanalil levivat infot, võib olla ka arusaamist. Niisama ka temalt minu suunas.
   -positiivi detailiseerimine ja süvendamine
Reaalses suhtluses võib hea kaaslasega veeta pikka aega, lausa päevi ka vaikides. Mõned ühised muljed ühisest ruumist, mõned sõbralikud näoilmed.   Netikanalis tuleb positiivse kontakti säilitamiseks saata kogu aeg positiivset infot. Uuemates vahendites võib saata emotikume aga tavaliselt ikka positiivset sõbra kohta, otsida endas rohkem sõnu ja saat sõbrale. Kokkuvõttes läheb tunnise chattimise või päevase mailivahetuse käigus teele rohkem konkreetseid sõnu ja sisu, kui ühises ilusas koosvaikimises.

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele