TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Talgujate augustitegemised

Go down

Talgujate augustitegemised Empty Talgujate augustitegemised

Postitamine  Valdo Laup Aug 20, 2011 6:02 pm

Taasiseseisvuse kolmanda aastakümne lävel paistab , et talgujatele tuleb see kümnend väga teguderohke. Selleks arvamuseks annavad alust kasvõi möödunud kahekümne päeva toimetamised. Sellesse aega jäävad kaks dekadnikut, mis paistavad silma sellega, et kaasa lõid Moskva ja Kaasani väga tugevad metodoloogid, ja kaks EURA ühisnõupidamist Krimmis septembri algusse kavandatava II mängutehnikute kooli korraldajatega. Praeguseks võib juba päris kindlalt väita, et on jõutud kokkuleppele meie virtuaalrühma kaasamises sellesse suvekooli. „Meie“ tähendab antud juhul Eesti-Uurali koondrühma , kust Krimmi sõidab meie esindaja-kommunikaatorina Aleksei Šustov . Uurali poolt on enda osalemist kinnitanud Aleksei Sokolov, Jelena Bogner ja Konstantin Gavrilov. Meilt ootan meie viruaaltalgujate kaardiväe –Viktoria, Jüri, Agu ja Ene-Silvia- kaasalöömist. Mänguliste korporatsioonide arendamine ( meie kontekstis mõttetalguliste seltsingute võrgustamine) on kahtlemata teema, mis meie foorsaidiga kokku kõlab. Teine EURA üritus, milles momendilgi osalen, on Sverdlovski oblastis Berezovskis 19.-21. augustil toimuv Noorte innovatsioonikeskuse mitmest moodulist koosnev mängudetsükli moodul „Sotsiodünaamika“. Seda tsüklit veab Aleksandr Grigorjevitš Štanko ja selle eesmärgiks on välja hüütud noorsoo potentsiaali tõstmine. Olen ses mängus nn vaikne vaatleja ja oma tähelepanekud toon lagedale esmaspäevasel dekadnikul , st 22. augustil kell 17 ( nagu ikka, webinaris). Esmaspäevase dekadniku päevakorras ongi kaks ülalnimetatud teemat: 1. Sotsiodünaamika mängu refleksioon ( vahetu osavõtja Aleksei, virtuaalne osaleja Filippõtš ja vaikne vaatleja Valdo); 2. Virtuaalrühma kavandamine Krimmi mängutehnikute suvekooli . Selle päevakorrapunkti käigus peaksime täpsustama oma ettepanekuid järgmiseks ühisnõupidamiseks Krimmi suvekooli korraldustoimkonnaga, mis leiab aset 26.augustil.
Kolmas projekt, millega kolm eelseisvat kuud tuleb tõsiselt tegelda , on Viktoria initsiatiivil käima lükatud Tartu Sotsiaalkapitali Arengukeskuse ja Töötukassa vahel sõlmitud vabatahtliku töö leping. See saab olema venekeelne esialgu umbes viitteist tööotsijat haarav projekt. See on ühelt poolt mõttetalgukooliks , st tulevaste talgutehnikute koolituseks, teiselt poolt aga Agu ja Aleksei eestvedamisel kavandatava avatud ühiskonna projekti üheks eeletapiks. Kavandatava töö maht on päris suur – kolme kuu vältel neli päeva nädalas, neli tundi päevas.
Kohtumiseni esmaspäevasel dekadnikul 22.08. kell 17 eesti aja järgi! Kohtumiskoha leiab nagu ikka Navigatsija kodulehel http://navigo.su rippuva kuulutuse tekstis olevast lingist.


Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele