TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lühemad variandid aruteluks

Go down

lühemad variandid aruteluks Empty lühemad variandid aruteluks

Postitamine  Jüri Ginter Laup Mai 23, 2009 4:10 am

Eelnevalt on teatatud üldteema. Osalejad saavad end registreerida alateemade kaupa. Kui ühte alateemat soovib arutada rohkem kui üheksa inimest, tehakse mitu rühma. Samast koolist inimesed pannakse eri rühmadesse. Ühte rühma püütakse panna võimalikult erinevate huvigruppide esindajad. Igas rühmas on algul tutvustus ja täpsem märatlus alateema suhtes. Rühmatöö aeg on 1,5 või 3 tundi. Rühmad valmistavad ette suure paberilehe ettekandega. Üldjuhul peaks see olema olukorra analüüs ja sellest tulenevad ettepanekud edasiseks. Rühmade ettekannete aeg on eelnevalt kokku lepitud 3-7 minutit (vastavalt rühmade arvule ja ajareservile).
Enne rühmatööd võivad olla ettekanded. Peale rühmatööde tulemuste arutelu võivad olla sõnavõtud edasiste arenguvõimaluste kohta tulenevalt arutelust. (EHF Tartu eelfoorum 2006)

Eelnevalt on teatatud üldteema. Osalejad saavad end registreerida alateemade kaupa esitades alateemade eelistuse pingerea ja esitada omalt poolt alateemasid. Kui ühte alateemat soovib arutada rohkem kui üheksa inimest, tehakse mitu rühma. Samast koolist inimesed pannakse eri rühmadesse. Ühte rühma püütakse panna võimalikult erinevate huvigruppide esindajad. Igas rühmas on algul tutvustus ja täpsem märatlus alateemade suhtes. Rühmad lepivad kokku alateemade esitlejad. Peale lõunavaheaega on uus rühmatöö alateemade kaupa. Rühmade esindajad esitavad seal oma tulemusi, mille alusel vormistatakse suure paberilehe ettekandega. Üldjuhul peaks see olema olukorra analüüs ja sellest tulenevad ettepanekud edasiseks. Rühmade ettekannete aeg on eelnevalt kokku lepitud 3-7 minutit (vastavalt rühmade arvule ja ajareservile).
Enne rühmatööd võivad olla ettekanded. Peale rühmatööde tulemuste arutelu võivad olla sõnavõtud edasiste arenguvõimaluste kohta tulenevalt arutelust. (EHF Jõgeva eelfoorum 2006)

Eelnevalt on teatatud üldteema. Internetis toimub otsuseprojekti arutelu. Osalejad saavad end registreerida alateemade kaupa. Kui ühte alateemat soovib arutada rohkem kui üheksa inimest, tehakse mitu rühma. Samast koolist inimesed pannakse eri rühmadesse. Ühte rühma püütakse panna võimalikult erinevate huvigruppide esindajad. Üheks rühma moodustamise aluseks võib olla ka keel, st ühes rühmas on inimesed, kes eelistavad suhelda inglise keeles. Igas rühmas on algul tutvustus ja täpsem märatlus alateema suhtes. Rühmatöö aeg on 1,5 või 3 tundi. Rühmad valmistavad ette suure paberilehe ettekandega. Üldjuhul peaks see olema olukorra analüüs. Rühmade ettekannete aeg on eelnevalt kokku lepitud 3-7 minutit (vastavalt rühmade arvule ja ajareservile).
Peale lõunavaeheaega on uus rühmatöö samades rühmades (aeg on 1,5 või 3 tundi). Rühmad valmistavad ette suure paberilehe ettekandega (riskide analüüs ja sellest tulenevad ettepanekud edasiseks). Rühmade ettekannete aeg on eelnevalt kokku lepitud 3-7 minutit (vastavalt rühmade arvule ja ajareservile). (EHF Tartu eelfoorum 2004)

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele